Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 06 14

Festivalis „Galapagai 2016“ kviečia atrasti nišines užsienio grupes

Liepos 29-30 dienomis festivalis „Galapagai 2016“ taps pasaulio žvaigždžių ir geidžiamiausių lietuviškų grupių suvažiavimu. Bet nemažiau pagundų – mėgstantiems atrasti netikėtas nišines užsieniečių grupes, klausytis jų vasaros amfiteatre po Zaraso ežero salos pušimis, užsimerkus ir pasileidus į intriguojančią muzikinę kelionę, kuri nežinia kur nuneš, bet tikrai bus įdomu.
„Koala Voice“
„Koala Voice“ / „Galapagų“ nuotr.

Festivalio organizatoriai ypač džiaugiasi, šiemet galėdami atsivežti „Leyya“ iš Austrijos, kurios ankštas grafikas suplanuotas toli į priekį. „Tai viena perspektyviausių Europos grupių, kviečiama į visus svarbiausius „showcase“ festivalius. Mes juos šiemet išgirdome olandų festivalyje „Eurosonic“ ir… iškart įsimylėjome“, – pasakojo organizatoriai apie grupę, į Zarasus atvyksiančią po Čekijos, Kroatijos, Nyderlandų ir Vienos festivalių.

„Chaosas prieš rutiną, moteris prieš vyrą, menas prieš popsą... „Leyya“ sukuria užsienietišką, bet familiariai artimą atmosferą: riedančią, plaukiančią, bet kartu audringą ir impulsyvią nuotaiką. Eksperimentinė melancholijos ir elektroninių bytų kombinacija sujungia du skirtingus pasaulius“, – taip prisistato intriguojantys austrai, paskutinį liepos savaitgalį koncertuosiantys „Galapagų“ Slėnio scenoje.

„Galapagų“ nuotr./„Leyya“
„Galapagų“ nuotr./„Leyya“

Iš Liuksemburgo į festivalį šiemet atvyks „Seed to Tree“ – grupė, kuri organizatoriams sukelia labai daug emocijų. „Pamatėme juos Liuksemburgo „Sonic Visions“ festivalyje. O tą naktį kaip tik vyko kruvinieji aktai Paryžiuje. Kitą dieną viskas nusidažė gedulo spalvomis, koncertai buvo atšaukti“, – prisiminė „Galapagų“ rengėjai.

„Galapagų“ nuotr./„Seed to Tree“
„Galapagų“ nuotr./„Seed to Tree“

Grupė „Seed to Tree“ turėtų patikti tiems, kurie mėgsta indie-folk’ą ir tiems, kurie klausosi „Of Monsters and Men“, „Mumford & Sons“, Beno Howardo. „Bus įdomu pamatyti, koks medis iš „Seed to Tree“ sėklų užaugs mūsų festivalyje“, – kalbėjo organizatoriai.

Komplimentų jie negaili ir svečiams „Koala Voice“ iš Slovėnijos: „Jie labai pozityvūs, žiauriai energingi, tikri bepročiai, gerąja prasme. Slovėnijos muzikos industrija labai dideliais žingsniais juda į priekį, o su „Koala Voice“ ateitimi siejamos ypač didelės viltys. Tai viena įdomiausių šios šalies muzikos eksporto grupių, puikus indie, roko ir disco muzikos mišinys.“

„Bet neleiskite nekaltoms koalų akutėms jūsų apkvailinti. Žinoma, jaunas kvartetas pateps medumi, apsvaigins indie romantika, jie tai darys apsimesdami šarmingai droviais ir mielais. Bet muilo burbulas sprogs, ir iš jo pasklis visa aistringa muzikos jėgos šviesa. Vyšnia ant torto – vokalistė ir gitaristė Manca Trampuš, kuri savo rafinuotu talentu įtaigiai papildo puikų instrumentinį grupės vaikinų darbą“, – rašoma apie „Koala Voice“ kompaniją, jau grojusią tokiuose gigantiškuose festivaliuose kaip Hamburgo „Reeperbahn“ ar „Exit“ Serbijoje.

„Galapagų“ nuotr./„Alright Gandhi“
„Galapagų“ nuotr./„Alright Gandhi“

Dar vieni festivalio „Galapagai“ svečiai – „Alright Gandhi“ iš Berlyno – miesto, į kurį žmonės iš viso pasaulio susirenka daryti tai, ką nori. Italas Pietras Fornara, amerikietis Dominickas Grėjus, britė Rosa Gerhards ir Kallė Enkelmannas iš Vokietijos susipažino metro chaose, grodami psichodelinį jam session publikai, kuri darbadieniais pasiutusiai skuba. Netikėtai grupė tapo intymia alternatyva viskam, su kuo asocijuojasi slegiančiai industrinė Berlyno pusė.

„Jų akustiniai, labai gyvi garsai turėtų būti ypač skaniai suvalgyti pietums Slėnio scenoje mūsų festivalio šeštadienį“, – prognozavo „Galapagų“ organizatoriai, kartu prašydami dėmesio dar vienai mažai girdėtai, bet ne mažiau intriguojančiai grupei, kuri savo kilmės šalimis nurodo Latviją ir Serbiją – „Howling Owl“.

„Galapagų“ nuotr./„Howling Owl“
„Galapagų“ nuotr./„Howling Owl“

„Tai – tarptautinis miksas iš dviejų žmonių, kurie primena „The White Stripes“ negatyvus, „Disciplin A Kitschme“ londoniškąją minimalizmo versiją, susiliejančią su vokalistės Evijos balsu, tarsi ji būtų Bjork duktė, „Die Antwoord“, Iva Bittova ir Katalina Ladik viename, visa tai dar dosniai perliejant eklektika ir maksimaliai laisvamanišku požiūriu į šiuolaikinę muziką“, – tokių vertinimų „Howling Owl“ sulaukė iš užsienio žiniasklaidos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos