Atostogaudama su šeima Peloponese, S.Šveikauskaitė rado laiko mėgstamai veiklai

Praėjusiais metais tinklaraštininkės Soteros Šveikauskaitės kelionių planus pakoregavo pandemija. Ji su šeima planavo aplankyti Azijos šalis, tačiau užsidarius valstybių sienoms, nusprendė atostogas praleisti čia pat, Lietuvos kurortuose.
Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka
Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Tačiau šiais metais tiek jos, tiek visos šeimos svajonė keliauti išsipildė. Ką tik žinoma moteris grįžo iš atostogų Graikijoje, Peloponeso regione. Neįsivaizduodama atostogų be šeimos, ji nepamiršta ir savęs – poilsiaudama ji rado laiko savo mėgstamai veiklai.

Atostogaudama su šeima pailsi geriau

S.Šveikauskaitė įsitikinusi, jog kelionės ir naujos emocijos, potyriai, bendri prisiminimai šeimą dar labiau suartina. Todėl net negali įsivaizduoti atostogų be artimųjų. Užsienyje moteris su dukrytėmis atostogauja nuo pat jų mažų dienų. Pirmą kartą Aretė atostogavo svetur sulaukusi 1,5 metų, o į pirmąją kelionę su Adriana leidosi, kai jai buvo vos 2,5 mėnesių.

Asmeninio archyvo nuotr./Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka

„Dažnai girdžiu sakant, kad su vaikais neįmanoma pailsėti. O man taip gera keliauti kartu su jais, leisti laiką, atrasti naujus dalykus kartu“ – sako S.Šveikauskaitė. „Visiems kartu lengviau keliauti: ir lėktuve vyras padeda su vaikučiais, ir viešbutyje – pasiskirstome rūpestėliais. Kol mergaitės miega, būname prie jų pamainomis, o kitas gali nueiti į paplūdimį ar pasportuoti.“

Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė pabrėžia, kad renkantis viešbutį šeimoms, itin svarbu atkreipti dėmesį į jo infrastruktūrą, teikiamas paslaugas.

„Pailsėti atostogų metu turi ir tėveliai. Todėl renkantis viešbutį, patariame pasidomėti, kokiomis veiklomis vaikai čia gali užsiimti be tėvų priežiūros. Daugelyje viešbučių vaikais pasirūpina animatoriai, organizuodami įvairias veiklas mažiesiems. O pačioms mažiausioms atžaloms tėvai gali užsakyti auklės paslaugą ir patys trumpam pabėgti prie jūros ar į SPA centrą“, – pasakoja I.Aukštuolytė.

Anot jos, šeimų viešbučiuose pagalvota ir apie vaikų valgymo įpročius. Todėl vaikai ne tik meniu ras mėgstamų ir gerai pažįstamų patiekalų, tačiau tėveliai galės paprašyti maistą sutrinti ar išsirinkti įvairių tyrelių bei košių, pasinaudoti maitinimo kėdute. Taip pat viešbučio administracijoje galima paprašyti ramesnio kambario – mažesnis triukšmas garantuos ramesnį mažylio miegą tiek pietų metu, tiek naktį.

Peloponese atostogauja ne pirmą kartą

Atostogas Peloponeso regione tinklaraštininkė leido ne pirmą kartą. Čia lygiai prieš dvejus metus ji jau ilsėjosi su šeima. Skirtumas tik tas, kad tąkart Graikijoje atostogavo trise, šiais metais – jau keturiese, kartu su šį vasarį gimusia dukrele Adriana. Šių metų poilsiui S.Šveikauskaitė išsirinko ir tą patį viešbutį – ją sužavėjo patogi viešbučio vieta ir vaikams draugiška aplinka.

Asmeninio archyvo nuotr./Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka

„Atostogoms su mažosiomis renkamės trumpus skrydžius, kad jos nepervargtų. Taip pat ieškome vaikams draugiškų viešbučių, kuriuos nuo oro uosto skirtų iki 30 min. kelio, svarbus ir šalies malonus klimatas, vaikų pėdutėms švelnūs smėlio paplūdimiai. „Aldemar Royal Olympian“ viešbutis jau prieš dvejus metus mums paliko tobulo šeimų viešbučio įspūdį, todėl iš karto neabejojome, kad čia dar sugrįšime“, – dalijasi S.Šveikauskaitė.

Ji pasakoja, kad jau po pirmos poilsio dienos jautėsi puikiai pailsėjusi, atsigavusi tiek emociškai, tiek fiziškai.

„Jaučiau, kad pavyko tarsi paspausti „restart“ mygtuką. Kelionės man – tai vitaminai sielai ir gerai savijautai. O ir vaikams labai patiko Graikija, žydra jūra, paplūdimiai, baseinai, vaikiškos pramogos – Aretė jau svajojo apsigyventi čia, šiame viešbutyje“, – pasakoja tinklaraščio „Babyblog.lt“ autorė.

Atrado laiko užmirštai veiklai

S.Šveikauskaitė pastebi, kad 24 valandas per parą eidamos mamos pareigas, moterys tarsi užmiršta save, atiduoda visą dėmesį, jėgas ir mintis savo mažiesiems. Tačiau ji įsitikinusi – labai svarbu pagalvoti apie save, skirti laiko savo mėgstamoms veikloms.

„Atostogų Graikijoje metu radau laiko sau ir po ilgos pertraukos žaidžiau tenisą. Nesu puiki žaidėja, kamuoliukai dažnai skrenda aukščiau tvoros arba į juos nepataikau, bet vis tiek patinka šis sportas. Džiaugiuosi, kad šalia visų „viskas įskaičiuota“ privalumų, prisiverčiau pajudėti ir pati, ir dar vyrą išjudinau. Nors neturėjome nei specialios teniso aprangos, nei normalių sportbačių, tačiau svarbiausia – netrūksta noro užsiimti savo mėgstama veikla“, – šypsosi dviejų mergaičių mama.

Asmeninio archyvo nuotr./Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka

Šį kartą atostogaudama su artimais draugais, S.Šveikauskaitė džiaugėsi, kad daugiau laiko galėjo skirti ir bendravimui. Pasak jos, kai kartu keliauja panašaus amžiaus vaikai, jie žaidžia kartu, tad tėveliams geriau: jie gali lengviau atsipalaiduoti, ramiau pabūti prie jūros.

Graikai itin rūpinasi saugumu

Garsi moteris pastebi, kad šiuo metu atostogauti Graikijoje itin palankus metas – mažiau turistų, šurmulio nei prieš dvejus metus, o šalyje laikomasi aukščiausių saugumo standartų.

„Visų atostogų metu jaučiausi saugi. Uždarose patalpose reikalingos kaukės, visur pilna dezinfekavimo priemonių, viešbutyje įgyvendinti aukščiausi saugumo reikalavimai – išties galima jaustis ramiai ir užtikrintai dėl savo sveikatos“, – kalba S.Šveikauskaitė.

„Tez Tour“ atstovė priduria, kad šiuo metu vykstantiems į šią šalį pasiskiepijusiems ir persirgusiems keliautojams netaikomi jokie ribojimai: nereikia saviizoliuotis grįžus ar atlikti testo. O tiems, kurie dar nespėjo pasiskiepyti, reikėtų turėti neigiamą PGR arba greitojo antigeno testo rezultatą.

Taip pat kiekvienas keliautojas, vykstantis į Graikiją, iki skrydžio privalo užpildyti elektroninę anketą bei gauti keleivio QR kodą, kurį reikia parodyti oro uoste.

Asmeninio archyvo nuotr./Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Soteros Šveikauskaitės atostogų Peloponese akimirka

Peloponesas – olimpinių žaidynių gimtinė

I.Aukštuolytė taip pat atkreipia dėmesį, kad šiuo metu itin tinkamas metas aplankyti Peloponesą, kai visas pasaulis stebi Olimpines žaidynes Japonijoje.

„Peloponese galima pajusti tikrą olimpinę dvasią – šiame regione įsikūrusiame Olimpijos mieste buvo surengtos pirmosios olimpinės žaidynės. Iki šiol olimpinių žaidynių deglai uždegami būtent Olimpijos centre, čia prasideda ir jo kelionė iki tais metais žaidynes rengiančios šalies“, – pasakoja turizmo ekspertė.

Atostogaujant Peloponeso pusiasalyje, ji siūlo aplankyti senąją Olimpiją, kurioje galima susipažinti su Olimpinių žaidynių istorija, išgirsti apie jos herojus, kurių vardai jau seniai tapo legendomis, pabėgiokite po antikinį stadioną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų