Visgi pastarąjį dešimtmetį muzikanto gyvenimas atrodė pasitaisęs, nes jis atsikratė narkotikų. Pasak policijos, vyras buvo rastas negyvas savo numeryje Detroito viešbutyje „MGM Grand Detroit“, tai patvirtino jo šeimos nariai.
Veino apygardos teismo medicinos ekspertas, ketvirtadienį atlikęs velionio skrodimą, nustatė, kad Chrisas Cornellas mirė pasikoręs, teigė atstovas Jamesas Martinezas.
Chrisas Cornellas po savo grupės „Soundgarden“ pasirodymo, vykusio Detroito koncertų salėje „Fox Theatre“, grįžo į viešbutį.
Koncertą jis užbaigė „Soungarden“ daina „Slaves and Bulldozers“, tačiau, kaip rodo koncerte buvusių gerbėjų užfiksuoti vaizdo įrašai, joje Chrisas Cornellas įterpė dalį teksto iš grupės „Led Zeppelin“ kūrinio „In My Time of Dying“.
Vis dėlto muzikantas šią kompoziciją yra dainavęs ir anksčiau; jis neatrodė linkęs nusižudyti. „Soundgarden“ planavo tęsti gastroles po JAV ir penktadienį turėjo pasirodyti Kolambuso mieste Ohajaus valstijoje.
Muzikanto atstovo pranešime sakoma, kad Chriso Cornello našlę Vicky Karayiannis Cornell ir kitus jo artimuosius „šokiravo žinia apie staigią ir netikėtą jo mirtį“. Atstovas padėkojo gerbėjams už jų „nenutrūkstamą meilę ir ištikimybę“.
Muzikos profesionaliai nesimokiusio Chriso Cornello balsas buvo itin plataus diapazono. Jis apėmė keturias oktavas – nuo žemo baritono iki aštraus aukšto tenoro su kraują stingdančiu vibrato.
Ilgais garbanotais plaukais ir nuoga krūtine dažnai koncertuose pasirodydavęs Chrisas Cornellas demonstravo savo balso galimybes tokiose „Soundgarden“ dainose kaip „Black Hole Sun“. Pastarasis kūrinys yra kupinas disonansinių gitaros akordų derinių.
Dar viena mirtis grandžo pasaulyje
Chriso Cornello mirtis užbaigė dar vieną grandžo muzikos skyrių. Šis stilius, pankroko ir sunkiojo metalo samplaika, atsirado Siatle 9-o dešimtmečio pabaigoje.
Pats žinomiausias grandžo muzikos atstovas Grupės „Nirvana“ lyderis Kurtas Cobainas nusižudė 1994-aisiais, o „Stone Temple Pilots“ vokalistas Scottas Weilandas mirė perdozavęs narkotikų 2015-aisiais per kitos savo grupės turą.
Popmuzikos legenda Eltonas Johnas sakė, kad Chriso Cornello mirtis jį „sukrėtė ir nuliūdino“. Jis sakė, kad „Soundgarden“ lyderis buvo „puikus dainininkas, dainų autorius ir nuostabus žmogus“.
„Led Zeppelin“ gitaristas Jimmy Page‘as socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „RIP (ilsėkis ramybėje) Chrisai Cornellai. Neįtikėtinai talentingas. Neįtikėtinai jaunas. Neįtikėtinai jo pasiilgsiu.“
„Soundgarden“ stilius pasižymėjo gana sunkiu skambesiu; muzikantai kūriniuose nevengdavo netgi sunkiojo metalo intarpų, nors Chrisas Cornellas yra sakęs, kad labiausiai jį įkvėpė grupė „The Beatles“, kurios jis nuolat klausydavosi būdamas vaikas.
Siatle gimęs Chrisas Cornellas ilgai kovojo su priklausomybe nuo heroino ir kitokių narkotikų. Be to, didžiąją dalį savo gyvenimo jis sirgo depresija. Kartą jis iš taksofono reabilitacijos klinikoje paskambino vienam metalo muzikos žurnalui ir patvirtino atšaukiąs grupės turą.
1994 metais interviu žurnalui „Rolling Stone“ muzikantas sakė, kad nuo 13 metų kasdien vartodavo narkotikus. Jis taip ir nebaigė vidurinės mokyklos, o paauglystėj dvejus metus beveik su niekuo nesikalbėjo.
Save jis rado muzikoje: drauge su gitaristu Kimu Thayilu ir bosine gitara grojančiu Hiro Yamamoto jis sukūrė grupę „Soundgarden“. Iš pradžių Chrisas Cornellas grojo būgnais, o vėliau pradėjo brazdinti gitarą ir tapo pagrindiniu grupės vokalistu.
Jo sukurtos dainos „Fell on Black Days“ ir „The Day I Tried to Live“ veikiausiai atspindėjo jo viduje slypinčius jausmus, tačiau Chrisas Cornellas neigdavo, kad jo dainų žodžiuose esama gilesnės prasmės.
Blaivybė ir kūrybinė energija
Be „Soundgarden“, Chrisas Cornellas dar įkūrė ankstyvojo grandžo grupę „Temple of the Dog“ ir dainavo „Audioslave“. Pastarojoje grojo ir grupės „Rage Against the Machine“ muzikantai.
Be to, „Audioslave“ laikėsi kairuoliškų politinių pažiūrų, o 2005-aisiais ji tapo pirmąja amerikiečių roko grupe, koncertavusia Kuboje.
Įpusėjus pirmam šio amžiaus dešimtmečiui Chrisas Cornellas metė narkotikus ir paskutinį gyvenimo dešimtmetį skyrė kūrybinei energijai. Dėl to atsikūrė 1997 metais iširusi grupė „Soundgardens“, o muzikantas išleido ir kelis solo albumus. Be to, jis sukūrė pagrindinę dainą, skambėjusią filme apie slaptąjį agentą Džeimsą Bondą „Kazino „Royale“.
Paklaustas apie savo ankstesnes priklausomybes Chrisas Cornellas dažnai sakydavo, kad paprasti žmonės dažnai nepastebi įžymybių problemų, susijusių su priklausomybe nuo narkotikų.
Po S.Weilando mirties Chrisas Cornellas vienai radijo stočiai sakė, kad kultūros prasme „miręs vyrukas, kas jis bebūtų, roko žvaigždė ar žinomas aktorius, yra nesudievinamas, o truputį išaukštinamas“.
Chrisas Cornellas turėjo tris vaikus. Dviejų atžalų jis susilaukė su savo antrąja žmona V.Karayiannis Cornell. Su šia graikų muzikos žurnaliste jis susipažino Paryžiuje.
Paskutinė Chriso Cornello sukurta daina skamba netrukus pasirodysiančiame filme „Pažadas“, kuriame vaidina Christianas Bale'as. Juostoje pasakojama apie armėnų genocidą, kurį neigia Turkija.
„Vienas pažadas, išliekantis visuomet / Nesvarbu, kokia kaina/ Pažadas išlikti, atkakliai stengtis ir klestėti“, – dainavo Chrisas Cornellas.