Per penkis vakarus festivalis pasiūlys devynis skirtingus projektus, supažindinančius su elektroninės muzikos technologinėmis naujovėmis, naujausia leidybinių kompanijų ir savilaida užsiimančių menininkų produkcija, o trečdalis programos atseikėta lietuviškoms elektroakustinių ir elektroninių kūrinių premjeroms.
Vienas pagrindinių šiųmetės programos akcentų – naujos gyvosios elektroninės muzikos koncepcijos, pagrįstos fizine sąveika su skaitmeninėmis technologijomis. Svarbiausiu veikėju tokiuose pasirodymuose tampa žmogus – kūrėjas ir atlikėjas viename asmenyje – valdantis technologijas savo kūnu. Dėl pirmavimo kuriant tokias technologijas ir gaminant naujus elektroninių instrumentų koncepcinius modelius varžosi ne viena garso tyrimų ir muzikinės kompiuterijos laboratorija visame pasaulyje. Šįkart „Jaunos muzikos“ ieškiklyje – naujienos iš Barselonos ir Amsterdamo.
Penkiuose festivalio koncertuose (balandžio 21–25 d.) Šiuolaikinio meno centre pasirodys įvairių Europos šalių garso menininkai, atlikėjai ir kompozitoriai, kurių nesaisto griežti stilistiniai rėmai, technologiniai apribojimai ar tapatybės vientisumas. Individualios išraiškos laisvė ir individualiems poreikiams pritaikytos technologijos – tokia galėtų būti viena vyraujančių šių metų „Jaunos muzikos“ temų.
Antradienio vakarą festivalio lankytojai turės unikalią progą iš arti išvysti ir išgirsti visiškai naujo tipo XXI a. elektroninį muzikos instrumentą „Reactable“, kurį 2005 m. visuomenei pristatė Barselonos Pompeu Fabra universiteto Muzikos technologijų grupė. Instrumento pavadinime susilieja dvi reišmės: tai ne tik „reaguojantis stalas“, bet ir „gebantis reaguoti“ instrumentas. Juo grojama panašiai kaip dėliojamos vaikiškos „kaladėlės“ ant žaidimų stalo. Tik „kaladėlės“ čia nepaprastos – tai apie 40 skirtingų sintezatoriaus modulių, kurie ima švytėti pastatyti ant skaidraus stalviršio-ekrano ir skleisti garsus, sąveikaudami su kitais ant stalviršio esančiais objektais.
Išsamią renginio programą rasite www.cac.lt