„Šis koncertas – šventė ne tik man. Tai šventė visai mano šeimai“, – dar prieš lipdama į sceną sakė Girmantė. Debiutinį albumą „Mood“ pristatanti atlikėja neslėpė jaudulio. Pasirodymas prestiziškiausioje sostinės scenoje jai – didelis įvykis.
Tiesa, tai ne pirmas kartas, kai Girmantei tenka dainuoti Operos ir baleto teatre. Dar pradinėse klasėse, besimokydama Šiuolaikinės mokyklos centre, ji du kartus vaidino moksleivių statytuose spektakliuose, operose „Žydroji paukštė“ ir „Eglė žalčių karalienė“ atliko pagrindinių atlikėjų arijas.
„Prisimenu puikiai tą emociją, tačiau viskas buvo visai kitaip. Vaikystėje per daug to nesureikšminau, bet gal tiesiog neįvertinau. Dabar – daug didesnė atsakomybė“, – sakė Girmantė.
Girmantė jautėsi ypatingai dėkinga trims scenos kolegoms: scenografiją šiam renginiui kūrusiam Robertui Kalinkinui, meniniu koncerto išpildymu besirūpinusiam Vytautui Rumšui bei Šarūnui Kirdeikiui.
Kelių dalių kubus imituojanti scena, žybsintys prožektoriai, ore pakibusios narvuose dainuojančios pritariančios vokalistės, gausi muzikantų komanda ir į sceną žengusi elegantiška Girmantė – toks vaizdas pasitiko į koncertą atvykusius žiūrovus.
Dviejų dalių koncerte ne vienam teko nubraukti ir ašarą. Prieš kiekvieną kūrinį Girmantė tarė trumpą žodį, nuoširdžiai papasakojo jo sukūrimo istoriją.
Koncerte viena po kitos skambėjo naujausios Girmantės dainos, tačiau buvo galima išgirsti ir atlikėjos iš anksto paruoštų staigmenų. Viena jų – Ingos Narkutės daina „Raudoni vakarai“. Jos aranžuotę Girmantei teko dainuoti Sausio 13-osios proga, ją ji prisiminė ir šeštadienio vakarą.
„Galbūt daugeliui nuskambės keistai, kodėl savo koncerte dainuoju Ievą Narkutę, tačiau labai myliu Lietuvą, didžiuojuosi, kad esu lietuvė, o ši ypatinga daina apie Lietuvą“, – sakė ji.
Koncertui įsibėgėjus Girmantė atliko kelis užsienio atlikėjų kūrinius. Didelė Adeles ir Whitney Houston gerbėja scenoje atliko kelias jų dainas, čia taip pat skambėjo nuotaikingas LMC kūrinys „Take Me To The Clouds Above“.
Vakaro staigmena tapo Girmantės ir Vaido Baumilos duetas. Į sceną iš po grindų su gėlių puokšte išniręs Vaidas drauge uždainavo dar visai neseniai drauge įrašytą dainą „Kol meile tikėsim“. Publika jų pasirodymą sutiko audringais plojimais. Aplodismentai aidėjo po kiekvienos Girmantės dainos.
Koncertų su Kalėdomis nesiejo
Pasirodymų su Kalėdomis Girmantė sako specialiai nesiejusi – viskas tiesiog taip sutapo. Dar metų pradžioje ji ėmė svarstyti apie naujo albumo įrašymą ir drauge su kūrybine komanda užsibrėžė tikslą tai padaryti iki gruodžio mėnesio. „Metų pabaiga mums buvo simboliška, norėjom tuo pačiu užbaigti dar anksčiau pradėtus darbus. Tačiau šiandien dėl to Kalėdos man tapo ypatingesnės. Tai tarsi dviguba šventė“, – mintimis dalijosi atlikėja.
Dar įrašinėjant albumą iki pat paskutinės dienos ji sako nežinojusi, kaip jis atrodys, kokios dainos jame skambės, kas tilps į jį, kas ne. „Per šiuos metus labai daug atradau savyje. Dirbdama prie šio albumo pagaliau ėmiau suvokti, kas aš per atlikėja: kas man patinka, kas ne, kas sekasi, ko nenoriu daryti. Tai lyg raktas į pačią save“, – sakė Girmantė.
Albumas – asmeninis nuotaikos veidrodis
Albumą „Mood“ (liet. – nuotaika) sudaro dvylika dainų, tačiau nėra nei vienos, kurios pavadinimas sutaptų su viso albumo pavadinimu. „Tai lyg skirtingų mano nuotaikų rinkinys. Muzika ir nuotaika tarpusavyje labai glaudžiai susiję. Juk ir muziką renkamės pagal nuotaiką, o būdami tam tikros nuotaikos, norime girdėti skirtingas dainas. Vienos jų smagesnės, šviesesnės, kitos – piktesnės, – albumas atspindi mane iš visų pusių“, – sakė Girmantė.
Dalis dainų nuo pat pradžios iki pabaigos kurtos pačios Girmantės, kitos – įrašytos drauge su kompozitoriais Kipru Mašanausku, Mariumi Leskausku, Vytautu Bikumi, Leonu somovu ir daugeliu kitų. Kone pusę dainų tekstų skamba angliškai, tačiau yra nemažai ir lietuviškų kūrinių.
„Angliškai man kurti lengviau, tačiau tik todėl, kad pati jaučiu didelę įtaką vakarietiškai muzikai – ją labai mėgstu, klausau daug užsienio atlikėjų kūrybos. Nepaisant to, parašiusi žodžius dainai „Ten“ supratau, kad galiu rašyti lietuviškai, tarsi iš naujo save atradau“, – pasakojo Girmantė.
Pasak jos, geriausios idėjos ir tekstai dainoms mintyse gimsta naktimis. Tačiau užsirašyti tekstus kartais tenka ir duše ar vairuojant automobilį. „Meilė, džiaugsmas, neapykanta – visos stiprios emocijos išlaisvina kūrybinę gyslelę. Neieškau įkvėpimo kituose atlikėjuose, nesistengiu nieko kopijuoti. Esu įsitikinusi, kad atlikėjas pradeda kurti tada, kai turi ką nors pasakyti, o ne kai randa idealą, kuriuo nori sekti“, – sakė ji.
Didžiausia motyvacija – aplinkinių tikėjimas
Į koncertą Vilniuje Girmantė pakvietė ne vieną sau brangų žmogų, net savo pirmuosius mokytojus, kurie prisidėjo prie jos, kaip muzikantės, kelio. Čia susirinko ir būrys jos draugų, bičiulių, giminaičių.
„Šeimos palaikymas man labai svarbus. Jaučiu, kaip manimi didžiuojasi tėvai, sesė, brolis, net muzikantai. Kai jie kartu su manimi linksi į taktą kartais scenoje ima kauptis ašaros. Esu labai laiminga, kad tiek daug nuostabių žmonių mane supa. Kartais net galvoju, už ką man taip, kodėl? Turbūt kažką gyvenime padariau teisingai, dėl to man sekasi“, – svarstė Girmantė.
Pasak jos, geriausia motyvacija – aplinkinių tikėjimas tuo, ką darai, palaikymas. Būtent tokiais momentais ji supranta, kad greičiausiai kuria, rašo, dainuoja ne veltui.
Į šventišką Girmantės albumo pristatymą Nacionaliniame operos ir baleto teatre atvyko dainininkės artimieji, bičiuliai, kolegos.