Iki šiol per visą karalienės valdymo laikotarpį, besitęsiantį jau beveik 70 metų, šis pompastiškas renginys, paprastai į Londono centrines gatves pritraukiantis tūkstančius turistų, buvo atšauktas tik vieną kartą – per visuotinį geležinkeliečių streiką 1955 metais.
Šiemet monarchę Vindzoro pilyje pagerbė tik nedidelis būrys karių ir karinių pajėgų muzikantų. Buvo iššautos artilerijos salvės karalienės garbei, po to, stebint monarchei, kariai pražygiavo pilies teritorija, laikydamiesi saugaus atstumo.
Elizabeth II viešumoje pasirodė pirmą kartą nuo kovo, kai dėl koronaviruso šalyje buvo įvestas karantinas.
Savo tikrąjį 94-ąjį gimtadienį Elizabeth II atšventė balandžio 21 dieną, tačiau birželį Vėliavos pagerbimo paradu paprastai pažymimas jos „oficialusis“ gimtadienis. Ši tradicija išlikusi nuo laikų, kai ruošiantis mūšiui, pulkų vėliavos („colours“) būdavo lėtai nešamos („trooped“) prieš rikiuotę, kad kariai galėtų jas atpažinti.
Parade paprastai dalyvauja šimtai karių ir žirgų, karietomis pravažiuoja karališkoji šeima, o virš Bakingamo rūmų praskrenda Karališkosios oro pajėgos.
Vindzore tokio karališkojo gimtadienio renginio nebuvo nuo 1895-ųjų, kai pilyje buvo surengta ceremonija karalienės Victorios (Viktorijos) garbei.
Didžioji Britanija – viena iš labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusių valstybių pasaulyje. Įtariamų ir patvirtintų mirčių nuo koronaviruso skaičius šalyje šią savaitę perkopė 50 tūkstančių.
Senyvo amžiaus karalienė pastaruosius tris mėnesius gyvena izoliuotai Vindzoro pilyje, tačiau stengiasi išlikti matoma. Balandį Elizabeth II kreipėsi į tautą per televiziją, o šią savaitę pirmą kartą dalyvavo vaizdo konferencijoje.