Fondo sukakties ir gimtadienio šventė surengta Vilniaus miesto širdyje esančiame viešbutyje „Grand Hotel Kempinski Vilnius“. Čia atvykusiems svečiams buvo apžvelgti MJJ fondo penkerių metų veiklos rezultatai.
Šis fondas įkurtas, siekiant teikti finansinę paramą verslo kūrėjams, akademikams, studentams ir taip prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo, rašoma pranešime spaudai.
Renginio metu vyko diskusija apie dalinimosi kultūrą Lietuvoje.
Per pastaruosius kelerius metus MJJ fondo įkūrėjas, vienas turtingiausių Lietuvos žmonių M.Jakulis Jason apie norą įsiteigti fondą ir dalintis su kitais pasakojo ne vienoje verslo konferencijoje, o po jo pranešimų verslininkai sakė, kad juos ši istorija inspiruoja kurti.
„Gyvenimas nėra tik pinigai – juos įdarbinus galime padėti kitiems padėti geriau gyventi. Jei mums visiems bus geriau Lietuvoje, Lietuva bus wow valstybė, kur žmonės norės dirbti ir investuoti“, – sako fondo įkūrėjas, filantropas, verslininkas M.Jakulis Jason.
MJJ fondo direktorė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė pabrežia, kad filantropų skaičius Lietuvoje auga. Jie ne tik padeda sunkumus patiriantiems žmonėms, bet investuoja į švietimą, kultūrą bei talentingus asmenis, kurių idėjų įgyvendinimui pritrūksta lėšų. Lietuva pagal gyventojų skaičių yra tarp pirmaujančių pagal surinktą finansinę ir kitokią pagalbą Ukrainai.
Apie fondą
MJJ fondas per penkerius veiklos metus jau suteikė grantų, stipendijų ir investicijų už daugiau nei 1,8 mln. Eur. Iš jų daugiausiai – apie 860 tūkst. Eur – skirta iš užsienio grįžtančių Lietuvos bei užsienio mokslininkų atlyginimams.
Stipendijoms mokytis geriausiuose užsienio universitetuose skirta – 455 tūkst. Eur. Verslumo skatinimo mokyklose krypčiai, Microloans fondo programai ir investicijoms į Edtech startuolius fondas per penkis metus paskyrė 317 000 Eur.
Iš šių fondo veiklos kryptims skirtų lėšų, 224 000 Eur skirti pagalbai Ukrainos žmonėms: mokslininkėms, mokiniams, gydytojams, studentams.
MJJ fondo vadovė K.Stankutė-Jaščemskienė teigia, jog poveikis jau matosi ir po pirmųjų penkerių metų. Jos teigimu, į Lietuvą grįžę 40 mokslininkų savo tyrimams jau pritraukė apie 1,5 mln. Europos sąjungos projektinių lėšų, čia įsteigė 6 laboratorijas, jau pradėjo 3 inovacijomis grįstus verslus, kartu parašė daugiau nei 100 mokslinių straipsnių ir dėstė daugiau nei tūkstančiui studentų.