Ketvirtadienį kelias dešimtis šeimos narių, giminaičių, draugų ir kolegų sukvietusi J.Vazalinskienė dėkojo savo šeimai, kad ją augino ir auklėjo. „Noriu padėkoti savo antrai šeimai – mano bendradarbiams. Juk visi žinome, kad darbe praleidžiame daugiausiai laiko“, – juokdamasi savo bendradarbiams dėkojo Jolanta.
Moteris prisipažino ilgai galvojusi, kuo nustebinti ir pradžiuginti draugus. „Pasistengiau sukurti parodą-performansą, kur galėčiau jus pavaišinti ir tuo pačiu visi galėtume pamąstyti apie madą. Juk jūs visi iš manęs tikitės mados. Aš apjungiau skonį bei madą ir iš jų pabandžiau sukurti objektus“, – apie parodos idėją susirinkusiems pasakojo J.Vazalinskienė.
Pirmasis parodos objektas, kurį svečiai galėjo suvalgyti, buvo barokinė suknelė. Taip pat buvo atiduota duoklė akademinei visuomenei, mat Kostiumo katedros vedėja sukūrė valgomus paveikslus. Dailiosios lyties atstovės galėjo užsukti į moterišką buduarą, kur netikėtai buvo eksponuojamos kosmetikos priemonės, moteriški bateliai ir kiti dalykai, randami moterų kampeliuose.
„Ir taip pat negalėjau nesukurti madingiausios scenos – ekologiškos. Galite naudotis visais prieskoniais ir žolelėmis, jos visos šiandien atkeliavo iš turgaus. Viskas šviežia“, – geros nuotaikos nestokojo J.Vazalinskienė. Kai jau visi pasigrožėjo kūriniais iš maisto, netrukus visi eksponatai buvo „sunaikinti“ pačių renginio lankytojų.
Paroda „Skani mada“ |
Parodoje taip pat viena iš svarbiausių dalių buvo Jolantos bičiulės ir kolegės Eglės Bogdanienės pristatyti spalvą keičiantys drabužiai. Naujų technologijų dėka, drabužiai padengiami dažais, kuri reaguoja į žmogaus kūno ir aplinkos temperatūrą ir keičia spalvą. Šie įdomūs technologiniai procesai buvo čia pat pademonstruoti ant Eglės suknelės. Ji, žiūrovų akivaizdoje veikiama karščio ir šalčio, keitė spalvas.
Apie organizmo būklę kalbantys termoaudiniai gali būti naudojami medicinoje, pvz., iš jų matyti, jei kūdikiui kyla temperatūra ir t.t. Besikeičiančios drabužio spalvos veikia žmogų kaip spalvų terapija ir geba įtakoti jo savijautą, nuotaiką. Išmanioji tekstilė gali būti naudojama ir buityje, pvz., nuo šiltų ar šaltų daiktų spalvas keičiančios staltiesės ir t.t.
Renginio kulminacija tapo grupės „Giunter Percussion“ pasirodymas. Jos nariai pademonstravo išskirtinį VDA studento iš Ukrainos Iljos Graboro ir mados namų „Cantas“ aprangos projektą. Muzikantai pasipuošė drabužiais, kurie dekoruoti specialiomis medžio dekoracijomis ir šviesoje šviečiančiais elementais.
Grupė „Giunter Percussion“ |