Naująjį albumą E.Gimenezas įrašė drauge su bene perspektyviausiu šalyje vadinamu prodiuseriu Leonu Somovu. Tai pirmasis muzikanto įrašas po aštuonerių metų pertraukos.
„Seniai norėjau dirbti su Leonu, žavėjausi jo kūryba. Mūsų bendro kruopštaus darbo rezultatas – įspūdingas“, – prieš koncertą džiaugėsi dainininkas.
Žmonės.lt E.Gimenezas pasakojo į sceną grįžęs iš savotiško ilgesio – juk tiek metų tylėjo, nemuzikavo: „Gal tai iš nuobodulio ir rutinos, kurioje buvau užsisukęs. Jaučiausi tarsi stovintis šulinio vanduo, kuriam grėsė sugesti. Gyvenime nebebuvo jokio bangavimo. Tačiau kai išsiskyriau su savo drauge, manyje įvyko kažkoks žemės drebėjimas, kuris ištaškė tą ramų vandenį ir sukėlė bangas. Ačiū Dievui, kad taip atsitiko, nes prabudau ir susivokiau, kad per ilgai gyvenau snaudulyje. Prabudęs pagaliau turėjau, ką papasakoti. Todėl albumas „Viento“ yra tarsi romanas arba paskutinių trijų metų dienoraštis.“
Kodėl albumą pavadino taip? „Šio albumo pavadinimas labai simboliškas. „Viento“ – tai vėjas, antgamtiška energija, kuri kartais priverčia ir mus pakeisti kryptį, pradėti gyvenimą iš naujo. Vėjo jėga juntama ir šiame albume“, – pasakoja atlikėjas.
Terasos scenoje būriui gerbėjų E.Gimenezas pasirodė kartu su Leonu Somovu, susirinkusius svečius pamalonino ne tik muzikos garsais, bet ir šokiais: skambant akordeono muzikai scenoje tango ritmu sukosi profesionalios šokėjos.
Išgirsti E.Gimenezo dainas panoro ir pramogų pasaulio atstovai: koncerto nepraleido dainininkės Monika Linkytė, Justė Arlauskaitė-Jazzu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Eduardo Gimenezas koncerte pristatys su Leonu Somovu įrašytą naują albumą: „Jame yra daug moterų“
Tango krikštatėvis Lietuvoje
Nuo pat atvykimo į Lietuvą studijuoti dainavimo Muzikos ir teatro akademijoje E.Gimenezas tapo tango judėjimo šalyje pradininku ir siela. Tango aistrą jis atsivežė iš savo gimtojo Las Piedraso miesto Urugvajuje, kuris davė pasauliui šio žanro grandus Jorge Rivero, Eduardo Gilardoni, Julio Sosą.
Urugvajietis įsteigė Vilniuje pirmąją Baltijos šalyse Tango akademiją, pradėjo rengti Baltijos tango festivalius ir Lotynų Amerikos šokių bei gastronomijos dienas, pasaulinių tango žvaigždžių pasirodymus.
E.Gimenezo pastangomis Lietuvoje atsirado įvairaus stiliaus tango grupių. Su savo įkurtu kvintetu „Tangueda“ (vėliau virtusiu kvartetu „4 Tango“) jis laimėjo pirmąją vietą solinio dainavimo kategorijoje ir šeštą – ansamblio kategorijoje Pasauliniame Astoro Piazzollos tango konkurse Italijoje.
2001 metais Eduardo kartu su Jurgiu Didžiuliu įkūrė Lotynų Amerikos muzikos grupę „Latin Power“, tapusią Lietuvos muzikos pasaulio sensacija. Dar vienas jo suburtas kolektyvas „Percanta“ pirmasis Lietuvoje ėmė jungti scenoje tango ir modernaus šokio estetiką.
E.Gimenezas prisidėjo ir prie elektroninio tango projekto „Tango gatos“ gimimo, sukūrė įdomių teatrinių projektų ir tango šou.
Šio menininko kaip tango žinovo kompetencija vertinama ne tik Lietuvoje. Jis veda tango seminarus Estijoje, Latvijoje ir Rusijoje, dalyvavo tango festivaliuose Serbijoje, Suomijoje, JAV, Vokietijoje, yra visada laukiamas Urugvajaus tango klubuose.