Buvęs Ispanijos karalius pabėgo iš šalies: nuo teisingumo slapstytis nebando

Buvęs Ispanijos monarchas Juanas Carlosas I, figūruojantis 100 mln. JAV dolerių korupcijos skandale, išvyko į Dominikos Respubliką, pirmadienį netikėtai paskelbęs, kad palieka savo šalį, praneša žiniasklaida.
Buvęs Ispanijos karalius Juanas Carlosas I (dešinėje) su karaliene Sofia (kairėje)
Buvęs Ispanijos karalius Juanas Carlosas I (dešinėje) su karaliene Sofia (kairėje) / Vida Press nuotr.
Temos: 1 Ispanija

82 metų Juanas Carlosas pirmadienį paskelbė, jog nusprendė palikti Ispaniją, siekdamas padėti savo sūnui, dabartiniam karaliui Felipe VI „vykdyti savo pareigas“.

Karališkųjų rūmų tinklalapyje paskelbtame buvusio monarcho laiške nebuvo nurodyta, kur jis ketina vykti, taip pat neužsiminta, kada jis paliks šalį.

Tačiau antradienį dienraštis ABC pranešė, kad Juanas Carlosas iš Ispanijos išvyko sekmadienį. Laikraščio žiniomis, buvęs karalius per Portugaliją nuskrido į Dominiką.

Dienraščiai „La Vanguardia“ ir „El Mundo“ savo ruožtu pranešė, kad Juanas Carlosas planuoja su draugais apsistoti šioje Karibų jūros valstybėje. Tuo tarpu interneto portalas „El Confidencial“ nurodė, kad buvęs monarchas gali būti Portugalijoje, kur praleido dalį jaunystės, Prancūzijoje ar Italijoje.

Karališkųjų rūmų atstovas spaudai, paprašytas pakomentuoti šiuos pranešimus, atsisakė suteikti informacijos, kur šiuo metu yra Juanas Carlosas.

„Vienintelė mūsų turima informacija buvo paskelbta vakar karališkųjų rūmų tinklalapyje. Tai vienintelė mūsų turima informacija“, – sakė jis.

Buvusio monarcho advokatas Javieras Sanchezas-Junco pirmadienį išplatintame pareiškime nurodė, kad jo klientas, palikdamas šalį, nebando bėgti nuo teisingumo ir bus pasiekiamas prokurorams.

Populiari figūra

Debesys virš buvusio monarcho galvos susitvenkė, kai įvairios žiniasklaidos priemonės pranešė, kad jis gavo didžiulę sumą iš Saudo Arabijos. Šiuo metu dėl to atliekami tyrimai Šveicarijoje ir Ispanijoje.

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas birželį paskelbė, jog pradedamas tyrimas buvusio monarcho teisinei atsakomybei nustatyti – tačiau tik už tuos veiksmus, kurie buvo atlikti po to, kai jis 2014-aisiais atsisakė sosto, nes iki to laiko Juanas Carlosas turėjo teisinę neliečiamybę, pagal šalies konstituciją taikomą valstybės vadovui.

Tyrėjų dėmesio centre yra 100 mln. JAV dolerių (85 mln. eurų), kurie esą buvo slapta pervesti į vieno Šveicarijos banko sąskaitą 2008 metais.

Po virtinės žiniasklaidos pranešimų Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas liepą pareiškė, kad „visi Ispanijos gyventojai gauna nerimą keliančios informacijos, kuri neramina mums visus, įskaitant mane“.

Juanas Carlosas į sostą įžengė 1975-aisiais, mirus ilgamečiam diktatoriui Francisco Franco. 2014-ųjų birželį, po 39 metus trukusio valdymo, jis perdavė sostą savo sūnui Felipe.

Daugelį dešimtmečių Juanas Carlosas buvo itin populiari figūra Ispanijoje ir atliko svarbų vaidmenį šaliai taikiai grįžtant prie demokratijos po F.Franco mirties.

Po virtinės skandalų, susijusių su jo asmeniniu gyvenimu, 2019 metais Juanas Carlosas pasitraukė iš aktyvaus visuomeninio gyvenimo.

2012 metais jis išprovokavo pasipiktinimo bangą, kai išvyko medžioti dramblių į Botsvaną, Ispanijai išgyvenant rimtą ekonomikos krizę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis