Pirmą kartą Lietuvoje viešintis parfumerijos namų „Amouage“ kūrybos direktorius Christopheris Chongas pristatė naujausią savo darbą – kvepalus „Myth“. Pats Ch.Chongas sakė, kad kvepalai įkvėpti siurrealizmo – kvapą sunku apibrėžti.
Susidomėjusių buvo daug – į kvapnų renginį atvyko Asta Valentaitė, Ramunė Piekautaitė su Kęstučiu Verslovu, Anna ir Aleksandras Ciupijai, Andrius Užkalnis, Rimas Šapauskas, Alma Latvytė ir kiti. Vakarėlio aplinką hortenzijomis dekoravo Mantas Petruškevičius.
Asta Valentaitė Žmonės.lt pasakojo, kad kvepalus keičia retai. Kai randa tinkamus, ilgą laiką vien jais ir kvepinasi.
„Man labai yra svarbūs kvepalai. Labai. Ryte ir vakare, prieš kur išeinant, kvapų dulksna man yra būtina. Šiaip esu kvepalams lojali – jei išsirenku, tuos pačius naudoju kelerius metus. Nesu iš tų moterų, kuri turi nuklotą lentyną, dažniausiai turiu du kvapus, vienas jų – pagrindinis. Mėgstu ryškesnius, daugiau vakarinius kvepalus“, – Žmonės.lt sakė A.Valentaitė.
Kvepalų Asta dažniausiai gauna dovanų.
„Geri kvepalai – kainuoja. Mano mėgstamiausi kaip tik yra vieni iš „Amouage“. Dažnai gatvėje, liftuose sustabdo žmonės ir klausia, kas tai per kvapas. Jau kokių 20 buteliukų sunaudojau. Juos dažniausiai gaunu dovanų, tad draugai žino, kad neprašaus pro šalį man jų nupirkę.“
Viena iš „Stiklių“ bendraturčių Anna Ciupij prisipažino, kad kvepalams yra alergiška, todėl jai labai sunku juos išsirinkti.
„Man atrodo, kad kvepalai atspindi žmogų. Kvapas, kurį naudoji, gali labai daug ką pasakyti. Bet aš turiu problemą, esu alergiška kvapams. Man reikia rinktis tokį kvapą, kurio aš nejaučiu. Jeigu nejaučiu, vadinasi, viskas gerai, galiu naudotis.“
„Aš jaučiu“, – juokėsi Annos vyras Aleksandras. „Aš išsirenku, o jis jaučia, patvirtina“, – antrino Anna. Kvepalams moteris pinigų, sako, negailinti. Be to, pagal metų laiką juos keičia: vasarai naudoja vienus, žiemai – kitus.
„Man patinka Azijos kvapai. Yra kvepalų, kuriuos naudojant Lietuvoje jie tikrai atrodys prasti. Bet jei važiuosite ten, kur šilta, jis atspindi daug spalvų. Tai priklauso ir nuo oro. Kai pas mus šalčiau, maloniau yra stipresni, nesaldūs kvepalai. O kai važiuoju į pietus, ten tinka šiltesnis kvapas“, – kalbėjo A.Ciupij.
Ramunė Piekautaitė pati yra sukūrusi savo vardo kvepalus ir prisipažino, kad pastaruoju metu tik juos ir naudoja: „Jau daugiau nei metus kvepinuosi tik savo kvepalais. Aišku, turiu ir kitokių, kuriuos kartais įterpiu, bet paskui vėl grįžtu prie savo. Kol jų neturėjau, visada įsigydavau naujų, niekada neturėjau to paties buteliuko du kartus, visada ieškodavau ir bandydavau.“
Ramunė negali įvardinti, kokius brangiausius kvepalus yra pirkusi – juos dažniausiai gaudavo dovanų. Tačiau kvapus, pasak R.Piekautaitės, svarbu tinkamai atsirinkti, nes tai labai individualus ir intymus dalykas.
„Kaip ir kiekvienai moteriai, man kvepalai yra labai svarbu. Man atrodo, kad nepasikvepinęs, nesi iki galo apsirengęs. Tai labai išbaigia nuotaiką, įvaizdį. Tačiau kvepalai gali patraukti dėmesį, bet gali ir atstumti, jei tai per stiprus kvapas. Pavyzdžiui, einant vakarieniauti, reikia labai atsargiai rinktis, nes kažką gali erzinti kvapas, tad vakarienė bus sugadinta. Išvis nemėgstu situacijų, kai pirmiausia pajauti kvapą, o tada pamatai žmogų. Nereikia persistengti, tai intymus dalykas“, – mintimis dalijosi Ramunė Piekautaitė.
Renginyje taip pat apsilankęs Rimas Šapauskas sakė, kad jam kvepalai yra neatsiejama kiekvienos dienos dalis: „Tai yra dar vienas štrichas prie viso žmogaus portreto.“
Rimas sako, kad prie vieno kvapo nėra prisirišęs: „Juos ir keičiu, ir turiu mylimiausius. Man patinka 7-ojo dešimtmečio agresyvūs kvapai. Kvepalai nėra pirmo būtinumo prekė. Jei įsigyju, tai tik tada, kai jų tikrai reikia. Dažniausiai perku kainuojančius ne daugiau nei 100 eurų.“