Ryškiu individualiu braižu išsiskiriantis kūrėjas meno pasaulyje vertinamas kaip ypač originalus muzikinių performansų kūrėjas ir atlikėjas. Buvę jo pasirodymuose neleis sumeluoti – tai nėra tiesiog koncertas, tai – ištisas spektaklis!
Ginc su nekantrumu laukia lapkričio 30-osios, kai Klaipėdos dramos teatre susitiks su uostamiesčio publika, vėliau, gruodžio 13-ąją, jo laukia pasirodymas Mažeikių muziejuje.
Drauge su režisiere Lina Jankauskaite kurta vakaro programa, pažada, stebins – Ginc kvies išgirsti ir pamatyti daugiau, jo pasirodyme atskiru instrumentu taps ir erdvė, ir neįprasti kasdieniai daiktai.
Savo naująjį darbą Ginc nusprendė pavadinti išskirtinai, albumo viršelį puošia originalus užrašas „Varava“. Ir nors šis žodis iš pirmo žvilgsnio skamba neįprastai, jis turi ir savitą reikšmę. Tai simbolizuoja tam tikrą eilę, seką, vorą, vilkstinę.
„Įprastai užbaigęs kūrinį visuomet iškart žinau, kaip jį pavadinsiu. Tačiau tuomet, kai sukūriau „Varavą“ – dėl pavadinimo teko pasukti galvą. Ir staiga toptelėjo tokia raidžių kombinacija, o vėliau pasidomėjau, kad šis lietuviškas žodis turi ir savitą reikšmę. „Varava“ pavadinau ne tik kūrinį, bet ir visą albumą“, – pasakojo Ginc.
Apskritai, pasak jo, neretai pamirštame, kokia turtinga yra lietuvių kalba, todėl vartoti retai išgirstamus žodžius – ne tik smagu, taip išplečiame savo žodyną.
Akį traukia ir Vilmanto Dambrausko kurtas „Varavos“ viršelis, kuriame menininkas įamžino kaip G.Gascevičius pats sau perduoda būgnų lazdeles.
„Susitikę su Dambrausku galvojome, kad norime viršelis neatrodytų tiesmukai, ieškojome jam istorijos. Netrukus kilo mintis, kad viršelyje atsispindės istorija apie vėją, kuris galvojo, kad yra žmogus“, – linksmai, jam būdingu stiliumi, kalbėjo Ginc.
Albumą „Varava“ sudaro vienuolika kūrinių, kuriuos muzikantas sukūrė per pastaruosius metus. Keliuose jų skamba ir Dariaus Naujokaičio bei Monikos Šaltytės balsai.
„Pirmas albumas buvo labiau socialus – nutaikytas į nutaikytas į savo tėvynės, teritorijos, kur gyvenu, analizes, bandymus analizuoti, kodėl ta vieta brangi, kodėl čia esu – tai buvo tokie tyrinėjimai. O šis – tai bandymai žaisti gaudant erdvę ir įtraukiant ją į kūrinius, kur čia ji virsta tarsi atskiru instrumentu. Manau, kad tie atradimai čia labai žavūs ir sėkmingi“, – šypsosi Ginc.
Išgirsti naujus kūrinius savo ausimi bus galima jau penktadienį – lapkričio 30-ąją muzikantas ruošia pasirodymą Klaipėdos dramos teatre. Gruodį Ginc taip pat pasirodys Mažeikiuose – 13 dieną koncertuos Mažeikių muziejuje.
O po Naujųjų jo laukia ištisos gastrolės po visą Lietuvą – per sausį, vasarį ir kovą Ginc žada aplankyti daugelį miestų, išvis planuose net 15 išskirtinių koncertų.