Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui. Drauge su žmona Sigita organizuojamame renginių cikle kasmet žiūrovams siūloma įvairialypė programa, šiemet festivalio mylėtojams buvo pristatyta nuo šokio spektaklio, orkestrinės muzikos, roko baladžių iki operos lobyno, sakralinės muzikos ir viešnios iš Portugalijos – Luisos Sobral atliekamų dainų!
Nekomercinė bilietų kaina skatina atvykti žiūrovus ne tik iš Tauragės, bet ir visos Lietuvos, tik paskelbus festivalio abonementų prekybą, visi abonementai buvo išparduoti vos per savaitę.
„Prieš kiekvieną koncertą atliekame mažytę apklausą, iš kur pas mus atvyksta lankytojai, ir nuolat pastebime, kad geografija sparčiai plečiasi, – šypsosi vienas iš organizatorių L.Mikalauskas. – Dabar drąsiai galime teigti, jog Tauragės muzikos festivalyje lankosi žiūrovai iš didžiosios dalies Lietuvos, nuo Vilniaus iki Kelmės, nuo Klaipėdos iki Alytaus, Kauno, Jurbarko, Šiaulių. Turime pastovią auditoriją iš vakarų Lietuvos, todėl džiugina, kad ir sostinės bei didžiųjų miestų gyventojus pritraukiame kokybiška muzika ir kruopščiai atrinkta programa.“
Dalinantis užfiksuotomis akimirkomis bei prisimenant festivalio metu skambėjusias programas telieka džiaugtis įvairiais žanrais.
Pirmajame tarptautinio Tauragės muzikos festivalio koncerte skambėjo Donato Zakaro kantata „Magnificat“, kurią atliko Valstybinis choras „Vilnius“ bei VDU kamerinis orkestras, LNOBT solistai, sopranas Aistė Pilibavičiūtė, bosas Liudas Mikalauskas. Dirigavo maestro Artūras Dambrauskas.
Festivalio programoje buvo galima išgirsti Eurovizijos kūrinio Portugalijai 2017 m. autorės, portugalės Luisos Sobral su grupe atliekamas autorines dainas. Atlikėja surengė tik du koncertus Lietuvoje – vienas iš jų vyko būtent Tauragės muzikos festivalio repertuare.
Nepamirštas ir šokio žanras – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė pirmąją premjerą regione, šokio spektaklį „Klaipėda: vakar, šiandien, rytoj“, kurį kūrė net 9 choreografai. Lietuvos Respublikos Seimui 2023-uosius paskelbus Klaipėdos krašto metais, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ėmėsi įgyvendinti ypatingą šiai progai skirtą projektą – choreografinių miniatiūrų koliažą „Klaipėda: vakar, šiandien, rytoj“. Jame universalia judesių, šokio, muzikos, vaizdų kalba pasakojama apie Klaipėdos krašto unikalumą ir amžių tėkmėje bei istorinių pervartų akivaizdoje kintančią šio krašto gyventojų tapatybę.
Festivalyje lankėsi ir Didžiosios Britanijos karališkojo operos teatro „Covent Garden“ solistė, viešnia iš Suomijos, beje, kilusi iš Tauragės, operos solistė, mecosopranas Monika Evelin Liiv. Solistei akompanavo Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“, diriguojamas legendinio smuiko virtuozo Vilhelmo Čepinskio.
Tradicinis naktinis Bangos piknikas dviems tūkstančiams žiūrovų bei scenoje, įrengtoje upės Jūros saloje, dovanojo geriausias roko balades su Česlovu Gabaliu, Jeronimu Miliumi bei Feliksu Zakrevskiu.
Na, ir jau minėtasis didysis operos GALA koncertas, kurį atliko Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestras, diriguojamas maestro Martyno Staškaus bei vedantieji teatro solistai – sopranas Viktorija Miškūnaitė, mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė, tenoras Tomas Pavilionis ir bosas Liudas Mikalauskas.
Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja ištikimiems festivalio draugams, rėmėjams, savanoriams ir atsisveikina iki kitų metų. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Tauragės rajono savivaldybė. Festivalį jau trylika metų organizuoja viešoji įstaiga „Liudo Mikalausko koncertai“.
Kviečiame pasidairyti po Tauragės muzikos festivalio renginių galeriją: