2022 02 10

„Kablyje“ – vietinių „Aortes“ ir prancūzų metalo sunkiasvorių „Celeste“ koncertas

2005 m. keli klasės draugai: gitaristas Guillaume Rieth, būgnininkas Antoine Royer ir bosistas Antoine Kerbrat Lyono pogrindinės muzikos aplinkoje įkūrė grupę „Celeste“. Šiek tiek pasikeitusi grupės sudėtis nesustabdė kūrybos ir 2006 m. grupė išleido savo pirmąjį albumą „Pessimiste(s)“.
„Aortes“
„Aortes“ / Asmeninio albumo nuotr.

Grupė drąsiai eksperimentuoja su tokių muzikinių skambesių, kaip sludge, black, doom, death metal sinteze. Atsisakydami kitų grupių įtakos, patys „Celeste“ savo unikaliai tamsų skambesį įvardija kaip metalnoir.

Prancūzų grupė gali pasigirti solidžiu savo kūrybos portfolio: šešiais studijiniais albumais ir EP. Savo šeštąjį grupė išleido sausio mėnesio pabaigoje ir susižėrė daugybę teigiamų kritikų įvertinimų.

Su nauju albumu pasaulį išvydo ir video kilpas, sukurtas singlui „Des Torrents De Coups“:

VIDEO: CELESTE - Des Torrents De Coups (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Singlo užuomazgos žymėjo albumo kūrybinę pradžią, o galutinis išpildymas – albumo užbaigimą. Todėl, pasak grupės narių, ši daina puikiai atspindi viso albumo tematiką.

Koncerto metu galėsite ne tik išgirsti naujojo albumo dainas, bet ir pasimėgauti originaliais grupės vizualiniais sprendimais: gyvai grupę Lietuvoje 2010 m. ir 2018 m. matę klausytojai puikiai prisimena įspūdingus gyvus pasirodymus, kurių metu per pašiurpusius odos plaukus persismelkia ne tik atliekama muzika, bet ir iš scenos sklindantis ciklopų šviesų performansas.

Asmeninio albumo nuotr./„Aortes“
Asmeninio albumo nuotr./„Aortes“

Tinkamą pradžią vakaro pasirodymui garantuoja vietinė posthardcore grupė „Aortes“. Ši grupė nepaliks nei vieno sunkiosios muzikos klausytojo abejingo.

Anksčiau kaip „Autism“ žinoma grupė susikūrė 2012 m. Vilniuje, kaip studijinis solinis gitaristo Tomheto projektas, o prie šio po kelių metų prisijungus gitaristui Karoliui, bosistui Linui ir būgnininkui Domantui, greitai tapo viena iš aktyviausių alternatyvios muzikos grupių Lietuvoje. „Aortes“ save abstrakčiai įvardija kaip post-metal žanro atstovus, tačiau, kaip ir „Celeste“, priešinasi griežtiems apibrėžimams.

Jų kūryboje persipina įvairių žanrų įtakos – nuo atmosferiško post-rock, progressive rock ir dark ambient iki posthardcore, postblack, drone, doom ir sludge.

Per grupės gyvavimo laikotarpį šviesą išvydo trys konceptualūs studijiniai albumai, kaskart maloniai nustebinantys klausytojus naujomis, sunkėjančiomis kryptimis, tačiau išlaikant niūrią, kinematografišką aurą. Tragiško pesimizmo kupinas, 2017 m. išleistas „Film Noir“ susilaukė daug dėmesio: tiražas buvo išparduotas per metus, o pusė jo iškeliavo į privačias kolekcijas užsienyje. Beje, albumo pavadinimas liudija ir tam tikras skonio sąsajas su „Celeste“ metalnoir įsivardinimu.

Asmeninio albumo nuotr./„Celeste“
Asmeninio albumo nuotr./„Celeste“

Ilgą laiką gyvavusi kaip instrumentinė grupė ir naudojusi emocionalius audiointarpus iš žmonių pasakojimų apie išgyventas tragedijas, „Aortes“ pradėjo eksperimentuoti su gyvu vokalu 2019 m. išleistame albume „Have you found peace?“, kuriame bendradarbiavo su įvairiais kitų grupių nariais iš Lenkijos ir Lietuvos. Kaip visuomet poetiška kūryba tą kartą pasižymėjo ne tik vokalo įtraukimu, bet ir sustiprėjusia skirtingų meno formų sinteze.

Po kelių pasikeitimų grupės viduje – iš kolektyvo pasitraukė gitaristas Karolis, prisijungė nuolatinis vokalistas Andrius iš grupės „Red Water“ – „Aortes“ pasiruošę vėl maloniai nustebinti klausytojus naujais savo ieškojimais ir atradimais, kuriuose, šalia gitarinių melodijų atsiranda vis daugiau ambient garsų. Šiek tiek naujo kūrybinio etapo galima išgirsti 2020 m. gruodį išleistame grupės single „Immersion“.

VIDEO: AUTISM - Immersion - (New Single 2020)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai