„Baltic Trail“ pavadinimą ir pagrindinę mintį įkvėpė istorinis tris Baltijos šalis suvienijęs įvykis – Baltijos kelias. Po daugiau nei 20-ies metų, užaugus naujoms laisvų ir originalių Lietuvos, Estijos ir Latvijos gyventojų kartoms, norisi vėl surasti vienijančią jungtį.
Liepojoje ir Rygoje ankstesniais metais vykusį projektą šiemet priims Nidos meno kolonija. Vilniaus dailės akademijos padalinys Kuršių nerijoje atidarytas 2011 metais, o šį rudenį baigtas ir naujasis kolonijos kompleksas, kuriame įrengta aukščiausio lygio garso įrašų studija bei multifunkcinė salė.
Pagrindinės veiklos formos yra tarptautiniai seminarai, vasaros mokyklos, parodos, konferencijos, video peržiūros, meninių rezidencijų programa. Čia vyksta VDA studentų praktikos, įvairūs kiti renginiai. Savo indėlį į kolonijos gyvenimą bei čia pat veikiančios radijo stoties „Neringa FM“ kuriamą Kuršių nerijos garso takelį įdės ir „Baltic Trail“ projekto dalyviai.
Kūrybinėje „Baltic Trail“ stovykloje Lietuvai atstovaus grupės „Without Letters“ narys ir solo karjerą kaip 96WRLD vystantis Miša Skalskis, britų leidykloje „Black Acre“ singlą išleidęs bei „Radiohead“ remiksavęs Ernestas Kaušylas – Brokenchord ir su MC Mesijumi albumą „#uzgrotu“ išleidęs Pijus Meižis – Münpauzn.
Iš Latvijos į Nidą atvyks vaizdo menininkas Mārtiņš Zutis, prodiuseris DJ W3C ir multiinstrumentalistas Jānis Ruņģis, iš Estijos – vokalistė, dainų kūrėja ir eksperimentatorė Anneliis Kits bei folk inovatorius Meister Jaan.
Simpoziumo dalyviai, pasidalinę komandomis, ne tik leis laiką studijoje, bet ir dalyvaus lauko įrašų sesijose bei klausys paskaitų. Savo patirtimi su jaunaisiais Baltijos šalių kūrėjais dalinsis lietuvių prodiuseris Domas Strupinskas, estų garso menininkas ir kompozitorius John Grzinich ir islandų menininkė Gunnhildur. „Baltic Trail“ rezultatus planuojama eksponuoti skaitmeninėje galerijoje, kurios turinį papildys įvairios Kuršių nerijoje gimusių ar modifikuotų garsų formos.
„Baltic Trail“ idėja prieš keletą metų kilo Latvijos įrašų kompanijos bei muzikantų bendruomenės „Dirty Deal Audio“ įkūrėjui Kristaps Puķītis bei vienos svarbiausių Lietuvos hiphopo grupių „Despotin’ Fam“ ir radijo laidos „Despotin Beat Club“ kapitonui, ištisos beatmaker’ių kartos krikštatėviui Vitalijui „Vaiper“ Puzyriovui. Abu jie projektą kuruoja ir 2015-aisiais, organizacinę komandą taip pat papildė Nidos meno kolonijos prodiuseris Linas Ramanauskas.