Čia rungėsi 14 linksmai ir azartiškai nusiteikusių porų, o triumfavo Žygimanto Gečo ir Anželos Adamovič iš „X Faktoriaus“ pora. Deividas Meškauskas su Ineta Stasiulyte liko paskutiniai.
Varžybos vyko pačioje miesto širdyje – V. Kudirkos aikštėje. Nugalėtojai 100 metrų ilgio trasą įveikė vos per 23 sekundes.
Anžela Adamovič prieš renginį juokais guodėsi, kad Žygis besiruošiant varžyboms ją vertė laikytis dietos. O štai paskutinę vietą užėmę Ineta Stasiulytė su Deividu Meškausku prasitarė, kad dalyvaudami renginyje repetuoja lietuvišką tradicinį nešimą per tiltą. Deividas savo partnerę vienintelis nešė kaip nuotaką, visi kiti dalyviai savo antrąsias puses nešė persimetę per petį.
Vyrai ne tik turėjo nešti savo išrinktąsias, bet ir nepaleidę jų iš rankų privalėjo pataikyti į krepšį kamuolį. Kai kurioms poroms geriau sekėsi tai įgyvendinti kreipšinio kamuolio metimą atliekant partnerei.
Nors ir nelaimėjo, Deividas Meškauskas tryško entuziazmu ir labai gyrė šią pramogą.
„Kuo daugiau pramogų mieste, tuo smagiau žmonėms. Apie žmonų nešimo varžybas buvau girdėjęs, bet niekada nebūčiau pagalvojęs, kad kada nors pats turėsiu progą tokiose rungtis. Man patinka išbandyti įvairias naujoves, manau, Inetai irgi“, – sakė Deividas Meškauskas.
Pasak Anželos Adamovič, ši rungtis suartina poras ir sutelkia jas bendriems tikslams – puikiai praleisti laiką ir siekti geriausio rezultato.
„Net neįsivaizdavau, kad yra „žmonų nešimo“ varžybos, o ką jau kalbėti apie vykstantį tokio pobūdžio čempionatą. Iš tikrųjų džiaugiuosi, kad šeimoms yra tokia pramoga. Moteriai visada yra gera kuomet jos vyras ją nešioja ant rankų. Nors ir dar nesukūrėme šeimos, tačiau labai smagu, kad turime galimybę sudalyvauti tokiose rungtynėse“, – teigė Anžela Adamovič.
Pirmąsias tris vietas užėmusios komandos buvo apdovanotos prizais. Be to, aikštėje smagią atmosferą kūrė „Green Bridge Band“ koncertas su Jurgiu Brūzga.
Žmonų nešimo varžybos gimė Suomijoje XIX amžiuje (nors neoficialiai turbūt daug anksčiau). XX a. pabaigoje jos ėmė populiarėti visame pasaulyje, o nuo 1992 m. netgi rengiami pasaulio čempionatai. Beje, Suomijoje įprasta, kad varžybų čempionas dovanų gauna tiek litrų alaus, kiek sveria jo nešta žmona.