2022-ųjų „Met Gala“ svečių stiliaus apžvalga: daug aukso, mažai kaltės jausmo

Kai buvo paskelbtas 2022 m. „Met Gala“ renginio aprangos kodas „Gilded Glamor“ (liet. – paauksuotas glamūras), atrodė, kad tai arba ekstravagantiškos katastrofos receptas, arba ironija. Juk dabartinis laikmetis dažnai lyginamas su XIX a. pabaigos Paauksuotuoju amžiumi – tuo 1870-1900 m. laikotarpiu, kai itin dideli turtai susitelkė nedaugelio žmonių rankose, į pirmą vietą iškilo plėšikai baronai, o pajamų nelygybė vis labiau didėjo tiesiog po aukso luobu blizgančiame paviršiuje.
„Met Gala“ svečiai
„Met Gala“ svečiai / „Scanpix“ nuotr.

Šis pirmasis Paauksuotas amžius simboliškai baigėsi garsiuoju parodomuoju vakarėliu – 1897 m. Bradley-Martin puota, kurioje daugelis dalyvių, Niujorko visuomenės gerieji, didieji ir godieji, apsirengė kaip Marija Antuanetė. Taip pat Prūsijos karalienė Luiza.

Ar tikrai to siekė organizatoriai?

O gal, kaip aiškinama, primindami būtent tokią akimirką, dabartinio garsaus ir puošnaus „Met Gala“ renginio orkestrantai siūlė svečiams susilaikyti, perrašyti istoriją, laikytis tam tikro santūrumo. Nustoti rengtis taip, tarsi rengtųsi kostiuminiam baliui, kurio tikslas – pralenkti vienas kitą instagrame.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs