Projekte dalyvaujantys atlikėjai aklosiose perklausose turi savo balsu sužavėti bent vieną mokytoją. Tą padaryti ypač sunku, kai mokytojai nemato dalyvių. Bet kartais atsitinka ir taip, kad vien geras balsas negarantuoja sėkmės. „Ne geras sudainavimas nulemia atsisukimą, aš ir į spalvą, ir į tembro charakterį atkreipiu dėmesį, nes žmonės čia eina mokytis. „Balsas“ nėra profesionalų konkursas. Viską galima padaryti, jeigu tu pradedi jausti, ką galima pakeisti ar ką patarti“, – laidoje „Šeškinės 20“ pasakojo Benas Aleksandravičius.
Sunkiausia yra ne pačios pirmos perklausos, o tuomet, kai atrinkti dalyviai turi toliau tęsti konkursą ir rodyti progresą. Aišku, dažniausiai dalyviams padeda mokytojai, kurie parodo tinkamą kryptį ir padeda kiekvieną kartą sukurti vis geresnį pasirodymą. Bet ar būna taip, kad atlikėjas nustoja tobulėti? „Kartais, atrodo, atsisukai šių metų laimėtojui, o kitame etape prarandi bet kokį susižavėjimą juo. Ar tai tik buvo pirmas įspūdis, arba dalyvis buvo tik vienam pasirodymui pasiruošęs“, – sakė Justinas Jarutis.
Vykstant tokiam milžiniškam projektui, nelieka nepastebėti ir patys mokytojai. Dažnai jie susilaukia daug gerbėjų žinučių, nuomonių ar pamokymų apie tai, ką reikėtų rinktis iš dalyvių, už ką balsuoti ar kuriuos pašalinti. Justinas Jarutis pasidalins ne itin malonia patirtimi. „Esu sulaukęs vieno nemalonaus skambučio. Pirmajame sezone, kuriame aš buvau, jau ruošėmės superfinalui ir ryte atsibudau nuo skambučio. Atsiliepiau ir man ir sako: „Jeigu nepasirinksi Malvinos, tau bus blogai“. Ir ne, nepasirinkau. Nieko, žiūrėkit, gyvas“, – prisiminimais dalinosi J.Jarutis.
Projektas „Lietuvos balsas“ suteikia galimybę jauniems atlikėjams atskleisti savo talentą, susikurti savo braižą, dainavimo stilių, atrasti draugus, komandą, pažintis ir begalę kitų dalykų, kurie padeda po projekto siekti tolimesnės muzikinės karjeros. „Kartais žmonės, kurie laimi projektą, atsisėda į tokią gražią „sofutę“, pasidabina save ir laukia: „Darykite iš manęs ką nors“. Tokia pozicija uždaro kelius, nes niekas neateina ant lėkštutės ir nieko nepaduoda. Tai reiškia, kad ir koks būtum talentingas, gražiai dainuotum, gražiai atrodytum, jeigu pats neturi iniciatyvos, noro, ugnies kurti, niekas nenugyvens už tave gyvenimo ir niekas nepadarys nieko už tave“, – laidoje kalbėjo Mantas Jankavičius.
Dar daugiau istorijų apie projekto „Lietuvos balsas“ užkulisius bei mokytojus išgirsite jau šį trečiadienio vakarą, 20 val., laidoje „Šeškinės 20“ per LNK.