„Jeigu paklaustumėt, kas pasikeitė prieš penkiasdešimt metų ir dabar, atsakyčiau – kad niekas. Žmonės į koncertus susirenka tokie patys laimingi ir gražūs, juk muzika – tai vaistas, kuris veikia geriau nei bet kuris medicininis preparatas, o dabar kai Lietuvoje tiek daug problemų, primygtinai siūlyčiau visiems išnaudoti muzikos terapiją”, – prieš pasirodymą juokavo visada besišypsantis ir šiemet 66 metų gimtadienį atšventęs S.Povilaitis.
Padainuoti scenoje kartu su maestro yra kone kiekvieno atlikėjo garbės reikalas. Visai neseniai tuo galėjo pasimėgauti Mantas Jankavičius – su S.Povilaičiu juos suvedė muzikiniai apdovanojimai M.A.M.A.2012. Pasirodymas tapo tokiu sėkmingu, kad dainininkas su maestro pasirodė ir sekmadienio vakarą.
S.Povilaitį savo dainomis sveikino ir Karina Krysko-Skambinė, o renginio vedėjo vairas buvo patikėtas Vytautui Rumšui jaunesniajam.
„Jaudinuosi, bet ne tiek, kad kenktų mano pasirodymui“, – prieš pasirodymą scenoje pasakojo maestro. Netrukus visos baimės išsisklaidė ir arena užpildė muzikos garsai.
„Mieli lietuviai, nepykime, kad užsitęsė šildymo sezonas. Pavasaris tikrai ateina ir jis jau nebe už kalnų, todėl siūlau jums tiesiog nesukti galvos“, – prieš atlikdamas dainą „Nesuk sau galvos dėl nieko“ juokavo Stasys Povilaitis.
„Dėl tam tikrų dalykų gyvenime kaltiname saulę, mėnulį, horoskopus, bet niekada nekaltiname savęs, todėl dabar jums daina „Nekaltink fortūnos“, – savo šlageriais S.Povilaitis džiugino pilną salę gerbėjų.
„Šia daina pradėjau tam tikrą gyvenimo etapą“, – prisiminimų keliais nuklydo S.Povilaitis, pristatydamas „Užsisklęsti neverta“. Prieš atlikdamas kiekvieną savo dainą, S.Povilaitis bendravo su publika ir pasakojo, ką jam reiškia kiekvienas kūrinys. Atlikėjas kvietė publiką nesedėti, stotis iš savo vietų ir šokti.
Renginio vedėjas scenoje taip pat perskaitė šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, kuri sveikino S.Povilaitį jau pusę amžiaus dainuojant tautiečiams. „Jūs įpratinote lietuvius dainuoti. Dainuokite ir Lietuva dainuos su jumis“, – dėkojo prezidentė. Po iškilmingos kalbos Stasiui Povilaičiui buvo įteikta didelė raudonų rožių puokštė.
Stasys Povilaitis |
„Prieš kelias dienas parašiau eilėraštį. Prašau labai nekritikuoti. Palydėjome mes iš scenos Kariną, o dabar padainuosime apie Kristiną“, – po pasirodymo su K.Krysko savo poeto sugebėjimus pademonstravo maestro.
S.Povilaitį galima drąsiai vadinti gyva lietuviškos popmuzikos scenos legenda, kuri tapo muzikos autoritetu kelių kartų Lietuvos žmonėms. Tiesa, gerbėjų šis dainininkas turi pačių įvairiausių – ir ištikimų bendraamžių, kuriems „Sudeginti tiltai“ primena jaunystės šėliones, ir jaunimo, kuris „Švieski man vėl“ savo vakarėliuose traukia taip pat audringai kaip kažkada jų tėvai ar net seneliai.
Renginio metu LATGA-A viceprezidentas Teisutis Makačinas įteikė tarybos padėką ir auksinę žvaigždę S.Povilaičiui už nuopelnus Lietuvos populiariajai muzikai bei jos sklaidai.
Po apdovanojimo įteikimo paklaustas, kur deda visus savo apdovanojimus, atlikėjas prisipažino, kad visi yra vežami į Palangą, nes butelis Vilniuje nėra didelis. Maestro atviravo, kad jo širdis visada buvo ir bus Palangoje, siela – Vilniuje, o protas – Kaune. Daugelis menininkų teigia, kad gamta jiems yra įkvėpimo šaltinių, tačiau S.Povilaitis juokavo: „Jūra man yra iškvėpimo šaltinis, nes nueini į paplūdimį, paplaukioji, nuovargis dingsta ir visai nėra jokių minčių“.
Karina Krysko-Skambinė ir Stasys Povilaitis |
„Būsiu ant scenos tol, kol manęs reikės bent vienam mano gerbėjui. Esu scenos žmogus, man kaip oras yra reikalinga muzika, o didžiausias įvertinimas – pilnos koncertų salės. Kiekviena mano daina gimė įkvėpta gyvenimiškos situacijos, išgyvenimų ir atradimų, tad galiu sakyti, kad kiekviename žingsnyje buvau tiesiog atviras žmogus”, – yra sakęs dainininkas.
Kelių kartų niūniuojami nesenstantys „Švieski man vėl”, „Dar širdyje ne sutema”, „Sudeginti tiltai”, „Laimės vainikas” ir daugelis kitų šlagerių skambėjo šventiniame koncerte.
Koncerto pabaigoje keturi tūkstančiai arenos lankytojų atsistojo ir uždainavo maestro „Ilgiausių metų“. Nuaidėjus griausmingam „valio“, S.Povilaitis dėkojo susirinkusiems, o salėje nugriaudėjo plojimų ir šūksnių banga.
Ypatingą sukaktį mininčiam Stasiui Povilaičiui akomponavo Kauno bigbendas ir Šiaulių kamerinis orkestras, o scenoje dvi valandas skambėjo visi jau mintinai gerbėjų žinomi maestro kūriniai.
Apie Stasį Povilaitį:
Lietuviškos muzikos legenda pirmąkart į žymiąją Palangos estradą užkopė dar besimokydamas mokykloje. Kiek vėliau buvo pastebėtas talentų ieškančio kompozitoriaus Miko Vaitkevičiaus ir pakviestas dainuoti grupėje „Ritmas”. Vėliau mažajai scenai tapus per ankšta S.Povilaitis pradėjo koncertuoti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su „Nemuno žiburių” ansambliu, o vėliau ir su „Nerijos” bei M.Suraučiaus ansambliais. Netrukus tapo gerai žinomu visoje šalyje. Per penkiasdešimt muzikalių metų S.Povilaitis surengė keliolika tūkstančių koncertų ir išleido 22 albumus.
Koncerto akimirka |