Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 02 09

„Roko naktys: Winter“ pataria: jei norite nusiraminti, pasiklausykite metalo

Australai ištyrė sunkiosios muzikos gerbėjus, ir priėjo išvados, kad šio žanro poveikis – raminantis. Ankstesnėmis mokslinėmis studijomis taip pat įrodyta, kad metalistai – labiau išsilavinę, turintys aukštesnį IQ. Tuo remiantis galima būtų teigti, kad pirmadienį „Siemens“ arenoje vyksiantis žiemos festivalis „Roko naktys: Winter“ bus išminties ir ramybės oazė.
Festivalio „Roko naktys“ akimirka
„Sepultura“ / Kazimiero Šešelgio nuotr.

„Rokerių IQ yra žymiai didesnis nei pop muzikos gerbėjų – apie tai kalbama daugelyje statistikų, „Slipknot“ vokalistas aktyvus šiuose tyrimuose. Štai todėl mes tokie sudėtingi“, – šypsodamasis svarstė Martynas Starkus.

Apie jo minimus tyrimus kitados rašė ir „The Guardian“, pripažinę metalą „sudėtinga eruditų muzika“. „Tai dar nereiškia, kad visi studentai, besiklausantys „Radiohead“, turi daugiausiai smegenų universitete. Bet vaikinas auditorijos gale su „Tool“ marškinėliais – taip. Tyrimas, įvykdytas britų Nacionalinėje gabaus ir talentingo jaunimo akademijoje, kuri apjungia 120 tūkstančių jaunuolių, parodė, kad metalas yra jų mėgiama muzika“, – rašoma leidinyje.

Nereikėtų stebėtis, kad žmonės, gerą gabalą savo gyvenimo praleidę purtydami galvas, vėliau suka galvas dėl branduolinės fizikos. Metalas nėra dainos apie drakonus. Tai nekomercinis iššūkis, įdomus tiems, kas nenori eiti su masėmis. Todėl jei vaikas mėgsta mokslinės fantastikos knygas, gali būti, kad pamils ir ritmus, kurie yra muzikinis Einšteino reliatyvumo teorijos atitikmuo.

Grupės archyvo nuotr./„Sepultura“
Grupės archyvo nuotr./„Sepultura“

Ne vienas minėtos akademijos absolventų pasižymėjo žema saviverte, turėjo problemų šeimoje, sunkiai susirasdavo draugų ir nepelnė populiarumo tradicinėse diskotekose. Bet kai jie surado vieni kitus, paaiškėjo, kad visi mėgsta metalą.

Tuo metu Australijos Kvynslendo universitete atliktas tyrimas papildė pirmtakų studijas teiginiu, kad sunkusis metalas, punk ir death core nuteikia raminančiai ir anaiptol neskatina agresyvumo.

Australų tyrime dalyvavo 39 žmonės, kurių amžius – nuo 18 iki 34 metų. Jiems buvo taikomas 16-os minučių dirbtinis susierzinimas, iššauktas pokalbių apie sudėtingus asmeninius santykius, bedarbystę, finansinę padėtį. O tada respondentai galėjo 10 minučių pasiklausyti „Manowar“, „Slipknot“, „Judas Priest“, „Megadeth“ ir 10 minučių tylos. Abiem atvejais – tiek po metalo, tiek po tylos jų dirbtinai sukeltas priešiškumas, dirglumas ir stresas sumažėdavo.

Tyrimui vadovavusi Leah Sharman patikino, kad ši muzika padeda kontroliuoti savo liūdesį ir suteikia pozityvumo, inspiracijos. Leidiniui „The Telegraph“ ji teigė: „Žiniasklaidoje mes dažnai matome antraštes, kurios kaltina sunkiosios muzikos gerbėjus visuomenės problemomis: narkotikų vartojimu, pykčio proveržiais. Norėjome ištirti, kokia šios muzikos įtaka. Atsakymas – šis žanras ramina žmones ir jų priešiškumą. Muzika turi fiziologinį poveikį: suteikia galimybę pajusti katarsį ir išleisti emocijas.“

„Tokios muzikos klausymasis gali tapti sveiku būdu perdirbti pyktį, – rašoma žurnale „Frontiers in Human Neuroscience“. – Tyrimo rezultatai rodo, kad ekstremali muzika nepadarė įpykusių projekto dalyvių piktesniais. Kaip tik – buvo užfiksuotas teigiamų emocijų pagausėjimas.“

Teigiamų emocijų kupinas pirmadienis laukia ir Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjų, kurie susirinks į Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiantį žiemos festivalį „Roko naktys: Winter“ su metalo banginiais „Kreator“ ir „Sepultura“, „Aborted“ ir „Soilwork“.

Šį renginį savo darbo kalendoriuose pasižymėjo ir mūsų šalies įžymybės. Dalis jų atrodo pagarbiai nutolusios nuo metalo pasaulio, pavyzdžiui, dainininkė Donalda Meiželytė, „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara, viešųjų ryšių specialistas, rašytojas Aidas Puklevičius, renginių organizatorius Linas Zareckas, prodiuseris Lauras Lučiūnas ar atlikėjas Marijonas Mikutavičius. Ir vis dėlto, juos visus sieja viena grandinė.

„Tai bus lyg koks pusiau slaptas iliuminatų, metalo elito susirinkimas, – juokiasi žiemos roko festivalio organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka. – Iš tiesų pagalvojome, kad būtų smagu visiems metalistams ar tam stipriai prijaučiantiems susitikti ir kartu atsipalaiduoti. Todėl paruošėme vieną pusiau slaptą VIP ložę.“

Keturių pasaulinio lygio grupių koncertas Vilniaus „Siemens“ arenoje vyks vasario 13 dieną, durys atidaromos nuo 18 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos