2023 01 29

„Lietuvos balse“ dalyvaujanti kylančios grupės „Mėlyna“ vokalistė: „Repetuodavome tvarte“

Rokeriai „Maneskin“ startavo grodami gatvėje, o štai kylanti grupė iš Šakių „Mėlyna“ viską pradėjo... „tvartelyje“ – būtent taip grupės vokalistė ir „Lietuvos balso“ dalyvė Beata Beatričė Šiuikaitė vadina ūkinį pastatą, kurio antrame aukšte įrengtoje studijoje grupė repetuodavo. Jaunų grupių konkurse „Garažas“ komplimentais apiberta mergina bandė atsukti ir LNK „Lietuvos balso“ mokytojų kėdes.
Grupės „Mėlyna“ vokalistė Beata Beatričė Šiuikaitė
Grupės „Mėlyna“ vokalistė Beata Beatričė Šiuikaitė / Katažynos Polubinskos nuotr.

Muzika prasidėjo nuo draugystės

Grupės „Mėlyna“ istoriją puikiai būtų galima sutalpinti į holivudinį filmą: draugai iš mažo miestelio nori padėti išpildyti draugei svajonę dalyvaujant mokyklos talentų konkurse ir taip susiburia į grupę, kuri netikėtai išgarsėja.

„Buvau sukūrusi dainą, norėjau pasirodyti talentų konkurse, tačiau trūko muzikinio pritarimo, tad pakviečiau prisijungti gerą draugą būgnininką. Supratome, kad norisi dar kažko, tad pakvietėme ir kitą draugą bosistą, na ir galiausiai gitaristą, – pačią pradžią prisimena atlikėja. – Deja, tas konkursas taip ir neįvyko, tačiau nusprendėme dalyvauti kitame konkurse Marijampolėje, kur laimėjome antrąją vietą. Važiuojant į minėtą pasirodymą ir gimė grupės pavadinimas – „Mėlyna“. Pagalvojome, kad jis atitinka mūsų kuriamą muziką, o ir dangus už lango tą dieną buvo toks pavasariškai ryškiai mėlynas. Kokia ta muzika? Daug kas ją vadina alternatyviu roku, shoegazing ir panašiai, tačiau mes savęs nespraudžiame į jokius rėmus – kuriame tai, kas eina iš vidaus“. Mergina pati rašo ir dainų muziką, ir žodžius.

Katažynos Polubinskos nuotr./Grupės „Mėlyna“ vokalistė Beata Beatričė Šiuikaitė
Katažynos Polubinskos nuotr./Grupės „Mėlyna“ vokalistė Beata Beatričė Šiuikaitė

Viena tarp trijų vaikinų

Beata Beatričė iš pirmo žvilgsnio – kukli, rami mergina, tačiau scenoje ji atgyja visomis spalvomis. Vienu metu ji valdo ir balsą, ir gitarą, o kažkuria prasme ir...tris vaikinus.

„Pradžioje buvo visko: kadangi jie mane priėmė kaip dar vieną „draugelį“, tai ir elgėsi kaip su „draugeliu“ – kartais ir jautriau sureaguodavau, ir papykdavau dėl to tiesmuko, berniokiško bendravimo stiliaus. Tačiau su metais viskas apsivertė aukštyn kojomis: dabar jie labai stengiasi, juokais vadina mane „princese“ ar „karaliene“, neleidžia pačiai prieš koncertus tampyti aparatūros ir visaip kitaip pasirūpina“, – paklausta, kaip sekasi scenoje tramdyti vyrus, juokiasi Beata.

„Iš tiesų, buvome geri draugai ir kartu turėjome ir tebeturime nuostabaus laiko. Persikrausčius studijuoti į Vilnių ir toliau leidžiame laiką kartu, tačiau iš tiesų kartais ilgiuosi tų senų dienų kartu Šakiuose: to lakstymo dviračiu po vasariškus laukus, visų pirčių ir kitų smagių patirčių“, – prisimena Beata.

Du vardai – kompromisas

Kaip jau ne vienas pastebėjo, atlikėja turi du panašius vardus – Beata ir Beatričė. „Taip išėjo, nes brolis labai norėjo man duoti Beatos vardą – jam labai patiko Beata Nicholson – na, o seneliai, tėvai labiau norėjo Beatričės. Kompromisas nutūpė pase“, – apie liberalų šeimos sprendimą „Lietuvos balsui“ pasakoja mergina.

Katažynos Polubinskos nuotr./Grupės „Mėlyna“ vokalistė Beata Beatričė Šiuikaitė
Katažynos Polubinskos nuotr./Grupės „Mėlyna“ vokalistė Beata Beatričė Šiuikaitė

„Esu labai artima su jais, o ir Šakiuose visi esame kaip viena didelė šeima: visi vieni kitus pažįsta ir palaiko. Ir nors Šakiai nedideli, manau, kad tai yra miestas, kuriame meniškas, muzikuojantis jaunimas tikrai turi visas galimybes reikštis“, – su meile apie gimtąjį miestą kalba šakiškė.

„Lietuvos balsas“ – sekmadieniais,19.30 per LNK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis