„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 04 26

„Imagine Dragons“ klavišininkas: „Nežinojau, kad „Eurovizija“ – tokia svarbi“

Kaip pasaulinės šlovės grupė „Imagine Dragons“ elgiasi koncertinio turo metu? Ką daryti, jei esi vienas iš šešių vaikų, bet nori studijuoti prestižiniame koledže? Ir – kaip iš muzikos mėgėjo tapti profesionalu? Į šiuos klausimus vakar Vilniuje atsakinėjo su didžiausiomis žvaigždėmis dirbantis amerikietis multi-instrumentalistas Williamas Wellsas.
Williamas Wellsas ir Monika Pundziūtė
Williamas Wellsas ir Monika Pundziūtė / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Lietuvos muzikos verslo asociacijos iniciatyva rokenroliniame sostinės viešbutyje „Comfort Hotel LT“ Williamas surengė savo meistrystės seminarą „Nuo mėgėjo – iki profesionalo“. Jo klausėsi „X Faktoriaus“ nugalėtoja Monika Pundziūtė, „G&G Sindikato“ narys Donatas Juršėnas-Donciavas, muzikos prodiuseris Vilius Tamošaitis-Gerai Gerai, „Lietuvos balso“ atradimas Gabrielius Vagelis, lietuvių scenos diva Justė Arlauskaitė-Jazzu, beje, buvusi viena Willo atvykimo priežasčių.

Progos susitikti su W.Wellsu nepraleido ir „Eurovizijos“ atrankos dalyviai: Valdas Lacko, Petunija, Ieva Zasimauskaitė. Willas, tapęs užsienio komisijos nariu, vertino jų pasirodymus televizijoje. Ypač daug komplimentų atiteko I. Zasimauskaitei. „Aš ją įsimylėjau“, – tuomet teigė JAV muzikos industrijos atstovas. Pagaliau gyvai su Ieva susitikęs Vilniuje, Willas ją šiltai apkabino.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Williamas Wellsas
Ryčio Šeškaičio nuotr./Williamas Wellsas

Svečias neslėpė, kad Ievos atliekama daina „Life (not that beautiful)“ jam labai įsiminė. Ar jis padėtų lietuvei praverti svarbias duris už Atlanto? „Visada galima padėti žmonėms, tik reikia pasverti, kiek laiko gali į tai investuoti. Tačiau Ievai mielai padėčiau, – teigė W. Wellsas. – Iki lietuvių nacionalinės atrankos nežinojau, kokia svarbi „Eurovizija“. Po to kalbėjomės su „Imagine Dragons“ būgnininku, kad šis konkursas yra didelis dalykas visur, išskyrus Ameriką. Tai – daugiau nei muzika. Visiems rūpi laimėti.“

Willas baigė prestižinį Berklio muzikos koledžą, kuris yra pasaulio žvaigždžių kalvė. Tačiau studijos ten kainuoja beprotiškus pinigus.

„Aš užaugau Naujajame Džersyje, Filadelfijoje. Šeimoje esu jauniausias iš šešių vaikų. Šešių! Buvo ir sunkių laikų. Bet jei mokslai Berklyje – tavo svajonė, privalai jos siekti. Mane parėmė valdiškos institucijos, taip pat amžinai būsiu dėkingas savo broliui, – pasakojo Willas. – Pats daug dirbau. Grojau vestuvėse, baruose. „Imagine Dragons“ vaikinai irgi ne vienerius metus grojo kazino Las Vege, būtent ten prodiuseris juos išgirdo ir pasiėmė. Privalai nemiegoti, dirbti kiekvieną sekundę dėl savo tikslo.“

Ryčio Šeškaičio nuotr./Susitikimo akimirka
Ryčio Šeškaičio nuotr./Susitikimo akimirka

Ironiška, kad niekas nėra prašęs W.Wellso diplomo, bet jam reikėjo ne tiek popieriaus, kiek žinių: „Galbūt tu ne visada tiksliai panaudosi tai, ko išmokai. Bet faktas, jog mokeisi, įrodo, kad gali absorbuoti informaciją, kritiškai vertinti savo sprendimus ir tobulėti. Kiekvienam pasitaiko padaryti klaidą. Bet jei ji kartojasi trečią kartą, vadinasi, tu nesugebi progresuoti.“

Berklyje jam teko ne tik studijuoti, bet ir dėstyti. Taip pat – diriguoti orkestrui, dirbti su LMFAO, Quincy Jones, Nikki Yanofsky, Barbra Streisand, The RZA & Wu Tang Clan, Ariana Grande, Demi Lovato ir daugeliu kitų.

