Vasario 29-oji – vienintelė diena per ketverius metus, kai merginos gali pasipiršti savo mylimiesiems

Keliamieji metai tradicinėje Airijos ir Anglijos kultūroje laikomi tuo laikotarpiu, kai mergina gali pasipiršti savo vaikinui, neprivalėdama laukti, kol tą padarys jis.
Santuoka
Santuoka / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Kaip atsirado ši tradicija

Šiuolaikinėje kultūroje niekas jau nebesmerkia savo likimą nusprendusių kontroliuoti merginų, kurios nieko nelaukdamos pačios pasiperša savo mylimiesiems. Vis dėlto taip buvo ne visada.

Ankstesniais laikais, kai piršlybos buvo kur kas labiau suvaržytos, moterims buvo leidžiama pasipiršti tik kartą per ketverius metus. Ta diena buvo vasario 29-oji.

Manoma, jog ši tradicija prasidėjo dar penktame amžiuje Airijoje. Anot legendos, Šv. Bridžita pasiskundė Šv. Patrikui dėl to, kad moterims pernelyg ilgai reikia laukti, kol jų mylimasis galiausiai nuspręs pasipiršti. Šį skundą išgirdęs Šv. Patrikas nusprendė, kad moterims reikia suteikti galimybę pačioms pasipiršti bent kartą per ketverius metus – vasario 29-ąją dieną.

Vėliau ši tradicija išplito ir Didžiojoje Britanijoje, todėl ir šiais laikais daugelis bričių kaupia drąsą norėdamos bent kartą per ketverius metus savo mylimajam užduoti šį svarbų klausimą.

Vyrai šią tradiciją vertina teigiamai

Kiekvienais keliamaisiais metais tūkstančiai moterų pačios pasiperša savo mylimiesiems. Šis skaičius galėtų būti dar didesnis, jeigu merginos būtų labiau įsitikinusios, kad jų mylimieji į didįjį klausimą atsakys „Taip“.

Šiais metais Didžiojoje Britanijoje atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad tik 31 proc. merginų mano, jog jų mylimieji sutiks jas vesti, jeigu jos pačios jiems pasipirštų. Pasirodo, kad vis dėlto vesti sutiktų kur kas daugiau vaikinų, nei dailiosios lyties atstovės mano.

Net 44 proc. apklaustų britų tikino, kad tikrai sutiktų vesti savo merginas, kurios išdrįstų jiems pasipiršti.

Negana to, daugiau nei trečdalis apklaustų vyrų (36 proc.) prisipažino, kad labai apsidžiaugtų, jeigu merginos pačios jiems pasipirštų.

Britai laikosi tradicinių pažiūrų

Ir nors tikrai nemažai britų vyrų teigiamai vertina šį gestą, tačiau apklausa atskleidė, kad anglai yra gan tradicinių pažiūrų.

Maždaug trys ketvirčiai respondentų manė, kad pasipiršti privalo vyras, kadangi tai jo pareiga, ir tik 27 proc. apklaustųjų tikino, kad tradicinės piršlybos yra pasenęs stereotipas.

Prieštaringumas dar labiau išryškėjo apklausus 18–24 metų vyrus - tik vienas iš dešimties respondentų manė, kad tradicinės piršlybos jau yra pasenusios.

Ir kiek mažiau nei trečdalis apklaustų jaunų vyrų prisipažino, kad gėdytųsi pasakyti savo draugams, jog pati mergina jiems pasipiršo.

Moterims, kurios šiais metais ruošiasi pirštis, vertėtų iš pradžių įsigyti žiedą, kadangi beveik pusė apklaustųjų manė, kad pasipiršusi mergina turėtų pati sau nusipirkti žiedą.

Keli šykštuoliai netgi prisipažino, kad norėtų, jog merginos jiems pasipirštų, vien dėl to, kad jiems nereikėtų pirkti brangiai kainuojančio sužadėtuvių žiedo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų