Niujorko festivalyje „Governors Ball“ šis roko vertybių puoselėtojas buvo pagrindinė žvaigždė. Koncertas tapo proga pasisakyti ir už savo politines vertybes. Ugningame pasirodyme White‘as kreipėsi į šalies vadovą: „Tai skirta tau, Trumpai! Negali būti ir prezidentas, ir prostitutė, Trumpai!“ Ir paragino minią skanduoti priedainį: „Icky Trump! Icky Trump!“. Šis kūrinys – vienas svarbiausių „The White Stripes“ muzikos kataloge. Jis taip pat puikiai įprasmina bei vaizduoja Jacko White‘o pasaulėžiūrą, kūrybinę galią ir techniką.
„Baltieji amerikiečiai / Neturit ką veikti / Gal patys save deportuokit / Juk jūs taip pat imigrantai“, – dainuoja Jackas White‘as. Akivaizdu, kad šie žodžiai ne mažiau aktualūs ir šiandien.
White‘as neslepia savo aštraus požiūrio į Donaldą Trumpą. Jam dar tik kandidatuojant į prezidentus, White‘as buvo išleidęs protesto marškinėlius su fraze „Icky Trump“. Pats Donaldas Trumpas panaudojo „The White Stripes“ kūrinį „Seven Nation Army“ savo rinkimų kampanijoje. Tiesa, tai padarė negarbingai – be jokio oficialaus Jacko White‘o leidimo. Šiemet Jimmy Fallono laidoje jis pajuokavo, kad planuoja parašyti knygą pavadinimu „Bet kas gali būti prezidentas“. Jo naująją dainą „Corporation“ taip pat įkvėpė oranžinis žmogus Baltuosiuose rūmuose: „Jis simbolizuoja viską, kas šiuo metu yra blogo pasaulyje“, – žodžių apie Trumpą nesirenka Jackas.
Duetas „The White Stripes“ – viena didžiausių dovanų, kokias melomanams padovanojo XXI amžiaus pradžia. Jų trispalvis įvaizdis, originali muzika ir nevaržomas kūrybiškumas paliko labai svarbų įrašą muzikos istorijoje. Jie buvo kažkuo kitokie nei tuomet garsiai skambėję gitariniai kolektyvai. Sakoma, kad būtent dėl „The White Stripes“ rokas buvo išgelbėtas nuo „Nickelback“ ir kitų prastų grupių.
Daugeliui iki J. White‘o pasiekimų kaip iki mėnulio. Jo apdovanojimų kolekcijoje – 12 „Grammy“ statulėlių ir net 32 nominacijos. Šią savaitę jam buvo įteiktas dar vienas apdovanojimas – Sinsinačio garbės raktas. Miesto meras pagerbė gitaros virtuozą už pagalbą saugant leidyklos „King Records“ palikimą ir gitarinę muziką apskritai. Ši istorinė muzikos leidykla buvo atsakinga už tokių atlikėjų kaip Jamesas Brownas, Bootsy Collinsas, Otisas Williamsas ir daugybės kitų šviesuolių karjerą. Pats White‘as dėvėjo šios leidyklos marškinėlius fotografuodamasis žurnalo „Q“ viršeliui.
Savo naująją kūrybą ir albumą „Boarding House Reach“ J. White‘as pristatė svarbiausiose amerikiečių pokalbių laidose. Turo pradžioje jis apsilankė pas Jimmy Falloną ir Stepheną Colbert‘ą, taip pat surengė pasirodymą TV šou „Saturday Night Live“. O radijo „Beats 1“ laidoje davė interviu grupės „Metallica“ būgnininkui Larsui Ulrichui.
Per pertrauką mokykloje mažiausiai tikėtumeisi patekti į roko šou. Praėjusią savaitę J. White‘as taip nustebino vienos Vašingtono mokyklos moksleivius. Jis su grupe netikėtai pasirodė mokyklos kieme ir atliko 45 minučių programą.
Internete paplito vaizdo medžiaga, kurioje White‘as atlieka savo didžiausią hitą „Seven Nation Army“. Šią dainą galėtumėte paniūniuoti, net jei niekada negirdėjote White‘o pavardės. Woodrow Wilsono vidurinėje mokykloje tai buvo tikras sprogimas. Tokie koncertai keičia gyvenimus. Paraginti mokiniai apsupo roko žvaigždę – vakarėlis tapo sunkiai valdomas.
J. White‘o koncertai be taisyklių, juose nėra iš anksto paruošto dainų sąrašo ir dar juose negalima naudotis telefonais. Šis unikalus eksperimentas bus įgyvendintas ir Vilniaus „Siemens“ arenoje. Visi išmanieji telefonai ir kiti filmavimo įrenginiai bus užrakinti „Yondr“ dėkluose. Tai paties koncerto herojaus pageidavimas ir idėja.
„The Guardian“ rašė: „Jo aistra neblėsta, ekscentriška vizija – vis dar įžūli ir nenuspėjama. Jis apsėstas rokenrolo mokslininkas ir paskutinis gitaros herojus. Legenda, kurią būtina pamatyti gyvai. Viskas, ką jis ir „Third Man Records“ daro yra tiesiog puiku. Tai unikali roko istorija.“
Intensyvios koncertinės gastrolės JAV ir Europoje suplanuotos iki pat spalio pabaigos. Tai bus pirmasis J. White‘o pasirodymas Lietuvoje.