Pasiklausyti amerikiečių žvaigždės susirinko maždaug 2 tūkst. melomanų. Dalis jų – ištikimi G.Porterio kūrybos gerbėjai, nepraleidę nė vieno jo vizito Lietuvoje, kai šis 2013 ir 2015 metais lankėsi Kaune, o praėjusių metų balandį surengė pasirodymą ir Vilniaus publikai.
Tuomet koncertų salės buvo sausakimšos, o ir dabar bilietai į neeilinę vakaro programą ištirpo akimirksniu. O kaip gi! Bent kartą savo ausimis išgirdę G.Porterį neleis sumeluoti – čia norisi sugrįžti dar ir dar kartą.
Tą patį pakartojo ir vakaro vedėjai – „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė ir muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys. „Labai džiaugiamės ir labai didžiuojamės, kad tokį savaitgalį galime pasidžiaugti šiuo koncertu. Tai muzikantas, kuris kaskart pakeri ir elegancija, ir balsu“, – scenoje sakė jis.
Neeilinio koncerto nepraleido ir žinomi žmonės, tarp vakaro svečių buvo galima sutikti aktorius Jolantą Dapkūnaitę ir Arūną Sakalauską, dainininkus Justę Arlauskaitę-Jazzu, Liną Adomaitį su žmona Irma, Justę Starinskaitę, laidų vedėją Astą Stašaitytę, Kauno merą Visvaldą Matijošaitį ir daugelį kitų.
Du „Grammy“ apdovanojimus už geriausius vokalinio džiazo albumus laimėjęs – 2014-aisiais už „Liquid Spirit“ ir 2017-aisiais už „Take Me To The Alley“ – 46-erių G.Porteris Lietuvoje, akivaizdu, gerbėjų dėmesiu skųstis negali.
Jo pasirodymai visuomet sulaukia didžiulio populiarumo. O ir pats G.Porteris šiandien gali vadintis vienu populiariausių šių dienų džiazo atlikėjų.
Šarmo jam suteikia ir tai, kad kaskart žengdamas į sceną jis nėra iki galo numatęs vakaro programos – kokį kūrinį groti toliau nusprendžia pagal tai, kaip tą vakarą yra nusiteikusi publika.
O ji Vilniuje G.Porterį sutiko šiltais plojimais. Šis į sceną lipo kaip tikras džentelmenas – elegantiškas, pasitempęs, vilkėdamas kostiumu, o galvą pridengęs vizitine jo kortele spėjusia tapti kepure. Drauge su juo čia pasirodė ir kartu keliaujanti muzikantų grupė.
Šis muzikinis vizitas – vienas iš G.Porterio pasaulinių gastrolių koncertų, kurio metu atlikėjas pristato savo naujausią, praėjusių metų spalio pabaigoje išleistą albumą „Nat King Cole & Me“.
Dviejų dalių koncerte duoklė buvo atiduota ir naujiems kūriniams, ir daugelio puikiai atpažįstamaiems hitams, čia skambėjo tiek lyriškos, romantiškos baladės, tiek energingesni, kojas judinti priverčiantys kūriniai.
„Liquid Spirit“, „Consequence of Love“, „Hey Laura“, „Be Good“, „Don't Lose Your Steam“, „Lonesome Lover“, „Wolfcry“, „When Love Was King“, „Water Under Bridges“ – tai tik dalis visiems muzikanto gerbėjams puikiai žinomų dainų.
Dauguma jų gyvai skambėjo ir antradienio vakarą. Ir nors didžioji dalis vietų Valdovų rūmų kieme buvo sėdimos, pasirodymui persiritus į antrą pusę stovintys gale vis labiau ėmė judinti klubus ir kartu judėjo į ritmą.
Komplimentų Vilniaus publikai negailėjo ir pats G.Porteris. Dar viešėdamas čia ankstesniais metais jis sakė, kad visuomet su malonumu laukia koncertų Lietuvoje. Kad jis kaskart žavisi šiltu priėmimu gerbėjams priminė ir sekmadienio vakarą – scenoje jautėsi laisvai, lietuviškai keliskart tarė „ačiū“. „Kaskart atvykti man čia – labai malonu. Man patinka žmonės, geras maistas“, – kalbėjo G.Porteris.
Susirinkusiems jis kalbėjo apie tai, kad jo kūriniai kalba apie jo gyvenimo patirtį. O ji – taip pat labai spalvinga.
Dar paauglystėje G.Porteris svajojo žaisti amerikietišką futbolą, o į muziką pasuko gerokai vėlesniame amžiuje. Gal karjera būtų pasisukus ir kiek kitaip, jei ne mirties patale gulinčiai motinai duotas pažadas, kad jis ateityje daugiau dėmesio skirti dainavimui.
2010-aisias, būdamas 38-erių jis išleido debiutinį albumą „Water“. Ir nors tokio amžiaus pradėti karjerą gali atrodyti gana vėloka, įspūdingo balso amerikietis – puikus pavyzdys, kad turint talentą ir tikslą amžius anaiptol nėra riba.
Dienos šviesą išvydus pirmajam albumui jo potencialas buvo pastebėtas akimirksniu, o tuomet vienas po kito sekė ir prestižiniai įvertinimai – šiandien G.Porteris gali didžiuotis rankose turėdamas net dvi „Grammy“ statulėles.
Koncerto akimirkos – fotogalerijoje: