„Dirbdamas savo dieninį muzikos redaktoriaus darbą ir ieškodamas geros, modernios bei kokybiškos lietuviškos muzikos, atradau autorių, vardu Yardy. Vaizdo įrašų platformoje „Youtube“ pasitikslinau, ar viskas atitinka ir ar šis bičas tikrai yra lietuvis“, – juokiasi Matto.
„Informacijai pasitvirtinus, iš karto pradėjau kontaktų paieškas!“, – apie pirmąsias pažinties akimirkas pasakoja didžėjus.
Matto slapyvardžiu prisistatančiam Laisvūnui Černovui apie pirmuosius pažinties momentus antrino ir dainininkas Yardy: „Viskas prasidėjo nuo Laisvūno atsiųstos žinutės „Facebook“ platformoje su pagyrimu dėl mano jau išleistos muzikos ir pasiūlymu dirbti kartu. Svarstymai iš mano pusės neužtruko, nes vos tik išgirdau instrumentinę dainos versiją, kurią jau turėjo paruošęs Matto, iš karto sutikau bendradarbiauti.“
Ir išties panašu, kad ši sąjunga buvo pasmerkta duoti saldžių vaisių, nes, kaip teigia dainininkas Yardy, žodžius jau pradėjo diktuoti girdimi muzikos ritmai
„Laisvūno atsiųsta instrumentinė muzika spinduliavo vasarišku vaibu, todėl net nebuvo minties rašyti žodžių ar kurti melodijų priešingai“, – atvirauja atlikėjas.
„Muzika spinduliavo dėl karantino“, – juokiasi Matto. Ir iš tiesų šiame teiginyje yra daug tiesios, kadangi būtent šis laikotarpis leido mintyse susijungti In ir Jang pradų sąlyčio taškams, kurie išaustų nuostabius garsus. „Instrumentinę muziką pradėjau kurti karantino metu. Tikrai neslėpsiu, kad karantinas – vienas produktyviausių laikotarpių, – atvirauja didžėjus. – Kažkaip natūraliai išėjo vasaros emocija, vasariški, lengvi pianino akordai, o jau kai gavau pirmąjį demo įrašą iš Yardy – išsilydžiau. Viskas taip gerai skambėjo visumoje! Todėl niekas per daug ir nesikeitė nuo pirmosios vokalo versijos kurią gavau.“
Premjera:
Taigi, kas tas paslaptingasis atlikėjas Yardy, sužavėjęs žinomą didžėjų savo talentu?
„Esu Skomantas Jonas Liutkevičius. Muziką pamilau dar vaikystėje, todėl jos ritmais keliauju ir toliau, – pasakoja atlikėjas – Kad būtų paprasčiau prisistatinėti, nusprendžiau, kad man reikia sceninio vardo. Internetiniame puslapyje „rap name generator“ suvesdavau savo vardą į tuščią laukelį ir po sekundės skaitydavau įvairius variantus kurie dažniausiai visai neatitiko mano stiliaus. Galiausiai nusprendžiau užsirašyti daug įvairių sugalvotų vardų ir juos apdirbti taip, kad man patiktų. Taip ir gimė slapyvardis Yardy.“
Vis dėlto jaunojo atlikėjo negalėtum pavadininti visišku naujoku. Vaizdo įrašų platformoje, dainininko Yardy kanale galima aptikti ne vieną muzikinį klipą. Ko gero labiausiai melomanų dėmesį turėtų patraukti daina „Rage“, kurią kartu atliko su šiuo metu itin populiaru muzikos prodiuseriu ir atlikėju OG Version.
„Labai džiaugiuosi, kad pavyksta atrasti talentus, kurie turi būti išgirsti plačiai auditorijai“, – atvirauja didžėjus Matto.
Ne paslaptis, kad šioje sferoje L.Černovas turi gerą muzikinę uoslę. Išgirdęs grupės „The Roop“ dainą „Yes I Do“, kaip teigia muzikos prodiuseris Matto, nieko nelaukęs susisiekė su grupės lyderiu Vaidotu Valiukevičiumi dėl galimybės sukurti šiam kūriniui „remix“ versiją. Visa tai išaugo iki Eurovizijos rėmų.
„Su grupe „The Roop“ darbas prasidėjo įdomiai, nes pradinė intencija iš mano pusės buvo tiesiog padaryti gražią „remix“ versiją jų kūriniui „Yes I Do“. Po kiek laiko susirašiau su Vaidotu, paklausiau, ar jis turėtų idėjų, ką galima padaryti iš kelių mano turimų demo įrašų. Laukti teko neilgai. Sinergiją sudarė ir tai, kad Vaidotas tą savaitę buvo pasižadėjęs sau viskam sakyti „taip“, tad ir atsakymas man buvo teigiamas. Ko gero tai lemtis – kitaip to nepavadinčiau, – juokiasi didžėjus. – Gavau kelis bandomuosius įrašus su Vaidoto balsu, kuriuose jis įdainavęs trumpas vokalo linijas. Iš karto pagalvojau, kad Vaidotas – velniškai talentingas ir norėjau toliau dirbti kartu.
Taip ir išėjo mūsų natūraliai besitęsiantis bendradarbiavimas. Po kurio laiko gavau pasiūlymą prisidėti ir prie eurovizinės dainos, kuri užkūrė pirtį visoje Europoje bei prie naujojo „The Roop“ albumo ruošimo. Turbūt sunku net nupasakoti tą jausmą, kaip atsitiktinis, nuojautos vedamas pasiūlymas galiausiai pagimdė muziką, pagal kurią šoko Europa... Kažkas neįtikėtino!“.