„Europos komisijos atstovybė Lietuvoje ir „Skamp“ nutarė drauge kurti projektą, kuris skirtas kūrybiškam jaunimui. Mes kviečiame jaunuolius rašyti eiliuotus kūrinius, juos nufilmuoti bei siųsti mums nurodytais adresais. Tema: Europos suteikiamos teises. Nugalėtojo dainą įrašysime mūsų studijoje ir sukursime klipą“, – sakė vienas grupės „Skamp“ narių Vilius Alesius.
Jam pritarė ir Europos komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas bei projekto koordinatorius Vytenis Kviklys. Vyras pabrėžė, kad konkurso pagrindas – galimybė suprasti Europos sąjungas suteikiamas teises tiek lietuviams, tiek ir užsienio šalių piliečiams.
„Šie metai yra Europos piliečių metai, mes skatiname žmones kalbėti apie Europos piliečio teises. Nuo galimybės gyventi bet kurioje valstybėje iki teisės balsuoti už Europos parlamentą, negyvenant savo gimtojoje šalyje. Mūsų tikslas yra, kad žmonės, dalyvaudami konkurse, sužinotų, kokios yra teisės ir jomis naudotųsi“, – sakė V.Kvyklys. Vyras tikino, kad projektui pasirinko būtent šią grupę dėl jų socialinio aktyvumo ES tema.
Viktoras Diawara-Wee patikino, kad multikultūrinė „Skamp“ grupė šiam projektui puikiai tinka. Juk Vilius – puikus reperis, o tiek jis, tiek ir Erika Jennings – pasaulio piliečiai.
Grupė „Skamp“ ir Vytenis Kviklys |
„Manau, kad grupė „Skamp“ labai gerai atstovauja Europos sąjungai Lietuvoje. Nuo pat įstojimo į ES, mes glaudžiai bendradarbiaujame šiuo kampu. Mes norime pasakyti, kad Europos Sąjunga žmonės suteikia daugiau teisių ir galimybę pasakyti savo nuomonę“, – sakė V.Diawara
Projekte „Hiphopo kalba apie Europą“ norintys dalyvauti žmonės, pateiktais adresais (www.pazinkeuropa.lt/hiphopas) turi atsiųsti ne ilgesnį nei 12 minučių vaizdo klipą. Jame dalyvis turi repuoti Europos sąjungos ir Europos piliečių tema. Anot Viliaus, vaizdo įrašai bus vertinami pagal tam tikrus kriterijus: temos atitikimą, charizmą ir kūrybiškumą.
„Laimėti gali ir keli reperiai, jei jų dainos bus tinkamiausios. Mes ir norime, kad pabaigoje būtų vienas geras gabalas, kurį rodysime „Youtube“ ir kituose socialiniuose tinkluose“, – sakė V.Alesius.
Galiausiai, pasidomėjus, ar sukurtuose repo tekstuose bus galima naudoti tampriai su hiphopo kultūra susijusius ne cenzūrinius žodžius, grupės nariai ėmė juoktis balsu.
„Jei tai bus neišvengiama ir niekaip nebus galima pakeisti to – uždėsime pypsėjimą. Tačiau geriau būtų, kad tekstas būtų skanus“, – sakė V.Diawara.
Siūlome pasižiūrėti projekto „Hiphopo kalba apie Europą“ pristatomąjį vaizdo klipą: