2020 01 15

Pasaulinį pripažinimą pelnęs Niklas Paschburgas grįžta į Lietuvą – balandį koncertuos Vilniuje

Pavasarį Lietuvoje koncertuosiantis garsus vokiečių kompozitorius ir pianistas Niklas Paschburgas mūsų šalies melomanams pristatys antrąjį solo albumą. Pasaulinėse gastrolėse Niklas Paschburgas muzikos mylėtojus supažindins su naujausiu studijiniu albumu „Svalbard“, kuris bus išleistas šių metų vasario mėnesį.
Niklas Paschburg
Niklas Paschburg / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Koncertas

Naujausias kompozicijas Niklas Paschburgas įrašinėjo eksperimentuodamas savo įrašų studijoje Berlyne. Didžioji albumo dalis buvo sukurta 2018-2019 m., per kuriuos muzikantas surengė daugiau nei 100 koncertų. Kaip ir buvo galima tikėtis, Niklas naują kūrybą įgrojo naudodamasis pianinu, sintezatoriumi ir savo senelio akordeonu. Didžioji dalis albumo kompozicijų buvo sukurtos Norvegijoje. 25-erių metų muzikantas stebina ne tik melomanus ir kritikus, kurie liaupsina naujai suskambėjusią Bacho preliudo „In C Minor“ interpretaciją („Blooming“). Niklaso Paschburgo kūrybą vertina ir populiariosios muzikos atlikėjai RYX, Asgeir ir kiti, prodiusavę įsimintinus jo kūrinių remiksus.

Niklas Paschburgas – „Blooming (In C Minor)“:

VIDEO: Niklas Paschburg - Blooming (In C Minor)

Naujas albumas gimė šiauriausiame Norvegijos archipelage

Naujausias Niklaso Pachburgo albumas „Svalbardo“ vadinasi taip pat, kaip ir Norvegijos karalystės archipelagas, esantis Arkties vandenyne į šiaurę nuo Europos žemyno. Trys iš archipelago salų yra gyvenamos (Špicbergenas, Lokių sala ir Hopenas). Tai yra šiauriausia Norvegijos valda.

„Sausio mėnesį Svalbarde nėra saulėtekių ar saulėlydžių – čia vyrauja naktis“, – kūrybos procesą labiausiai į Šiaurę nutolusiame Novegijos archipelage prisimena Niklas Paschburgas, dėl visą parą trunkančios nakties jautęsis „nykiai ir nepatogiai“.

Atšiauriomis sąlygomis sukurtas kompozicijas Niklas Paschburgas perleido britų grupės „Lamb“ atstovui Andy Barlowas, kuris anksčiau bendradarbiavo su „U2“, Fink ir Willie Nelsonas. Brightono mieste esančioje įrašų studijoje susitikę Niklas ir Andy kartu prodiusavo ir įrašė galutinę albumo „Svalbard“ versiją, kuri bus išleista jau šių metų vasario mėnesį.

Niklas Paschburgas – „A New“:

VIDEO: Niklas Paschburg - Anew

Debiutas tapo vienu gražiausiu 2018-ųjų albumų

Niklas Paschburgas gimė 1994 m. Hamburgo mieste Vokietijoje. Nepaisant jauno amžiaus, kompozitorius ir muzikantas jau spėjo išgarsėti visame pasaulyje. „Tai bus vienas gražiausių albumų, kokį išgirsite 2018 metais“, – taip debiutinį Niklas Paschburgas albumą „Oceanic“ pristatė įtakingi muzikos kritikai iš „NPR Music“. Dvylika albumo instrumentinių kūrinių ne tik perteikė melancholiją, bet ir užbūrė savo energija.

Beveik visus 2017 m. Niklas Paschburgas praleido Baltijos jūros pakrantėje, kur mėgino įsijausti į gamtos nuotaikas, kvėpavo vėju, klausėsi bangų mūšos ir visai tai perteikė savo muzikoje. Nedideliame Vokietijos pajūrio miestelyje Gromicas muzikantas savo jėgomis įsirengė studiją. Čia buvo sukurtos ir įrašytos visos albumo „Oceanic“ kompozicijos. Niklaso Paschburgo kūryba, kurioje persipynė neo-klasika, ambientinė ir elektroninė muzika, alsuote alsavo gamta.

Niklas Paschburgas – „Spark“:

VIDEO: Niklas Paschburg - Spark

Tarp klasikos ir elektroninės muzikos

Kūrybos procesas jaunam vokiečių kompozitoriui, buvo ypatingai svarbus. Jam įtakos turėjo garsūs atlikėjai Nilsas Frahmas, Olafuras Arnaldsas, ir Hauschka, Niklas Paschburgas siekė sukurti išskirtinį albumą. „Norėjau, kad mano debiutinis darbas būtų visiškai kitoks, nei muzika, kurią kūriau ar klausiai iki šiol. Galvoje sukosi kažkas tarp klasikinės ir elektroninės muzikos. Gal dėl to, mano kompozicijose vyrauja popmuzikos dainoms būdingos struktūros ir harmonijos“, – sakė kompozitorius. „Tikiu, kad man pavyko perteikti abi jūros puses – ir ramybę, ir jėgą“.

Niklas Paschburgas – „Sand Whirling“:

VIDEO: Niklas Paschburg - Sand Whirling (official Video by NIKOLAJ FREMMING)

Niklas Paschburgas įrašė daug natūralios gamtos garsų, tokių kaip jūros bangų šniokštimas, kuriuos meistriškai įkomponavo su melodijos elementais, sugrotais akustiniais instrumentais. Vėliau bendrą skambesį praturtino elektroninių instrumentų, sintezatorių ir semplų pagalba. Rezultatas pribloškė – albumas „Oceanic“ tapo nuostabiu garso takeliu, kurį pamėgo ne tik elektroninės muzikos atstovų „Bonobo“ ir „Kiasmos“, bet ir indie folk korifėjų „Bon Iver“ gerbėjai. Prie unikalaus skambesio nemažai prisidėjo žinomas olandų prodiuseris Gijsas van Kloosteras.

Vienintelis pasaulinį pripažinimą pelniusio muzikanto pasirodymas įvyks balandžio 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų