Festivaliui „Bliuzo naktys“ – jau 25-eri, ta proga scenoje kartu pasirodys jungtinis 14-os muzikantų Bliuzo orkestras su Virgiu Jutu, Aleksandru Belkinu, Arina ir Giedre priešakyje. Be kita ko, šeštadienį Arina pasirodys festivalio scenoje ir su savo grupe „Veto Bank“.
Kita šeštadienio žvaigždė – svečias iš Danijos Gregory Boyd, gimęs Valstijose ir užaugęs su bliuzu, gospelu, soulu. Jis sugeba sukurti neįtikėtinus performansus, grodamas elektriniais plieno puodais. Tuose muzikos katiluose verdanti Gregorio perkusija, praturtinta galingu prieskoniu – jo balsu, išties kelia nepasotinamą apetitą: tokio unikalaus, puikią nuotaiką kuriančio atlikėjo, kuris į Varnius atvyks su savo grupe, norisi klausytis dar ir dar.
Šeštadienį pagrindinėje scenoje gros ir visų mylima grupė „Baltasis Kiras“. „Mes pradėjome groti suėję į lietuviškojo Zapos – Liudo Giros kiemelį. Pasivadinome kaip tašių firma. Nuo tada esame rokenrolo grupė. Firma bankrutavo, o rokenrolas liko. Laisvę rokenrolui! Šiemet „Bliuzo naktims“ švenčiant 25-metį, mūsų grupė švęs 10-ies metų jubiliejų“, – pasakoja „Baltasis Kiras“.
„Bliuzo naktų“ legenda prieš 25 metus prasidėjo nuo Pašiūrės. Ten ir šįkart bus scena, ir joje gros duetas „Gonsofus“ iš Slovakijos. Jie naudoja daugiau nei 10 instrumentų, gyvai „lūpindami“ ir „grūvindami“. Įtraukiantis rimtas, gitaros, dūdos, puikūs balsai, visos elektronikos spalvos – tai ir yra „Gonsofus“, kurį sukuria Mamaev‘as and Tokár‘as, pastaruosius keturis metus keliaujantys per Europą ir JAV, surengę 300 koncertų 15-oje šalių, įskaitant didžiuosius festivalius Norvegijoje, Slovakijoje ir Jungtinėse Valstijose.
Festivalyje taip pat pasirodys „Mood Sellers“ – orkestro pankai, kurių saviraiškai nepakako standartinės pučiamųjų muzikos. Todėl vietoj orkestrinių kūrinių jie pradėjo groti muziką, kurios patys klausė. Tačiau ta muzika buvo atliekama ne gitaromis, patefonais ar vokalais, kaip būtų įprasta, o skambėjo iš varinių dūdų. Dabar, jų kūriniuose galima išgirsti džiazo, new orleans second line, disco ar balkanų muzikos motyvų bei pačių „Mood Sellers“ išrastą drum’n’brass.
„Bliuzo naktų“ jubiliejaus proga jie surengs net du koncertus: šeštadienį, jei tik bus geras oras, grupė pakartos savo legendinį performansą Lūksto ežero vandenyje, o vakarop pasirodys Pašiūrėje.
Pašiūrės scenoje savo seną svajonę realizuos ir grupė „Arbata“, emociją paverčianti muzika. Per 16 gyvavimo metų „Arbata“ išleido 5 albumus ir kūrinių rinkinį vinilinėje plokštelėje. Pastaruosius dvejus metus grupės kūryba kupina eksperimentų. Įvairūs muzikiniai stiliai persipina su Andriaus Zalieskos – Zalos eilėmis. Šalia naujų atradimų išlieka nuoširdumas, „arbatinė“ gyvenimo filosofija, mokėjimas džiaugtis įvairiomis akimirkomis. Koncertų metu grupė nuo scenos dovanoja visą savo energiją ir šviesą. Taip bus ir liepos 8-ąją.
Kita maloni festivalio naujiena – JAV, Vokietijos, Belgijos, Olandijos ir daugybės kitų šalių publiką pakerėjusios, kiekvienam, besidominčiam lietuviškos alternatyvos scena pažįstamos migloko pasirodymas. Ant scenos – tik migloko ir boombox’as. Iš kolonėlių – 3D muzikinė kelionė po naktinius džiazo klubus, elektronikos miestus, pas pirmykštes gentis ir bliuzo ugnikalnius. migloko balsas – gilus, tikras ir labai vizualus, todėl jos šviežias eksperimentinis solo projektas skirtas ne tik klausyti, bet ir žiūrėti.
Pašiūrės sceną atidarys „Hill Top Sheep“, apie kuriuos metraščiuose rašomas taip: „Lietuvių kilmės didikai, iškilę 2014 metų pradžioje ir vyraujantys Lietuvos Mažosios Kunigaikštystės – Vilniaus – kultūriniame gyvenime. Tai yra alternatyviausia didikų giminė, jamm‘us skaičiuojanti tūkstančiais, išlaikanti atskiras funko, regio bei sunkiojo roko artilerijas. „Hill Top Sheep“ giminė garsi skardžiabalsiu karaliumi Simonu Kazlausku, boso kardinolu Pijumi Braziu bei ritmo karvedžiu Roku Slavinsku. Didžioji dalis vertingų didikų kūrinių yra iššaukti impulsyvaus bei spontaniško patoso. Giminė tris kartus dalyvavo Gatvės Muzikos Dienoje, „Lofte“ vykusiame „Novus“ konkurse, kuriame 2017 metais išsikovojo kelią į finalą, dvejus metus iš eilės dalyvavo festivalyje „Atlantida“, o dabar gros „Bliuzo naktyse“.“
Dar vienas naujas festivalio vardas – Martin Wall, praeitame dešimtmetyje įkvėptas american folk muzikos ir nuo tada gyvenantis ja. Atlikėjo siekis – sukurti harmoningą muzikinę sintezę tarp romantizmo ir moderniųjų laikų. Įprasta instrumentuotė – gitara ir vokalas, kartais lūpinė armonikėlė. Dainuoja angliškai. Sako, kad taip jam gražiau. „Nuostabu, kai klausytojas mano kūrinį gali susieti su sava patirtimi, su savomis asociacijomis, rasti panašumų, man pritarti ir mintyse sau pasakyti „būtent tai ir galvojau!“, arba keliauti su manimi į mano pasaulį ir ten surasti žinutę“, – sako Martin Wall.
Ir – šeštadienio naktį jubiliejinį festivalį pagrindinėje sceoje uždarys „Garbanotas Bosistas“, kuriems grojant iš kolonėlių skleidžiasi gėlės ir norisi bučiuotis.
Na, o pasibaigus veiksmui scenose, po pasiteisinusio praėjusių metų eksperimento, judesys persikels į aktyviąją barų zoną, kur nuo 2 valandos nakties iki pat ryto plokšteles suks DJ Alko & Friends, pažadantys regio, hip hopo ir funko.