Zelenskį Vilnius sutiko kaip roko žvaigždę: jausmingi Mikutavičiaus žodžiai apie „drąsų vyrą“

Antradienį Vilniaus Lukiškių aikštė nusidažė mėlyna-geltona spalvomis – čia susirinkusi minia šūksniais pasitiko Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir pirmąją ponią Oleną Zelenską. Apie tokį aistringą pasitikimą, kuris negalėtų prilygti nei vienam iš kitų politikų, rašė ir sužavėjusi užsienio žiniasklaida.
Volodymyro Zelenskio sutikimas Vilniuje
Volodymyro Zelenskio sutikimas Vilniuje / BNS nuotr.

Antradienį Vilniuje vykusiame NATO viršūnių susitikime dalyvavęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sulaukė didžiulio minios gerbėjų palaikymo. Jis kartu su žmona Olena keliavo per tūkstantinę minią žmonių. Girdėjosi palaikymo šūksniai ir plojimai.

Ant scenos V.Zelenskiui buvo įteikta Ukrainos vėliava iš mūšio lauko Bachmute, ant kurios – ir kulkų žymės. Prieš dvi savaites ji buvo nukabinta nuo tanko. Vėliavą Ukrainos prezidentas išskleidė kartu su Lietuvos prezidentu.

Ukrainos vėliava iš mūšio lauko kabėjo Lukiškių aikštėje iki 22 valandos. Vėliau vietoje jos pakilo didžiulė Ukrainos vėliava, kuri plevėsuos iki NATO viršūnių susitikimo pabaigos, tada ją pakeis vėliava su Vyčiu. O vėliava iš mūšio lauko perduota Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Koncertas „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Koncertas „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“

„Aš namuose. Ačiū Lietuva, labai ačiū“, – savo kalbą pradėjo V.Zelenskis.

„Vilniau, noriu tave pasveikinti ir pasveikinti kiekvieną iš jūsų. Čia Vilniuje mes matome Europos progresą, čia žmonės žino, kas yra saugumas, kaip jį pasiekti ir žino, kad saugumas yra kartu su Ukraina“, – teigė V.Zelenskis ir toliau tęsė savo kalbą. Jis sakė, kad Ukrainos vėliava „vis dar gyva ir laisva“, nors ir yra puolama.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Olena Zelenska, Volodimyras Zelenskis, Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Olena Zelenska, Volodimyras Zelenskis, Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Koncertas „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Koncertas „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“


Po V.Zelenskio kalbos skambėjo akcijos „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ koncertas, kuriame pasirodė garsiausi šalies atlikėjai. Koncerto pabaigoje į Lukiškių aikštės sceną užlipęs Marijonas Mikutavičius po pirmosios dainos atlikimo kreipėsi į susirinkusią minią ir prabilo jautriais žodžiais apie Ukrainos prezidentą.

„Niekas manęs gyvenime nepadarė tokiu drąsiu, ir niekas man neparodė, ką drąsus vyras, drąsus žmogus turi daryti, taip, kaip tai padarė Ukrainos prezidentas Zelenskis. Ir jei aš anksčiau nežinojau, ką turiu daryti šiame gyvenime, kai pamačiau jo pavyzdį, dabar absoliučiai žinau ir tikiuosi, kad žino daugelis“, – sakė Marijonas Mikutavičius.

Po pasirodymo feisbuke jis pasidalijo keliomis akimirkomis iš koncerto, o vienoje nuotraukų matyti jo švarke įsegti trys ženkliukai – Ukrainos vėliava, Lietuvos herbas ir juodas ženkliukas su roko grupės AC/DC užrašu.

Socialinių tinklų nuotr./Marijono Mikutavičiaus įrašas feisbuke
Socialinių tinklų nuotr./Marijono Mikutavičiaus įrašas feisbuke

Įdomu tai, kad Ukrainos prezidento mėgstamiausia grupė taip pat yra AC/DC. Portalui CNN jis neseniai yra pasakojęs, kad rokas – jo mėgstamiausias muzikos žanras.

„Man patinka AC/DC. Žinoma, man labai patinka ukrainietiška muzika, nes tai mano gimtoji kalba. Todėl suprantu ne tik muziką, bet ir žodžius, o štai klausydamas AC/DC, aš nesuprantu visų žodžių. Tačiau man patinka (AC/DC) energija“, – CNN sakė V.Zelenskis.

Pasak jo, treniruotė šeštą ar septintą valandą ryto pagal AC/DC ritmą „suteikia energijos visai dienai“.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis