Aklųjų perklausų metu D.Montvydas į savo komandą subūrė 14 dalyvių. Visus juos pasirinko girdėdamas vien šių balsus, tad vokalo subtilybės ir tapo pagrindiniu atrankos kriterijumi. „Nematant mokinių svarbiausia tampa vokalinė įtaiga, technika, balso tembras. Nematydami dalyvių galėjome vadovautis tik savo klausa“, – patikina dainininkas.
Specialios strategijos burdamas komandą tikina neturėjęs. „Dalyviai gali būti įvairūs. Rinkausi žmones nepriklausomai nuo jų amžias, lyties ar kitko. Viską lėmė galimybės“, – sako.
Pagrindiniu savo uždaviniu „Lietuvos balse“ D.Montvydas laiko suteikti galimybę kiekvienam atsiskleisti – dėl to ir stengsis, dirbs. „Tai projektas, skirtas ne komisijai, o dalyviams atsiskleisti. Mūsų, mokytojų, darbas – padėti jiems pasirodyti kaip įmanoma geriau, atsiskleisti patiems ir atskleisti, patobulinti jų vokalines galimybes. Vėliau, patekus į finalą, galima ir likusius dalykus tobulinti – išvaizdą, judesį. Svarbus bus ir repertuaras, aranžuotė – tai gali padėti žmonėms sužibėti“, – svarsto atlikėjas.
Paklaustas, kokius savo privalumus galėtų išvardinti lygindamas save su kitais projekto mokytojais – Arūnu ir Inga Valinskais, Merūnu Vitulskiu bei Katažina Nemycko – D.Montvydas kalbėjo užtikrintai.
„Atstovauju dainininkui, dainų autoriui. Pirmiausia eina darbai. Kalbėti galima kiek tik nori, tačiau pažvelkime į istoriją. Mano sąskaitoje – skirtingų projektų laimėjimai, dalyvavimas užsienio konkursuose. Tai leidžia man turėti neįkainojamą patirtį, kurią galiu naudoti šiame projekte. Jei nieko nedaryčiau, patirties trūkumas prie manęs žmonių netrauktų. Jos turėjimas leidžia man mąstyti plačiau, net iš marketingo pusės spręsti, ko jiems reiktų. Mano patirtis, suvokimas, požiūris į muziką, atlikėją, muzikalumą daug ką lemia“, – nedvejojo jis.
Tačiau nors „Lietuvos balsas“ dar tik prasidėjo – Akląsias projekto perklausas LNK televizijos žiūrovai galės stebėti nuo rudens – D.Montvydas jau susidūrė su sunkumais. Antai vaikinui pasirodė išties nelengva atsakyti jo užkeltos kartelės neperlipusiems dainininkams.
„Atvirumas yra gerai, bet sunkiausia yra norėti pasakyti taip kaip yra, idant žmogus galėtų motyvuoti save ir eiti teisingu keliu, ir tuo pat metu išlaikyti pozityvumą. Tai labai sudėtinga... Man pačiam geriau girdėti kritiką – ji visad buvo aukščiau visko. Priėmu kritiką ir neįsižeidžiu – juk tai mano tobulėjimui. O „Lietuvos balso“ idėja yra išlaikyti pozityvumą. Tą pasiekti rėžiant kritiką yra keblu“, – patikino D.Montvydas.