Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 04 01

Kūrybiškumo forumą „Tallinn Music Week“ atidaręs Estijos prezidentas prabilo apie demokratiją ir teroro grėsmę

Penktadienį šimtai muzikos gerbėjų iš viso pasaulio plūdo į Estijos sostinės „NO99“ teatrą. Čia prasidėjo vienas didžiausių „Tallinn Music Week“ muzikos savaitės renginių – specialus forumas „Kūrybingumas pokyčiams“, subūręs atstovus daugiau nei iš 30 šalių. Jame mintimis dalinosi kultūros, meno, verslo, pilietinės visuomenės ir edukacijos, mokslo ir technologijų atstovai bei politikos veikėjai.
Toomas Hendrikas Ilvesas
Toomas Hendrikas Ilvesas / Monikos Svėrytės nuotr.

Ir nors festivalis oficialiai startavo dar kovo 28-ąją, didžiausi jo renginiai prasideda paskutinėmis savaitės dienomis.

Balandžio 1-ąją vykęs forumas tapo pagrindiniu „Tallinn Music Week“ dalyvių ir svečių traukos centru. „NO99“ teatro salė buvo pilnutėlė – į atidarymo renginį vos tilpo visi norintys.

Renginį simboliškai atidarė festivalio ir forumo organizatorė Helen Sidna bei muzikinių renginių niekuomet nepraleidžiantis roko gerbėjas, Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas. Šiuolaikišką, visuomet smagiai nusiteikusį prezidentą į forumą atlydėjo ir jo žmona Ieva Ilves.

Monikos Svėrytės nuotr./Toomas Hendrikas Ilvesas su žmona Ieva
Monikos Svėrytės nuotr./Toomas Hendrikas Ilvesas su žmona Ieva

Pasveikinęs visus su jau 8-ąjį gimtadienį švenčiančiu festivaliu T.H.Ilvesas džiaugėsi tradicijas puoselėjančiu ir kasmet vis augančiu renginiu.

Skaitydamas pranešimą jis paminėjo pastarųjų mėnesių teroristinius išpuolius, prisiminė ir kruvinąjį lapkričio 13-osios penktadienį Paryžiuje, kai 2015-ųjų pabaigoje teroristai įvykdė išpuolį amerikiečių roko grupės „Eagles of the Death Metal“ koncerte.

„Tie žmonės, kurie žuvo dėl teroristų – jie tokie patys kaip ir mes. Jie klauso muzikos, jie tiesiog atėjo į roko koncertą. Taip neturėtų būti. Skaitome skaudžias, su šiais įvykiais susijusias antraštes, esame paliesti šių įvykių. „Tallinn Music Week“ yra jungtis su pasauliu. Čia susirinkę žmonės nori laisvės. Laisvės kurti, laisvės daryti tai, kas jiems patinka. Festivalis yra erdvė, kurioje nėra sienų, tai erdvė, kuri suvienija ir leidžia kurti drauge. Taip, kaip ir turėtų būti demokratiškoje visuomenėje“, – kalbėjo Estijos prezidentas.

Monikos Svėrytės nuotr./Toomas Hendrikas Ilvesas
Monikos Svėrytės nuotr./Toomas Hendrikas Ilvesas

Šiemet reginys jungia kaip niekad daug skirtingų šalių. Tarp jų – ne tik Baltijos, Skandinavijos ar Vakarų Europos valstybes, bet ir Izraelį, Iraną, Siriją, Libaną, Maroką, net Etiopiją, taip pat ir Kanadą, JAV ir daugelį kitų.

„Čia susirenka žmonės iš viso pasaulio. Jie drauge kuria muziką. Sovietų Sąjungoje to nebūtų buvę, todėl galime džiaugtis ir turime saugoti tą laisvę. Jei norime būti demokratiški, turime pradėti nuo savęs. Sakoma, kad tai pirmiausia turėtų daryti politikai? O, taip, todėl aš ir esu čia“, – linksmai kalbėjo prezidentas.

Sveikinimo žodį tarė ir Petri Nikkila, pagrindinio festivalio rėmėjo „Nordea“ bankų tinklo vadovas Estijoje. Pasak jo, „Nordea“ jau spėjo tapti viena labiausiai muziką mylinčių kompanijų, nuolat prisideda prie jų rėmimo. Tai įvertino ir „Global Finance“, apibūdinęs kompaniją, kaip itin draugišką muzikiniams, kultūros renginiams.

Pats P.Nikkila taip pat didelis muzikos gerbėjas, jis pats kuria muziką, už kurią, kaip juokavo, tikisi vieną dieną savo rankose laikyti „Grammy“ apdovanojimą.

Monikos Svėrytės nuotr./Petri Nikkila
Monikos Svėrytės nuotr./Petri Nikkila

„Mums labai svarbi kultūra, kūrybiškumas, stengiamės atkreipti į tai dėmesį ir prisidedame remdami „Tallinn Music Week“. Tai festivalis, skirtas naujoms pažintims užmegzti. Erdvė, kur galite sutikti daug į save panašių žmonių, pasidalinti patirtimi, kontaktais. Išnaudokite tai“, – į šimtus susirinkusių muzikos gerbėjų kreipėsi P.Nikkila.

Forume „Kūrybingumas pokyčiams“ dalyvavo ir daugiau garbių svečių. Čia viešėjo ir kurdų-amerikiečių filantropas ir bendrovės „Chobani“ įkūrėjas Hamdi Ulukaya, Estijos užsienio reikalų ministrė Marina Kaljurand, Europos Parlamento nariai, politikai, žurnalistai, muzikos industrijos atstovai, kitų sričių menininkai, verslininkai.

Itin svarbia diskusijų tema tapo tokios šiandienos aktualijos kaip migracija, pabėgėliai, terorizmo grėsmė.

Monikos Svėrytės nuotr./Hamdi Ulukaya, Toomas Hendrikas Ilvesas, Kadri Liik
Monikos Svėrytės nuotr./Hamdi Ulukaya, Toomas Hendrikas Ilvesas, Kadri Liik

Diskusijos čia vyks iki vakaro, vėliau veiksmas persikels į miesto gatves. Talino centrą jau užplūdo daugiau nei 200 atlikėjų, iki sekmadienio koncertuosiančių daugybėje skirtingų miesto scenų, įsikūrusių kavinėse, galerijose, parduotuvėse, dizaino studijose, net miesto tramvajuje.

Šiemet festivalyje kaip ir kasmet dalyvauja ir keli Lietuvos atstovai. Tarp jų – Deep Shoq, Fingalick, „Garbanotas bosistas“, „Sheep Got Waxed“, „Keymono“ ir „Endie & Kameu“. Jie savo pasirodymus rengia penktadienį ir šeštadienį.

„Tallinn Music Week“ renginiai, kuriuose, ne tik muzikantų pasirodymai, bet ir dizaino dirbtuvės, erdvės gurmanams, vyks iki sekmadienio, balandžio 3 dienos.

Daugiau konferencijos akimirkų:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos