Vienas jų – „Solo Ansamblis“. Lietuviškos muzikos scenoje ši grupė įsitvirtino savitu stiliumi sad dance, kuris šiandien reiškia reivą, sujungusį sintezatorius ir asmenines istorijas, sodrią elektroninę sintetiką ir gyvus instrumentus.
Kiekvienas juodai apsirengusio ketverto koncertas yra dūmuose bei tamsoje skęstantis estetiškai stiprus potyris, pasižymintis garso ir vaizdo derme. Tai priverčia šokti minias.
„Solo Ansamblio“ klausytojai savo ruožtu privertė grupę pakartoti debiutinio albumo „Roboxai“ (2016) tiražą, įvertino vinilinę plokštelę „RBX“ (2017). „Solo Ansamblis“ apšildė grupes „Gus Gus“, „Royksopp“ bei „She Past Away“, o prestižiniuose M.A.M.A 2016 apdovanojimuose buvo paskelbtas Metų alternatyvios muzikos grupe.
Festivalis „Galapagai“ amžinai bus įrašytas į „Solo Ansamblio“ istoriją, nes būtent ten pernai buvo nufilmuotas jų kūrinio „Netildai“ vaizdo klipas. „Geriausia, kad „Galapaguose“ viskas vyko naktį. Tai yra absoliučiai mūsų laikas. Mums reikia tamsos, kad žmogus galėtų pasimiršti, nusiraminti, kad jo niekas nestebi, kad galėtų pabūti vienas su savo muzikos patyrimu“, – pasakojo grupės narys Vytautas Leistrumas.
Netrukus vėl bus proga visus tuos puikius potyrius pakartoti ir šokti, šokti, šokti su „Solo Ansambliu“.
Dar viena šauni grupė, kuri pradžiugins festivaliautojus – „Garbanotas Bosistas“, neo-kraut-psichodelinio roko ketvertas, užaugęs su „AC/DC“, „Queen“ plokštelėmis, „Nirvana“ ir „Ąžuoliuko“ choru, o vėliau paskleidęs per lietų ir saulę, Lietuvos kiemuose ir aerodromuose, Latvijos miškuose, Estijos verslo kvartaluose, bitlų gimtinėje, Balkanų papėdėse ir vikingų žemėse savo nežemišką muziką. Nesvarbu kur, nesvarbu kaip – angliškai ar lietuviškai, gėlės skleidėsi iš kolonėlių ir „bosistas buvo garbanotas“.
Jų trofėjų lentynoje – T.Ė.T.Ė 2013 geriausios roko grupės, M.A.M.A 2015 geriausios alternatyvos statulėlės, Talino muzikos savaitės 2016 publikos apdovanojimas. Jie taip pat grojo tokiuose gerai žinomuose Europos festivaliuose, kaip „Great Escape“, „Ment Ljubljana“, „Reeperbahn“, neseniai atstovavo Lietuvai Didžiosios Britanijos festivalyje „Liverpool Sound City“, į kurį kasmet suplaukia 50 tūkstančių žmonių.
„Garbanotas Bosistas“ Didžiojoje Britanijoje surengė šešių koncertų turą per keturis miestus, o grįžę užsiminė, kad pavyko užmegzti draugystę su kai kuriais svarbiais britų muzikos industrijos veikėjais. Gali būti, kad tai pavirs įdomiais darbais.
Naujausias „Garbanoto Bosisto“ studijinis darbas – albumas „Room for You“ (2017). Jis buvo išleistas ir vinilo formatu – anot grupės, idant žmonės turėtų ką pasiklausyti ir ateityje, kai visi skaičiai išsitrins. Plokštelės buvo greituoju išgraibstytos, bet jų muzika visomis gražiausiomis spalvomis gyvai skleisis „Galapaguose“.
Festivalyje „Galapagai“ pasirodys ir eksperimentinės, elektroninės, dream pop muzikos atlikėjas ir prodiuseris Junior A.
Nuolat su įvairiausiais žanrais (nuo šiuolaikinio r&b, elektronikos, punk iki shoegaze) flirtuojančio atlikėjo kelionė kol kas trumpa, tačiau įspūdinga. 2017 metų pradžioje internete vos pasirodžius pirmosioms jo dainoms („Sleep Machine“, „Simmah“, „Baby Boy“), vaikinu iš Vilniaus susidomėjo didžiausios muzikos leidybos kompanijos pasaulyje, tarp kurių – „Sony Entertainment“, „Columbia“, „XL Recordings“, „IMSOUND“. Pirmasis jo singlas „Sleep Machine“ užkopė į JAV „Viral Top 50“ 13-ą vietą. Grupė „Gorillaz“ įtraukė šią dainą į savo mėgstamiausių 2017 metų leidimų sąrašą.
Vienu unikaliausių 2017 metų muzikiniu atradimu vadinamo Junior A dainas toliau sėkmingai groja didžiosios Europos radijo stotys. Jo diskografijoje – jau trys EP: viso pasaulio internautų dėmesį atkreipęs „Born Busy“ (2017), kurį išleido Didžiosios Britanijos muzikos leidybos kompanija, po jo sekęs „Great Things“ (2017) ir „The Day He Disappeared“ (2018).
Naujausio darbo pristatymui pasirinktas mini turas Šveicarijoje, kurį atlikėjui organizuoja populiari koncertų agentūra „Just Because“, rengianti koncertus tokiems atlikėjams kaip ALT-J, Ben Howard, James Blake ir kt. Junior A gyvai Lietuvoje – festivalyje „Galapagai“, Zarasuose, paskutinį liepos savaitgalį.
Ant festivalio scenos šiemet – ir MIGLOKO. Iš kolonėlių – 3D muzikinė kelionė po naktinius džiazo klubus, elektronikos miestus, pas pirmykštes gentis ir bliuzo ugnikalnius. MIGLOKO balsas – gilus, tikras ir labai vizualus, todėl jos atliekama muzika skirta ne tik klausyti, bet ir žiūrėti.
MIGLOKO yra tai, kas gimsta kiekvieno koncerto metu iš vintažinių boombox‘o garsų ir šviežių muzikos divos eksperimentų. Tie, kas kartą ją išgirsta gyvai, tą kosminę patirtį nori išgyventi dar ir dar.
Susitikimo su šiais muzikos kūrėjais ir atlikėjais vieta – Zaraso ežero sala, data – liepos 27-28 d. Bilietus platina galapagai.lt. Festivalyje „Galapagai“ šiais metais taip pat koncertuos JP Cooper, Jose Gonzalez, Alice Merton, Tom Walker, „G&G Sindikatas“, Beatrich, „Lilas ir Innomine“, Vidas Bareikis, „Beissoul & Einius“, Justinas Jarutis ir daugelis kitų.