„Ieškojau kūrinio apie paukščius ir „užkabino“ gegutės melodija. Iš tiesų, nelengva atrasti liaudies dainą – jos arba banalios, arba kupinos tragizmo. Mano kūrybos stilius skirtas atsipalaidavimui – tragizmui čia nėra vietos“, – sako etninės elektroninės muzikos kūrėjas klaipėdietis UraganiuS.
„Pirma liaudies daina apie paukščius, kurią savaip pateikėme, buvo „Strazdas“. Vėliau aranžavome dainas apie griežlę, gervę, sakalą, o dabar – gegutę. Tai tarsi asociacija su gegužės mėnesiu, pavasariu“, – sako pagrindinis projekto „UraganiuS“ kūrėjas Ramūnas Tamošauskas. Jo dainose, kurios aranžuojamos itin savitai ir subtiliai skamba folkloro vokalistės Airidos Mockutės balsas, taip pat gausu pritariamųjų balsų ir instrumentų.
Prieš pradėdamas aranžuoti lietuvių liaudies dainą „Žaliam berže gegutė kukavo“ UraganiuS daug domėjosi lietuvių mitologija.
„Gegutės kukavimas visada buvo laikomas lemties ženklu, o šioje dainoje apdainuotas berželis – tai ne tik medelis, bet ir jaunuolio simbolis. Gegutė yra deivės Laimos įsikūnijimas – jos kukavimas visada buvo laikomas lemties ženklu – kiek metų gyvensi, ar būsi turtingas šiais metais ir pan. O gegutė berže – tai jaunuolio likimo lėmimas. Karas juk buvo svarbiausias veiksmas tais laikais, paprastam kaimo jaunuoliui tai buvo neišvengiamybė, tad dainos žodžiais ta mintis ir plėtojama – gimdavo sūnus, tai jo likimas buvo nulemtas – eis kariauti“, – teigia muzikos kūrėjas R. Tamošauskas–UraganiuS.
Aštuntoji UraganiauS daina „Žaliam berže gegutė kukavo“ – būsimojo modernios liaudies muzikos albumo dalis.