Transliavimo platformos „Netflix“ išleistas filmas taip pat varžysis ir geriausio režisieriaus kategorijoje, o tai reiškia, kad J. Campion tapo pirmąja moterimi filmų kūrėja, dukart nominuota „Oskarui“ JAV kino ir meno akademijos apdovanojimų istorijoje.
„Šuns galia“ pretenduoja ir į geriausio filmo apdovanojimą, o juostoje suvaidinę aktoriai Benedictas Cumberbatchas, Kirsten Dunst, Jesse Plemonsas ir Kodi Smit-McPhee pristatyti „Oskarams“ geriausių aktorių kategorijose.
J.Campion pirmą kartą „Oskarui“ buvo nominuota prieš 28 metus už savo darbą „Fortepijonas“ (The Piano).
Denis Villeneuve'o mokslinės fantastikos epas „Kopa“ (Dune) yra antras su 10 nominacijų „Oskarų“ apdovanojimams. Be kitų, jis varžosi geriausios juostos kategorijoje, nors Kino meno ir mokslo akademija neišskyrė paties režisieriaus.
Kaip ir tikėtasi, pagal Franko Herberto mokslinės fantastikos romaną sukurta juosta, kurios veiksmas vyksta dykumų planetoje, buvo pristatyta apdovanojimams įvairiose techninėse kategorijose, įskaitant už geriausią kinematografiją, vaizdo efektus ir garsą.
Kennetho Branagho nespalvotas filmas „Belfastas“ (Belfast), pasakojantis apie smurtą Šiaurės Airijoje XX amžiaus 7-e dešimtmetyje, bei Steveno Spielbergo miuziklo perdirbinys „Vestsaido istorija“ (West Side Story) gavo po septynias nominacijas ir pagal jų skaičių yra trečioje vietoje.
Nors S.Spielbergo sprendimas perdirbti geriausiai per visą „Oskarų“ istoriją įvertintą miuziklą kai kurių buvo sutiktas skeptiškai, tačiau juosta papirko už ją balsavusius akademijos narius ir buvo įvertinta garbingomis nominacijomis geriausio filmo bei geriausios antraplanės aktorės kategorijose. Pastarojoje apdovanojimui nominuota Anitos vaidmenį atlikusi Ariana DeBose.
Geriausio režisieriaus kategorijoje šalia S.Spielbergo, J.Campion ir K.Branagho taip pat varžosi Paulas Thomas Andersonas su drama apie virsmą suaugusiuoju „Saldymedžio pica“ ir japonų kūrėjo Ryusuke Hamaguchi trijų valandų drama „Drive My Car“.
Tačiau paskelbtas nominacijų sąrašas sudaužė viltis, kad tokie komerciškai sėkmingi filmai kaip „Žmogus-voras: nėra kelio atgal“ (Spider-Man: No Way Home) ar Bondiados juosta „Mirtis palauks“ (No Time To Die) galės dalyvauti varžybose dėl apdovanojimų.
1,8 mlrd. JAV dolerių (1,58 mlrd. eurų) už parduotus bilietus surinkęs „Žmogus-voras“ nominuotas tik geriausių vaizdo efektų kategorijoje, o filmas apie agentą 007 su Daneliu Craigu gavo tris nominacijas.
„Plačiai atvertos durys“
Kaip ir tikėtasi, aktorius Willas Smithas buvo pristatytas apdovanojimui geriausio aktoriaus kategorijoje už įsimintiną teniso žvaigždžių Serenos ir Venus Williams tėvo vaidmenį dramoje „Karalius Ričardas“ (King Richard), iš viso gavusiame šešias nominacijas.
Kiti jo varžovai šioje kategorijoje yra B.Cumberbatchas, Denzelis Washingtonas, atlikęs vaidmenį juostoje „Makbeto tragedija“ (The Tragedy of Macbeth), Andrew Garfieldas, suvaidinęs „tick, tick...BOOM!“, ir Javieras Bardemas už darbą filme „Being the Ricardos“.
Stebina, kad tarp siūlomų apdovanojimams geriausios aktorės kategorijoje nėra Lady Gagos, atlikusios pagrindinį vaidmenį kriminalinėje dramoje „Gucci mados namai“ (House of Gucci), nominuotoje tik vienam „Oskarui“ geriausių šukuosenų ir grimo kategorijoje.
Tačiau dėl geriausios aktorės vardo varžysis Jessica Chastain iš „The Eyes of Tammy Faye“, Olivia Colman ir jos vaidmuo juostoje „Prarastoji dukra“ (The Lost Daughter), Penelope Cruz iš „Paralelinių mamų“ (Parallel Mothers), Nicol Kidman už darbą juostoje „Being the Ricardos“ ir Kristen Stewart, suvaidinusi princesę Dianą filme „Spenser“ (Spencer).
Šiemet akademijos apdovanojimuose sužibės daugybė ryškiausių kino pasaulio žvaigždžių, tuo metu praėjusių metų apdovanojimų ceremonija, kurioje buvo pristatyti mažiau plačiajai auditorijai žinomi filmai, sulaukė ne tiek daug dėmesio.
Didžiosios kino juostos – daugumos kurių premjeros dėl koronaviruso pandemijos buvo perkeltos į 2021 metus – dėl prestižiškiausių Holivudo apdovanojimų varžosi su autoriniais filmais, išpopuliarėjusiais srautinio transliavimo platformose.
„Pernai turėjome gerokai daugiau nepriklausomų „Oskarų“... Šiemet grįžtame prie didžiojo kino, didžiųjų juostų ir studijinių filmų“, – sakė vienas iš balsavusiųjų rinkėjų, nenorėjęs skelbti savo pavardės.
„Šiemet (durys) dalyvauti varžybose yra plačiai atvertos“, – sakė apžvalgininkas Pete'as Hammondas.
„Oskarų“ laureatus renka maždaug 9 tūkst. balso teisę turinčių JAV Kino meno ir mokslo akademijos narių.
„Oskarų“ įteikimo 94-oji ceremonija vyks kovo 27 dieną.