„Quincy Jones – mano herojus. Jam buvo 80, kai susipažinome, – pasakojo Willas. – Dirbau daugelyje įdomių projektų. O „Grammy“ įvertintas Brodvėjaus miuziklas „Hamilton“ buvo viena kūrybiškiausių patirčių. Taip pat buvo įdomu prisidėti prie „The Pentatonix“ hito „Can‘t Sleep Love“. Patiko dirbti ir su „Imagine Dragons“ vaikinais.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Ieva Zasimauskaitė ir Williamas Wellsas
Ryčio Šeškaičio nuotr./Ieva Zasimauskaitė ir Williamas Wellsas
Ryčio Šeškaičio nuotr./Vilius Tamošaitis-GeraiGerai ir Williamas Wellsas
Ryčio Šeškaičio nuotr./Vilius Tamošaitis-GeraiGerai ir Williamas Wellsas

Ture „Smokie + Mirrors“ drauge sugrojome daugiau nei 150 koncertų, o iki manęs jie jau du metus buvo kelyje! Turas tampa gyvenimo būdu. Kita vertus, jei esi gerai parduodamas, visada bus žmonių, kurie norės tave parduoti dar ir dar. Be to, baigiasi turas – baigiasi ir pinigai. „Drakonai“ yra nuostabūs. Net pernelyg normalūs, turint omenyje, kaip žmonės įprastai galvoja apie garsenybes. Į turą jie važiuoja su šeimomis, vaikais. Gitaristo Wayne‘o dukrai buvo metukai, ji aplink visur ropinėjo. Vokalisto Dan‘o vaikas irgi dar mažas.“

Dėka šios grupės W. Wellsas pažino pasaulį, taip pat ir Lietuvą, apie kurios egzistavimą mažai tenutuokė. Per pirmąją viešnagę Vilniuje juo pasirūpino prodiuseris Lauras Lučiūnas, kuriam Willą pristatė bendras bičiulis – grupės „Mumij Trol“ vokalistas Ilja Lagutenko. Willas džiaugiasi, kad sutikdamas vietos žmones atranda šaunių draugų, pažįsta ir šalies kultūrą.

„Man čia labai patinka. Sutikau daug talentingų žmonių. Visi puikiai kalba angliškai, o aš stengiausi pramokti ką nors lietuviškai. Juokaudamas prisistatau, kad mano vardas – Vilnius Wellsas“, – šypsosi muzikantas.

Taip sutapo, kad Vilniuje jis lankėsi dainininkės Jazzu gimimo dieną, todėl jau spėjo patirti ir lietuvišką svetingumą. Be to, paragavo cepelinų ir šaltibarščių. Su šalies muzikos žvaigždėmis Willas aptarė ir kūrybinio bendradarbiavimo perspektyvas.

Savo seminaro metu jis visus skatino siekti profesionalumo, laikantis kelių svarbių taisyklių: „Dainuok kitų hitus, jei dar nesi pasiruošęs atlikti savo muzikos. Turėk nešališkų klausytojų ratą, pasitikrink su jais. Šaunu, jei tai irgi bus muzikantai. Plėsk savo akiratį. Dirbk su geresniais už save, skirtinguose projektuose. Stiebkis į viršų. Augink apetitą tobulumo siekimui. Turėk idėją ir jos sistemingai siek. Nesvarbu, ar norėtum atidaryti savo muzikos studiją, ar surengti koncertą „Siemens“ arenoje. Svarbiau, kad suprastum, kiek tu nori muzikanto karjeros. Jei neįsivaizduoji kito kelio – suburk savo komandą. Juk komandinis darbas padeda gauti svajonių darbą.“

Pasak W.Wellso, labai svarbu susirasti patikimą žmogų, kuris tvarkytų tavo finansus. Be to, reikia žmonių, kurie ne tik grotų kartu, bet padėtų filmuoti, montuoti, garsinti. „Atsijok tuos, kurie nervins, ir susirask žmogų, kuris tiesiog laiku paspaus reikiamą mygtuką. Tai gali būti studentas. Yra labai gerų studentų. Ir – šiais laikais nebepakanka turėti „Facebook‘o“, privalai turėti savo internetinį puslapį. Be to, turi jausti discipliną ir balansą. Nors Amerikos muzikos versle dažnai perlenkiama kitais dalykais nei muzika, vis dėlto jausti viduriuką yra sveika“, – teigė W.Wellsas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų