Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vytaras Radzevičius ryžosi operacijai: skausmus kentė net dešimt metų

Keliautojas, rašytojas Vytaras Radzevičius prieš keletą savaičių ryžosi sąnario keitimo operacijai. Žinomas vyras atviras – šį žingsnį atidėliojo net dešimtmetį, o veltui: po operacijos jaučiasi kur kas geriau.
Vytaras Radzevičius
Vytaras Radzevičius / Laidos „Sveikas rytojus“ stopkadras

Sveikos gyvensenos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie sąnarių skausmus, kodėl vis didesnė dalis žmonių jaučia sąnarių diskomfortą, kas yra sąnario endoprotezavimas ir kokias problemas ši operacija gali padėti išspręsti.

Dėl jaunystėje patirtų didelių fizinių krūvių bei intensyvaus sporto, įžymų keliautoją, televizijos ir radijo žurnalistą V.Radzevičių kamavo skausmai.

Laidos „Sveikas rytojus“ stopkadras/Vytaras Radzevičius
Laidos „Sveikas rytojus“ stopkadras/Vytaras Radzevičius

„Aš esu buvęs sportininkas. Kai buvau jaunas, žaidžiau rankinį, futbolą. Tarnaujant armijoje reikėjo du metus su kuprinėmis pilnomis akmenų lankstyti po kalnus. Fizinis krūvis buvo pagrindinis faktorius, kuris lėmė, kad sąnariuose atsirado didžiuliai skausmai. Taip pat prie šio dalyko prisidėjo ir mano kūno masė. Tačiau viena koja nukentėjo labiau – laikui bėgant pradėjau jausti didelius skausmus, ypač po fizinio krūvio“, – laidoje pasakojo V.Radzevičius.

„BNS foto“ nuotr./Vytaras Radzevičius
„BNS foto“ nuotr./Vytaras Radzevičius

Žinomas vyras prisipažino, kad skausmą kentė net 10 metų. Iš pradžių jį stengėsi įveikti fizioterapinėmis priemonėms, vėliau padėdavo nuskausminantys vaistai, taip pat buvo daryta ir kelio sąnario artroskopija. Tačiau visa tai buvo tik laikinos priemonės. Galiausiai Vytaras pasiryžo kelio sąnario keitimo operacijai.

„Ši operacija mano gyvenime, ko gero, didžiausia. Prieš ją rinkau daug informacijos, konsultavausi su daugybe gydytojų. Dauguma šios srities specialistų kalbėjo labai paprastai: jeigu kenti skausmą, turi imtis priemonių, nes su skausmu visą laiką negyvensi. Verta paminėti, kad visi sąnario atlikti tomografiniai tyrimai ir rentgenas parodė, kad iš tiesų tas sąnarys yra beviltiškai susidėvėjęs“, – pasakojo žinomas vyras.

Manto Repečkos nuotr./Vytaras Radzevičius
Manto Repečkos nuotr./Vytaras Radzevičius

V.Radzevičius laidoje taip pat atskleidė, kaip jaučiasi po atliktos operacijos ir kokių tolimesnių veiksmų ketina imtis.

„Praėjo jau daugiau nei penkios savaitės po operacijos ir aš jau dabar galiu pasakyti, kad kojos funkcijos pagerėjo labai stipriai. Šešios savaitės po operacijos buvome suplanavę ekspediciją į Naująją Zelandiją. Man buvo šiek tiek neramu, ar iki kelionės spėsiu atsistatyti ir ar galėsiu pakankamai gerai judėti. Aš labai džiaugiuosi, kad gerai pavykusios operacijos ir intensyvių pratimų kurso dėka, aš stojuosi ant kojų ir kiekvieną dieną jaučiuosi vis geriau. Žinau pratimus, kuriuos darysiu kelionės metu. Reabilitacijos neapleisiu, nes po tokių operacijų mankštą daryti būtina“, – pasakojo keliautojas.

„Sveikas rytojus“ – 12 val. per TV8 televiziją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų