Šia proga jie nori pabrėžti tvirtus ir vis stiprėjančius Lietuvos ir Prancūzijos ryšius įvairiose srityse – nuo kultūros ir švietimo iki verslo ir inovacijų.
Tiesa, Prancūzijoje šiemet nacionalinę šventę temdo politinis netikrumas po pirmalaikių rinkimų, o ginkluotosioms pajėgoms teks nukrypti nuo savo įprasto iškilmingo parado maršruto.
Paryžiui ruošiantis olimpinėms žaidynėms eisena negali vykti Eliziejaus laukuose, todėl mažesnės karių gretos žygiuos netoliese esančia Fošo alėja – viena prestižiškiausių sostinės gatvių.
Tai nebus vienintelis neįprastas renginio bruožas: likus mažiau nei dviem savaitėms iki olimpiados Prancūzija taip pat neturi vyriausybės.
Visų akys bus nukreiptos į šeimininką, prezidentą Emmanuelį Macroną kuris praėjusiais metais per Bastilijos dieną priėmė Indijos ministrą pirmininką Narendrą Modi.
Tačiau, kadangi olimpinės žaidynės visai netoli, Prancūzija šiemet neturi tokio svečio paradui, o šalies politinių lyderių mintys nukrypusios kitur, į valdžios vakuumą.
Šį mėnesį įvykę pirmalaikiai rinkimai, kuriuos E.Macronas sušaukė siekdamas išsiaiškinti Prancūzijos kryptį kraštutiniams dešiniesiems užėmus pirmąją vietą rinkimuose į Europos Parlamentą, aiškaus nugalėtojo neparodė, ir šalis liko be valdančiosios daugumos.
Parade nedalyvaus nė vienas tankas ar šarvuotis, žygiuos tik 4 tūkst. pėstininkų (pernai jų buvo 6,5 tūkst.), tačiau renginio metu virš Paryžiaus pakils 45 lėktuvai ir 22 sraigtasparniai.
Paskutinėje parado dalyje taip pat bus pagerbta olimpinė dvasia.
Pulkininkas Thibault Vallette'as, 2016 metų Rio de Žaneire iškovojęs žirgų sporto aukso medalį, atneš deglą, o po to estafetės bėgikai neš jį aplink sostinę.
Žmonės.lt primena, kad Bastilijos diena – svarbiausia Prancūzijos nacionalinė šventė, simbolizuojanti laisvės, vienybės ir demokratijos vertybes, kurios yra svarbios ir Lietuvai.