Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vokiečių hip hopas - universali meilės kalba

Muziką galima vadinti universalia meilės kalba, kurią panašiai suvokia visi. Tačiau naujas kompanijos ,,Sony Ericsson'' kartu su žymiu britų psichologu David Moxon atliktas biologinis tyrimas rodo, kad vyrai ir moterys labai skirtingai reaguoja į įvairius muzikos žanrus.
Hip hopas
Hip hopas / scanpix
Temos: 1 Hiphopas

Muziką įprasta laikyti universalia meilės kalba. Tačiau naujas „Sony Ericsson“ kartu su žymiu britų psichologu David Moxon atliktas tyrimas rodo, kad vyrai ir moterys labai skirtingai reaguoja į įvairius muzikos žanrus.

Biologinio muzikos poveikio tyrime dalyvavo daugiau nei 200 žmonių. Jiems buvo atlikti testosterono, kortizolio ir už imuninę sistemą atsakingo imunoglobulino A tyrimai. Šių rodiklių svyravimai leidžia nustatyti susijaudinimą ar atsipalaidavimą, taip pat imuninės sistemos būklę. Hormonų kiekis buvo matuojamas imant seilių mėginėlius prieš klausant muzikinio kūrinio fragmento („muzikinio užkandžio“, angl. Soundsnack) ir iš karto jam pasibaigus.

Pasak „Sony Ericsson“ pranešimo spaudai, labiausiai testosterono kiekį stipriosios lyties kraujyje padidino trumpos britų soul stiliaus kūrinių ištraukos. Panašų efektą turėjo ir estų rokas (33%), latvių pop muzika (67%) ir vokiečių hip hop'as (76%). Paminėtą muziką galima drąsiai vadinti vyrų „muzikiniais afrodiziakais“. Labiausiai moteris sujaudino ispanų latin stiliaus muzika.

Eksperimentas su 30 sekundžių muzikos ištraukomis parodė, kad daugumoje atvejų žmonės netinkamai įvertina, kaip vienas ar kitas muzikos stilius paveiks jų kūno procesus. Dažnai muzika, kuri iš pirmo žvilgsnio turėtų atpalaiduoti, sukėlė visiškai priešingą reakciją ir gerokai padidino streso hormonų kiekį kraujyje.

Lygiai taip pat sunkiai sekėsi atspėti, kuri muzika labiausiai sujaudins. Neįtikėtina, tačiau labiausiai seksualiai jaudinanti yra olandų liaudies muzika ir vokiečių hip hop'as - šie kūriniai pakėlė testosterono lygį trim iš keturių (75%) eksperimente dalyvavusių žmonių. Visgi, tik maža dalis dalyvių šį faktą iš tiesų suvokė.

„Muzikinį užkandį“ galima rasti bet kokiai nuotaikai. Vokiečių hip hop'as panašiai veikia tiek vyrų, tiek moterų testosterono lygį. Šį muzikos stilių galima pelnytai laikyti idealia meilės muzika.

O ispaniškas latin, tikėtina, tik sukels stresą. Besiklausant šios muzikos, net 89% tyrimo dalyvių padidėjo kortizolio - streso hormono - kiekis kraujyje.

Danų akustinė muzika praskaidrina vyrų nuotaiką, tačiau visiškai priešingai veikia moteris. Joms gerai nuotaikai sukurti rekomenduojamas Pietų Afrikos rokas.

Identiškai abi lytis veikė tik viena klausyta ištrauka - melodingas belgų soul'as. Tiek vyrams, tiek moterims jis sukėlė vienodą reakciją - sumažino streso hormonų kiekį kraujyje ir atpalaidavo.

Iš daugybės skirtingų muzikos ištraukų, įspūdingiausią efektą pasiekė kroatų pop muzikos „užkandis“. Paklausius šios muzikos, visiems be išimties tyrimo dalyviams gerokai krito kortizolio kiekis kraujyje ir padidėjo imunoglobulino A kiekis. Ši muzika ne tik puikiai atpalaiduoja, bet ir stiprina imuninę sistemą.

O rumunų šokių ir lietuvių RnB muzika turėjo visiškai priešingą efektą. Paklausius lietuvių muzikos, už imuninę sistemą atsakingo imunoglobulino kiekis kraujyje sumažėjo net du kartus!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai