„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 08 10

Elayork pristato slaptų jausmų įkvėptą „Festivalį“: 10 valandų teko praleisti stingdančiame šaltyje

Atlikėja, dainų kūrėja Elayork vasaros pabaigą pasitinka su muzikine naujiena ir kartu su „DMO music group“ pristato dainą ir vizualą „Festivalis“.
Elayork
Elayork / Dovydo Bučo nuotr.
Temos: 2 Muzika Dainos

Išleidusi dvi autorines dainas, taip pat – jausmingą kūrinį „Labirintai“ su grupe SADBOI bei hitu tapusią dainą „Pasaka“ su Jessica Shy, šiandien Elayork džiaugiasi daugiau nei 54 tūkst. klausytojų per mėnesį „Spotify“ platformoje. Po pertraukos savo klausytojams Elayork paruošė staigmeną – dainą ir vaizdo klipą „Festivalis“ apie juslingą, glamūrišką ir melancholišką karštos vasaros naktį, kupiną uždraustų jausmų.

„Mane labai nustebino tokia klausytojų gausa. Nors jų nematau, tačiau jie motyvuoja, įkvepia parodyti ką nors gražaus, ką, viliuosi, dabar ir darau“, – šypsosi atlikėja.

Dovydo Bučo nuotr./Elayork pristato premjerą „Festivalis“ – akimirkos iš klipo filmavimo
Dovydo Bučo nuotr./Elayork pristato premjerą „Festivalis“ – akimirkos iš klipo filmavimo

„Festivalis“ – ilgai „stalčiuje“ laikytas ir pagaliau savo geriausią formą atradęs naujausias Elayork kūrinys, kuriame, kaip atskleidžia atlikėja, paslėpta istorija apie slaptą simpatiją ir su ja ateinančius dvilypius jausmus.

„Kai negali savo minčių, jausmų pasakyti ar išreikšti, juos vis tiek reikia kažkur nuguldyti. Šįkart taip nutiko su daina „Festivalis“ – ji įamžina tą dvilypį simpatijos jausmą, kuris sukelia ne tik malonius drugelius, bet ir tam tikrą nerimą, vidinę ar išorinę painiavą. Supratau, kad tai daugeliui atsikartojantis, beveik universalus jausmų kelias. Visa tai – malonus slaptumas, baimė, tai, kas uždrausta – yra tarsi užkoduota šioje muzikoje.“

Dainą „Festivalis“ galite išgirsti čia:

VIDEO: Elayork - Festivalis

Prie dainos rašymo taip pat prisidėjo kūrėjai Viktorija Lakštutė, Artiomas Penkevičius bei „Hitų kepyklos“ prodiuseriai Edgaras Žaltauskas ir Kasparas Meginis. Klipą režisavo Laura Udra, filmavo – Nikolas Verseckas, stiliumi rūpinosi Vainotas Jakštis.

Atlikėja atvira – antikinio sodo estetikos klipo filmavimas visai komandai kėlė nemažai iššūkių.

„Net 9-10 valandų buvau stingdančiame baseino šaltyje. Daugiau išbūti tiesiog fiziškai nepavyko, nes visa tirtėjau. – prisipažįsta ji. – Taip pat teko pirmą kartą šokti prieš kitus žmones, kas taip pat buvo iššūkis. Beje, baseinas – svarbus simbolis šiame vaizdo klipe, mat jis atspindi tuos atsiminimus, sapnus, fantazijas, kuriose mirksta įsimylėjęs žmogus. Tuomet jis atsibunda į realybę, kuri gali nustebinti.“

Prestižinės studijos Londone pakeitė požiūrį

Atlikėjos Elayork biografija – išties spalvota. Dar prieš studijuodama Vilniaus dailės akademijoje, ji su drauge dainas rašė žinomiausiems Lietuvos atlikėjams.

„Nuo 22-erių į mano gyvenimą atėjo kitoks suvokimas apie muziką. Nors buvo pertraukų, išėjimų į kitas sritis, vėliau atsivėrė muzikiniai kanalai. Buvau muzikos „gerbėja“, jos mėgau klausytis, bet neužsiėmiau kūryba. Vėliau supratau, kad muziką galima ne tik vartoti, bet ir kurti pačiai“, – tikina kūrėja.

Nors ir buvo užkadrėje, muzikos studijoje rašydama dainas Elena jautėsi puikiai – mylima veikla muzikantę paskatino mesti ir perspektyvų žadančią karjerą pardavimų srityje, ir pradėti žvalgytis bendraminčių kūryboje.

„Tuo metu Lietuvoje nebuvo daug dainas rašančių žmonių, todėl nusprendžiau išvykti į Londoną, kur tikėjausi surasti kūrybinių partnerių. Norėjosi augti, tobulėti, pažiūrėti, ar atidavus daugiau savęs muzikai kas nors išeis“.

Taip Elayork studijoms pasirinko prestižinę mokyklą – BIMM institutą (The British and Irish Modern Music Institute), kurio alumnai yra tokie žinomi atlikėjai, kaip Tomas Odellas, Marina and The Diamonds, George Ezra, grupė „The Kooks“, šiemet Serbijai „Eurovizijoje“ atstovavęs Luke Black, James Bay ir t. t.

„Tai žmonės, kurių muzika man patinka, todėl ir pati ten užsimaniau“, – prisipažįsta Elena.

Atlikimo meno kryptį pasirinkusi jaunoji kūrėja netrukus pakėlė sparnus į Didžiąją Britaniją, kur ją pasitiko ne tik profesionaliausi dėstytojai, nuostabios muzikinės patirtys, bet ir… karantinas.

„Dėl pandemijos studijos truko tik metus laiko, tačiau pats išvažiavimas į Londoną man pravėrė galvą, mintis, supratau, kad viską galima daryti paprasčiau ir laisviau. Anksčiau labai bijojau dalytis tuo, ką kuriu, galvojau, kad tai – labai intymu. Turbūt tai būdinga lietuviams – čia gyvendamas dažnai galvoji, kad nesi pakankamai geras, galbūt bijai pasmerkimo, studijoje droži muziką iki tol, kol atrodo, kad ji yra pakankamai gerai, bet atsibundi ryte, o ji ir toliau nepatinka. Yra noras būti tobulam, bet tos linijos niekada nepasieksi“, – mano atlikėja.

Dovydo Bučo nuotr./Elayork pristato premjerą „Festivalis“ – akimirkos iš klipo filmavimo
Dovydo Bučo nuotr./Elayork pristato premjerą „Festivalis“ – akimirkos iš klipo filmavimo

Namų darbai tapo hitu Lietuvoje

Beje, studijos Londone Eleną pakeitusios ne tik iš vidaus, bet ir privertusios imtis realių veiksmų Lietuvoje. Atlikėja pasakoja, kad besimokydama prestižinėje mokykloje atsiskaitymui turėjo sukurti kūrinį. Prisiminusi, kad turi neišleistą dainą, ją ją nusprendė parodyti dėstytojams.

„Lietuvoje man rodėsi, kad ši daina ne man, kad ją geriau atliktų kitas dainininkas. Visgi universiteto paskatinta aš ne tik atsiskaičiau su šiuo kūriniu, bet ir išsiunčiau jį Lietuvos radijo stotims“, – prisimena Elayork.

Tuo metu savo jėgomis dar abejojusi atlikėja kūrinį „Ką man jauti?“ Elena išsiuntė prisidengusi kitu pseudonimu. Šiandien ši daina „Spotify“ platformoje turi beveik 700 tūkst. perklausų, 2020-aisiais buvo įžengusi ir į Lietuvos radijų TOP’us.

„Man iki šiol nesusiveda galai, kaip taip nutiko. Nesuprantu. Kartais įsivaizduoji viena, tačiau gyvenimas parodo visai kitaip“, – juokiasi atlikėja.

Paklausta, koks jausmas yra kurti Lietuvos žvaigždėms, o koks – sau, kaip kad tenka šiuo gyvenimo etapu, Elena pripažįsta turinti chameleonišką sielą – ji gali prisitaikyti prie žmonių, situacijų, jas perprasti, kas yra naudinga rašant muziką:

„Iš kur tai ateina – jau terapiniai klausimai, – tikina atlikėja. – Galiu užčiuopti, kas yra kitas žmogus, ir pažinodama jį ištransliuoti, ką jis nori pasakyti. Galbūt dėl to kitiems rašyti man paprasčiau negu sau, nes tai, ką matau, ištransliuoju – kokią muziką atlikėjas mėgsta, kokią energiją skleidžia. O kurti sau jau yra darbas: reikia daug gilintis į tai, ką jauti, kas esi, kokią vibraciją pagauni, per kokias patirtis eini.

Padaryti taip, kad daina būtų tikra, iš savęs ištraukti visą tyrimą ir autentiką yra menas, kurio dar tebesimokau. Šiuo metu stengiuosi išlaikyti pusiausvyrą tarp reiklumo, griežtumo ir empatijos, kantrybės sau pačiai. Pritariu, kad dirbti su savo projektais yra tikrai labai įdomu, bet kartu būti nuogai atvirai ir leistis gilyn į nepažintus vandenis yra neretai baugu, ypač kūrybinėse sesijose kartu su kitais žmonėmis, kuriose ištraukiat širdis ant stalo ir kartu apžiūrinėjat.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs