„Apie plagijavimą kalba žmonės, kurie mąsto praeito šimtmečio sampratomis“, – A.Čapman atsakė kritikams savo tinklalapyje paskelbtame karingame pranešime, tačiau pripažino, kad jai darė įtaką prezidento patarėjas ir filosofijos profesorius Olegas Matveječevas.
A.Čapman, dėl savo patrauklios figūros Rusijoje pelniusi pravardę „agentė 90-60-90“, parašė straipsnį apie nacionalinį poetą Aleksandrą Puškiną, kuris pirmadienį buvo paskelbtas dienraštyje „Komsomolskaja pravda“.
Ji argumentavo, kad šis XIX amžiuje gyvenęs aristokratiškos kilmės poetas galėjo tapti svarbesniu istorijos veikėju negu Wiliamas Shakespeare'as arba Homeras, jeigu nebūtų žuvęs per dvikovą su „europiečiu dabita“, būdamas 37 metų.
Tinklaraštininkai, tarp jų dienraščio „Kommersant“ žurnalistas Olegas Kašinas, šiame straipsnyje greitai įžvelgė panašumų su 2007 metais parašyta O.Matveječevo esė, kuris yra prieinamas internete. Abiejuose straipsniuose tos pačios mintys dėstomos labai panašiais žodžiais.
„Nėra jokių minčių, kurios priklausytų kam nors konkrečiai“, – aiškina A.Čapman. Tačiau ji taip pat pridėjo nuorodą į O.Matveječevo tinklalapį ir patarė savo gerbėjams perskaityti jo knygą.
Pats O.Matveječevas ketvirtadienį sakė nesutinkantis su koncepcija, kad autorius išlieka savo žodžių šeimininkas, nes tai neatspindi postmodernistinių idėjų apie autoriaus mirtį.
Jis netgi padėkojo A.Čapman, kad ši rėmėsi jo darbais.
„Aš ne tik nepaduosiu į teismą Anos Čapman, bet ir pasakysiu didelį ačiū“, – savo tinklaraštyje pareiškė Kremliaus patarėjas, kuris yra A.Čapman gimtosios Volgogrado srities vicegubernatorius.
A.Čapman savo svetainėje socialiniame tinkle „Facebook“ reguliariai skelbia įkvepiančias citatas, taip pat savo nuotraukas, kuriose ji matoma demonstratyviai pozuojanti.