Verslininkas Nickas Loebas trečiadienį dienraštyje „The New York Times“ paskelbtame straipsnyje nurodė, kad kreipėsi į teismą, prašydamas perduoti užšaldytus embrionus, kuriuos jis pradėjo su populiaraus televizijos serialo „Moderni šeima“ (Modern Family) aktore.
Jis aiškino trokštantis tapti tėvu ir nenorintis, kad jųdviejų pradėtos „dvi gyvybės“ būtų „sunaikintos arba amžinai laikomos šaldytuve“.
Aktorės advokatas sukritikavo tą ieškinį, tvirtindamas, kad jo klientė neketina sunaikinti embrionų, bet N.Loebas nenuleido rankų, sakydamas, kad šio ginčo esmė yra „gyvybė, religija ir tėvystė“.
„Kai sukuriame embrionus, siekdami pradėti gyvybę, ar neturėtume jų įvardyti gyvybėmis, o ne nuosavybe? Ar vieno asmens troškimas išvengti biologinės tėvystės (neturėti jokių teisinių įsipareigojimų) yra svaresnis negu kito asmens religiniai įsitikinimai gyvybės šventumu ir troškimas tapti tėvu?“ – rašoma N.Loebo straipsnyje.
„Moteris turi teisę išnešioti kūdikį, net jeigu vyras tam prieštarauja. Ar vyras, kuris yra pasiryžęs prisiimti visas tėvo pareigas, neturėtų įgyti teisės suteikti galimybę išsivystyti tiems embrionams, net jeigu moteris tam prieštarauja? Šie klausimai, kitaip negu abortai, neturi nieko bendra su teisėmis kontroliuoti savo kūną ir visokeriopai susiję su vieno iš tėvų teise apsaugoti jo arba jos negimusių vaikų gyvybę“, – pridūrė jis.
Savo straipsnyje N.Loebas pripažįsta sudaręs sutartį su S.Vergara, kad tiems embrionams gali būti leista išsivystyti tik abiejų tėvų sutikimu. Jis prašo, kad tas susitarimas būtų pažeistas.
N.Loebas susižadėjo su S.Vergara 2012 metais, bet pernai išsiskyrė. Dabar aktorė palaiko ryšius su aktoriumi Joe Manganiello.
Buvęs sužadėtinis savo straipsnyje aiškino, kad jo troškimą tapti tėvu sustiprino daugelis jo gyvenimo patirčių, tokių kaip jo tėvų skyrybos, buvusios jo merginos pasidarytas abortas, buvusios žmonos vaisingumo problemos ir 2010 metais verslininko patirta automobilio avarija.
„Tėvystės atsakomybę ir pareigą vertinu labai rimtai“, – rašo jis.
JAV teismų praktikoje bent nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pradžios pasitaikydavo itin keblių bylų, sprendžiant dėl užšaldytų embrionų likimo. Porų sudaryti kontraktai atskirose valstijose vertinami įvairiai, o teisėjai vengia įtikinėti vyrus arba moteris tapti tėvais prieš jų valią, sako ekspertai.
„Jeigu būčiau teisėjas, nežinočiau, kaip pasielgti. Neabejotinai suteikčiau tam tikrą akcentą kontraktui, net jie buvo pasirinkę būtent šį kelią“, – S.Vergaros ir N.Loebo ginčą komentavo Charlesas Kindreganas, dirbtinio apvaisinimo teisinių problemų ekspertas.
„Man reikėtų atsakyti į klausimą: ar galiu versti tą moterį tapti motina?“ – pridūrė jis.