Vilniaus menų fabrike „Loftas“ balandį koncertuosiantys „Pain“ gerai pamena šiltą lietuvių sutikimą dar 2008-aisiais. Tada Vilniuje jie viešėjo su „Nightwish“. Po kelių metų švedai taip pat grojo Zarasuose vykusiame festivalyje „Galapagai / Roko naktys“. Šįkart jie grįžta į sostinę, ketindami Velykų sekmadienį surengti kietą metalo vakarėlį.
„Pain“ priešakyje – visiškai nurautas Peteris Tägtgrenas, – vienas žymiausių ir įtakingiausių metalo industrijos žmonių Švedijoje. Jis jau ne kartą lankėsi Lietuvoje su savo kitu projektu „Hypocrisy“.
Į muziką Peteris pasinėrė nuo devynerių: būdamas tokio amžiaus jau šauniai talžė būgnus, vėliau įvaldė gitarą, bosinę gitarą ir klavišus. Švedui atrodė, kad jo ateitis – Amerikoje, todėl išvyko į Valstijas ir ten atrado death metal.
Grįžęs į Švediją jis įkūrė „Hypocrisy“ – tuo metu vieno žmogaus grupę, kurioje pats grojo visais instrumentais ir neliko nepastebėtas įrašų banginio „Nuclear Blast“.
„Pain“ – taip pat yra grupė, kurios pagrindinė figūra – P.Tägtgrenas: jis kuria visas dainas, groja visais instrumentais, ir be kita ko, yra vokalistas.
Maža to, jis gausiai prisideda prie kitų Skandinavijos rokerių kūrybos, dirbdamas su tokiomis grupėmis kaip „Amon Amarth“, „Sabaton“, „Amorphis“, „Celtic Frost“ ir gausybe kitų. Lyg veiklos dar būtų mažai, 2015-aisiais Peteris kartu su „Rammstein“ vokalistu Tillu Lindemannu sukūrė projektą „Lindemann“.
Nieko keista, kad 46-erių P.Tägtgreno šeimyninis gyvenimas dukart nesusiklostė. „O kaip gi mano aistra muzikai? Sunku būti dvejose vietose tuo pat metu. Moterys ateina ir išeina. Muzika pasilieka“, – savo skyrybas pakomentavo muzikantas.
Į gyvenimą jis žiūri su kreiva šypsenėle: įrašinėdamas „Pain“ albumą „Dancing with the Dead“ buvo per žingsnį nuo kapų, – vidury darbų jo širdis staiga sustojo ir tai tęsėsi dvi ilgas minutes. Bet kietasprandis švedas šią patirtį tiesiog pavertė albumo pavadinimu ir apsukų nė kiek nesumažino.
Balandį Vilniuje jis privers visus pasijusti gyvais, nes per „Pain“ koncertą kitaip neįmanoma. O gera žinia iš organizatorių yra ta, kad palyginti su kitais roko koncertais, pirmieji „Pain“ bilietai – kur kas pigesni – nuo 19.99 iki 22.99 eurų. „Tebūnie tai mūsų mažytė velykinė dovana“, – šypsosi renginį organizuojančių „Roko naktų“ tėvas Algirdas Barniškis-Blėka.