Motinos ir dukters duetas „The Sunday Times of London“ pasakojo apie savo naujausią knygą „The Book of Gutsy Women“. Jos herojėmis tapo įvairių veiklų, sričių pradininkės, tarp kurių ir jaunoji klimato kaitos aktivistė Greta Thunberg, žmogaus teisių aktivistė Dorothy Height, Harriet Tubman ir daugelis kitų.
Pasiteiravus ar knygoje neatsirastų vietos kitai šiuo metu itin garsiai apkalbamai moteriai – Sasekso kunigaikštienei Meghan – ir ar ji yra, kaip skelbia knygos pavadinimas, „narsi moteris“, H. ir Ch.Clinton vienbalsiai ištarė „Taip!“
„Esu didelė Meghan Markle gerbėja, – tęsė H.Clinton. – Noriu pasakyti, kad su ja elgiamasi man nesuprantamai… Na, manau, jei to paaiškinimas yra tai, kad ji – dviejų skirtingų rasių tėvų vaikas, tada visi turėtų gėdytis.“
„Aš taip pat manau, kad tai vyksta dėl to, jog iš pradžių ji turėjo karjerą ir stiprų balsą, kuriuo ir toliau naudojasi. Visi, kas beatodairiškai laužo tai, kas buvo anksčiau nustatyta ir dažnai priimtina, deja, sulaukia kritikos ir kartumo, kokio nesuprantu. Tai jau matėme ne kartą, – pridūrė Ch.Clinton. – Nepažįstu jos, bet kaip ją gerbiantis žmogus esu dėkinga, kad ji laikosi atkakliai, nepasiduoda spaudimui ir daro tai, kas jai yra svarbu. Ir taip pat nėra pasiryžusi tapti patyčių objektu.“
Apie narsiausią jų poelgį buvo pasiteirauta ir pačių knygos autorių. H.Clinton prisipažino, kad tokiu ji laiko santuokos su vyru Billu Clintonu nenutraukimą po jo romano su Baltųjų rūmų praktikante Monica Lewinsky. Pora neseniai atšventė savo 44-ąją vestuvių sukaktį.
Tuo tarpu Ch.Clinton narsumo išmokti nereikėjo tol, kol jos tėtis B.Clintonas nenusprendė tapti JAV prezidentu. „Turėjau išsiaiškinti, kodėl visi tie vyresni vyrai mane puldinėja. Turėjau rasti narsumo savyje mėgautis vaikyste, kas, tikėjau, buvo mano kaip 12-metės teisė. Tikriausiai tada pirmą kartą supratau privalanti išlikti narsi“, – sakė ji.