Žemuogės: balina ir švarina
Sklinda įvairių gandų apie šios uogos gydomąsias savybes. Sakoma, kad kramtant žemuogių uogas tirpsta dantų akmenys. Kiek tai yra tiesa, nežinia, tačiau šviežios žemuogės nepamainomos, kai norima pabalinti odą ar sutraukti išsiplėtusias veido odos poras. Kaukė riebiai, išsiplėtusiomis poromis odai gaminama taip: reikia išplakti šaukštelį šviežių žemuogių sulčių ir kiaušinio baltymą.
Gauta mase ištepamas veidas. Kaukė odai balinti gaminama iš saujos uogų. Jas reikia pertrinti, įlašinti 3 lašus žemės riešutų aliejaus ir gautą masę išmaišyti. Veidą pirmiausia reikėtų patepti maitinamuoju kremu, tik po to – tyrele, kurią po 15 min. reikia nuplauti pirmiausia šiltu, po to šaltu vandeniu. Žemuogių lapų nuoviru skalaujama burna, kai yra gleivinės uždegimas ar sklinda blogas kvapas.
Mėlynės: veidui ir plaukams
Mėlynės labiausiai žinomos kaip priešuždegiminė ir regėjimą gerinanti priemonė. Tačiau šviežių virtų mėlynių uogų tyrele gali būti gydoma egzema, paprastieji spuogai, nudegimai, dedervinės ar nedidelis odos uždegimas. Be to, vasaros pradžioje pririnktų mėlynių žolės (lapelių, stiebelių) nuoviras tinka riebiems plaukams perskalauti. Po tokių perplovimų jie mažiau riebaluosis.
Agurkai: gaivina ir balina
Agurkų vaisiai nuo seno vartojami kosmetikoje. Jų sultys minkština, balina odą ir naikina strazdanas, balina pigmentines dėmes. Nuo šviežių agurkų sulčių sumažėja ar visai išnyksta paprastieji odos spuogai.
Problemiškas veidas valomas agurkų sultimis ir žalios odelės antpilu. Jis tinkamas ir stipriai prakaituojantiems žmonėms: odą galima atgaivinti perpjautu šviežiu agurku ar išspaustomis sultimis. Varginamiems riebios odos problemų rekomenduojama pasigaminti agurkų losjoną: stiklinę šviežiai sutarkuotų agurkų užpilti stikline degtinės, palaikyti 2 savaites ir perkošti. Jei losjoną norima naudoti sausai odai, vietoj degtinės reikia naudoti virintą vandenį ir papildomai į 100 gramų mišinio įpilti šaukštelį glicerino.
Morkos: minkština ir švelnina
Morkos atgaivina, švelnina odą, palaiko jos elastingumą. Jų kaukės tinka visiems odos tipams, tačiau ypač - suglebusiai, pradedančiai raukšlėtis veido odai maitinti. Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad „perdozavus“ tokių kaukių, t.y. ilgesnį laiką dedant morkų kaukes, oda gali įgauti gelsvoką atspalvį.
Gaminant kaukę, į sutarkuotas morkas galima pridėti kiaušinio baltymo, arbatinį šaukštelį alyvų aliejaus ir truputį miltų masės. Gauta mase tepamas veidas, kaukė laikoma apie 20 min. Po to veidą reikėtų nuplauti vandeniu.