Susirinkusiuosius į renginį pasveikino pučiamųjų orkestras „Trimitas“ – energingi pučiamieji klausytojus ir žiūrovus džiugino Giedriaus Svilainio kūriniu „Lietuva nenugalėta“, kurio metu buvo skanduojama „Lie-tu-va“.
Jau netrukus į sceną įžengė iškilmingo renginio vedėja Gerūta Griniūtė, kuri džiaugsmingai pasveikino susirinkusiuosius ir kartu su naujuoju prezidentu Gitanu Nausėda priminė apie ne kartą per inauguraciją skambėjusią frazę – „Viena Lietuva“. Šis renginys – tai tarsi to, kas buvo minima, tąsa.
Pats prezidentas visų pirma teigė, kas šis koncertas yra padėka visiems, kurie susirinko. Taip pat G.Nausėda paminėjo, kad jis bus dramaturgiškai išdėstytas – atlikėjai bus susiję su pristatomomis apskritimis. Renginio vedėja Gerūta Griniūtė jį papildė, kad apskritys eis abėcėlės tvarka.
Turbūt nekeista, kad pirmoji pasirinkta apskritis buvo Alytaus – grybų ir grybautojų dzūkų kraštas, miškingiausias rajonas Lietuvoje. „Mūsų visų dainų saugotoja“ – taip buvo įvardyta pirmąją dainą atliksianti lietuvių liaudies folkloro dainininkė Veronika Povilionienė. Simono Daukanto aikštę pakerėjo lietuvių liaudies lopšinės „Laimink Dzievulia“ skambesys.
Antrajam, Kauno rajonui, kuris, anot pristatymo, pasižymi gražiausiais tarpukario pastatais, aukščiausiomis Lietuvos pušimis ir eglėmis, atstovavo žinomas tenoras iš Kauno – Merūnas Vitulskis. Jis atliko dainą „Mano gimtinė“, užbūrusią visą S.Daukanto aikštę.
„Be galo romantiška ir mylima“ – taip buvo įvardyta Klaipėdos apskritis. Čia, prie Baltijos jūros, gausybę savo svajonių esą nuaudęs ir atlikėjas ir Steponas Januška. Dainininkas publiką linksmino daina „Dabartis“.
Marijampolė – sūduvių, Suvalkijos kraštas tikrai turtingas – turtingas ir gamtos vaizdų, ir talentų. Iš šių kraštų kažkada sparnus pakėlė ir Marijampolėje gimęs atlikėjas Saulius Prūsaitis. Šis Simono Daukanto aikštėje atliko dainą „Būkim draugais“, pats sau akomponavo akustine gitara ir visus žavėjo paprastumu.
Pabrėžus neįtikėtinus Panevėžio apskrities gamtos išteklius, pristatyta ir išskirtinė atlikėja iš Panevėžio – jaunosios kartos scenos menininkė Valerija Iljinaitė. Fleitos motyvai įvedė į visiems gerai žinomą dainą „Paukščiai“, o platus dainininkės vokalinis diapazonas leido išgyventi dainą net dar jausmingiau.
Ypatingas duetas – Rapolas Meškauskas su mama Aurelija – pristatė Šiaulių kraštą. Šeimyninis duetas dviem balsais atliko energingą dainą „Pinavija“, o dainos pabaigoje R.Meškauskas nuoširdžiai padėkojo mamai Aurelijai už nuostabią patirtį ant scenos.
Prie savo kraštų jūros, o vėliau ir kitose pasaulio jūrose ir vandenynuose braidžiusi, Tauragės apskričiai atstovavo Gintarė Jautakaitė. Išskirtinio balso atstovė atliko dainą „Į tave einu“ ir publiką stebino puikia fortepijono technika.
Jau netrukus ant scenos galima buvo išvysti scenos grandą Česlovą Gabalį. Telšių apskritį pristatantis atlikėjas klausytojams įtiko paprastumu ir atliko dainą „Kas žino?“
Utenos kraštas skatina dalytis – taip dalytis įpratusios ir dvi sesutės Milda ir Teresė Andrijauskaitės. Ypatingas ir jau antras šeimyninis duetas atliko dainą „Dalija“ – skambėjo gitaros akordai ir autentiški merginų balsai.
Paskutinė – Vilniaus – apskritis buvo atstovaujama gerai žinomo dainininko Jurgio Brūzgos. Šis atliko dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“ – savaip interpretuotas šios dainos variantas su pučiamųjų orkestru įgavo džiazo atspalvių.
Koncertą vainikavo jungtinė daina – vėl į sceną žengė Merūnas Vitulskis su Migle Pivoriūnaite. Kartu jie atliko dainą „Tai gražiai mane augino“. Finalinė daina subūrė ir visus tą vakarą pasirodžiusius atlikėjus.
Koncerto akimirkos – galerijoje: