Britų policija analizuoja prie karalienės pilies sulaikyto įsibrovėlio vaizdo įrašą

Jungtinės Karalystės policija pirmadienį pranešė analizuojanti vaizdo įrašą, kurį, kaip įtariama, nufilmavo nužudyti karalienę Elizabeth II pagrasinęs jaunuolis, bandęs įsilaužti į pilį, kur monarchė šventė Kalėdas.
Karalienė Elizabeth II
Karalienė Elizabeth II / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Vaizdo įraše, kurį gavo bulvarinis laikraštis „The Sun“, tamsų gobtuvą dėvintis ir arbaletą laikantis kaukėtas asmuo tvirtina, kad „bandys nužudyti Elizabeth, karališkosios šeimos karalienę“.

Asmuo kreipiasi į kamerą iškreiptu balsu ir prisistato esąs indų sikhas, ketinantis „atkeršyti“ už 1919 metais įvykusias liūdnai pagarsėjusias sikhų žudynes Didžiosios Britanijos valdytoje Indijoje.

Vaizdo įrašu buvo pasidalinta platformoje „Snapchat“, o po 24 minučių ankstyvą Kalėdų dieną ginkluota policija sulaikė įtariamąjį vakariau Londono esančios Vindzoro pilies teritorijoje.

Pasak sostinės policijos, sulaikytam 19-mečiui teikiama psichiatrinė pagalba, pareigūnams per trumpą incidentą konfiskavus arbaletą.

„Po vyro sulaikymo detektyvai vertina vaizdo įrašo turinį“, – pirmadienį nurodė policija.

Anot pareigūnų, saugumo procedūros buvo inicijuotos „per kelias akimirkas“ po to, kai įtariamasis šeštadienį apie 8 val. 30 min. vietos (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku įžengė į pilies teritoriją. Pranešama, kad jis nespėjo patekti į jokį pastatą.

Incidentas įvyko tuo metu, kai karalienė su savo vyriausiuoju sūnumi ir sosto įpėdiniu princu Charlesu bei jo sutuoktine Camilla pilyje kukliai šventė Kalėdas.

Vaizdo įraše kaukėtas asmuo sako norįs atkeršyti už Džalianvala Bagho žudynes, kaip jos vadinamos Indijoje.

1919 metų balandį britų kariai šiauriniame Amritsaro mieste šaudė į tūkstančius beginklių vyrų, moterų ir vaikų.

Vis dar neaišku, kiek žmonių neteko gyvybės per tą įvykį, paskatinusį judėjimą už nepriklausomybę. Kolonijinių laikų dokumentuose nurodoma, kad žuvo 379 žmonės, tačiau Indijos valdžios duomenimis, tikrasis aukų skaičius yra arčiau 1 000.

„Tai taip pat kerštas už tuos, kas buvo nužudyti, pažeminti ir diskriminuojami dėl savo rasės“, – vaizdo įraše priduria kaukėtas asmuo.

Trumpame kreipimesi jis taip pat kelis kartus užsimena apie „Žvaigždžių karus“ (Star Wars), kartu prognozuodamas, kad jo paties „mirtis jau arti“.

Įtariamojo dėl incidento pilyje laisvė ribojama pagal Psichikos sveikatos įstatymą, leidžiantį Anglijos ir Velso teisėsaugai sulaikyti ir gydyti psichikos sutrikimų turinčius asmenis be jų sutikimo.

Pagal šį teisės aktą sulaikomi žmonės laikomi keliančiais pavojų sau ar aplinkiniams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai