Šokas „Oskaruose“: „Kalifornijos svajos“ per klaidą paskelbtas nugalėtoju, tikrasis laimėtojas – „Mėnesiena“

Ilgai laukti „Oskarai“ pagaliau išdalinti, tačiau beveik keturias valandas trukusios apdovanojimų ceremonijos finalas buvo absoliučiai netikėtas – metų filmu per klaidą paskelbtas miuziklas „Kalifornijos svajos“. Tokios apmaudžios klaidos per 89 „Oskarų“ gyvavimo metus dar nėra buvę!
„Mėnesienos“ komanda
„Mėnesienos“ komanda / „Scanpix“/AP nuotr.

Metų filmo kategorijos nugalėtoją paskelbti patikėta Holivudo veteranui Warrenui Beatty, tačiau jam, prieš lipant į sceną, per klaidą įduotas ne tas vokas – jis gavo tą, kuriame buvo įrašytas geriausios aktorės Emmos Stone vardas ir filmo, už kurį ji gavo „Oskarą“, pavadinimas. Vos pamatęs filmo pavadinimą Warrenas Beatty ir pranešė, kad „Kalifornijos svajos“ – nugalėtojas.

Tačiau Emma Stone vėliau užkulisiuose patikino, kad ji pati visą laiką savo rankose laikė voką su savo vardu, tad jis negalėjo būti įduotas Warrenui Beatty.

Emmai Stone „Oskaro“ statulėlę įteikęs Leonardo DiCaprio taip pat patikino, kad perskaitęs jos pavardę voką kartu su apdovanojimu iš karto atidavė jai, nes, kaip aktorei sakė jis, „norėsi tai pasilikti“.

„Scanpix“/AP nuotr./„Mėnesienos“ aktorius Mahershala Ali ir „Kalifornijos svajų“ aktoriai Emma Stone bei Ryanas Goslingas
„Scanpix“/AP nuotr./„Mėnesienos“ aktorius Mahershala Ali ir „Kalifornijos svajų“ aktoriai Emma Stone bei Ryanas Goslingas

Visa „Kalifornijos svajų“ kūrybinė komanda sugužėjo į sceną, prodiuseriai ir kūrėjai sakė padėkos kalbas ir džiaugėsi laimėjimu, kai ant scenos užlipo ceremonijos prodiuseriai ir pranešė, kad įvyko klaida.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Oskaruose“ nugalėtoju per klaidą paskelbtas miuziklas „Kalifornijos svajos“, kai tikrasis nugalėtojas – „Mėnesiena“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Oskaruose“ nugalėtoju per klaidą paskelbtas miuziklas „Kalifornijos svajos“, kai tikrasis nugalėtojas – „Mėnesiena“

Kaip tik tuo metu „Kalifornijos svajų“ prodiuseris Fredas Bergeris sakė padėkos kalbą ir ją netikėtai nutraukė žodžiais „beje, mes pralaimėjome“. Tada kitas filmo prodiuseris Jordanas Horowitzas pranešė, kad įvyko klaida – iš tiesų nugalėtojas yra „Mėnesiena“ („Moonlight“).

„Įvyko klaida – „Mėnesiena“, jūs laimėjote metų filmą. Tai ne pokštas. Tai nėra pokštas, ateikite čia“, – į nustebusius kolegas kreipėsi „Kalifornijos svajų“ prodiuseris. Karčią organizatorių pakištą piliulę prarijęs prodiuseris pats asmeniškai įteikė metų filmo „Oskarą“ ant scenos užlipusiai „Mėnesienos“ komandai.

Akimirką kilo chaosas ir niekas nesuprato, tai tiesa ar pokštas. Tačiau tuojau pat ant scenos pasirodė Warrenui Beatty ir ceremonijos vedėjas Jimmy Kimellis, dar bandęs juokauti („Juk sakiau, kad viską sugadinsiu. Prižadu niekada nebegrįžti“), ir paaiškino kas nutiko. Į kamerą buvo atsuktas vokas su aiškiai matomu nugalėtojo pavadinimu – geriausiu metų filmu tikrai išrinkta „Mėnesiena“, o ne „Kalifornijos svajos“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Geriausias metų filmas – „Mėnesiena“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Geriausias metų filmas – „Mėnesiena“

Apdovanojimų ceremonija tradiciškai vyko pačioje Holivudo širdyje, „Dolby“ teatre Los Andžele. Pirmą kartą „Oskarus“ vedė žymus JAV komikas ir populiarios vakarinės pokalbių laidos „Jimmy Kimmel Live!“ vedėjas Jimmy Kimmelis.

Ceremonijos metu Jimmy Kimmelis nešykštėjo sarkastiškų pokštų apie Donaldą Trumpą, kuriam net tiesiogiai parašė žinutę tviteryje (jis žadėjo, kad „Oskarų“ nežiūrės), bei savo „amžiną priešą“ Mattą Damoną ir drąsiai traukė per dantį nominantus.

Viena smagiausių vakaro akimirkų tapo staigmena eiliniams turistams, kurie buvo nusipirkę ekskursiją po Holivudą ir nė neįtarė, kad bus atvesdinti į tiesioginę „Oskarų“ apdovanojimų ceremoniją. Žado netekę turistai nepraleido progos pasidaryti asmenukių su ką tik „Oskarus“ pelniusiais aktoriais ir kitomis garsenybėmis. O vieną porą, kuri vasarą rengiasi vestuvėms, čia pat „sutuokė“ Denzelis Washingtonas, o Jennifer Aniston būsimai nuotakai padovanojo savo akinius nuo saulės.

Ekskursijas po Holivudą organizuojanti kompanija „Starline“ užtikrino, kad turistų apsilankymas „Oskaruose“ nebuvo surežisuotas ir jie iš tiesų nieko apie tai nenutuokė. „Tai buvo staigmena klientams, – „People“ sakė kompanijos atstovas. – Jie manė, kad dalyvauja įprastoje ekskursijoje. Kai kurie žmonės buvo užsirezervavę ekskursiją iš anksto, bet kiti bilietus nusipirko šiandien.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ryan Gosling su į ceremoniją patekusia turiste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ryanas Goslingas su į ceremoniją patekusia turiste

Apdovanojimų ceremonijos metu buvo surengti penki muzikiniai pasirodymai, per kuriuos skambėjo dėl „Oskaro“ besivaržiusios dainos, sukurtos filmams. Su viena iš jų, Justino Timberlake'o hitu „Can't Stop the Feeling“ iš animacinio filmo „Troliai“ („Trolls“), ir prasidėjo apdovanojimų ceremonija.

Vėliau Stingas dainavo dainą „The Empty Chair“ iš dokumentinio filmo „Jim: The James Foley Story“, 16-metė Auli'i Cravalho ir Lin-Manuelis Miranda atliko dainą „How Far I Will Go“ iš animacinio filmo „Vajana“ („Moana“), o Johnas Legendas sudainavo „Audition (The Fools Who Dream)“ ir „City of Stars“ iš miuziklo „Kalifornijos svajos“ („La La Land“). O dainininkė Sara Bareilles dainavo per pernai mirusiems kino kūrėjams pagerbti skirtą segmentą.

Pirmąjį vakaro „Oskarą“ gavo Mahershala Ali – už darbą dramoje „Mėnesiena“ („Moonlight“) jis apdovanotas kaip geriausias antraplanis aktorius. Virpančiu balsu pirmą „Oskarą“ karjeroje gavęs aktorius padėkojo savo mokytojams, režisieriui bei visai komandai. Galiausiai jis padėkojo savo žmonai, kuri vos prieš keturias dienas pagimdė jųdviejų dukrą – šią žinią visas „Dolby“ teatras pasitiko su audringais plojimais.

Antraplanės aktorės kategorijoje laimėjo filme „Tvoros“ („Fences“) suvaidinusi Viola Davis – pirmą „Oskarą“ karjeroje ji gavo iš trečio karto.

„Scanpix“ nuotr./Geriausi antraplaniai aktoriai – Viola Davis ir Mahershala Ali
„Scanpix“ nuotr./Geriausi antraplaniai aktoriai – Viola Davis ir Mahershala Ali

Už geriausią grimą apdovanotas praėjusios vasaros kino teatrų hitas, pagal komiksus sukurtas „Savižudžių būrys“ („Suicide Squad“). Tuo tarpu už geriausius kostiumus buvo apdovanota maginės fantastikos juosta „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ („Fantastic Beasts and Where to Find Them“) kostiumų dizainerė Colleen Atwood.

Geriausiu režisieriumi paskelbtas „Kalifornijos svajų“ („La La Land“) kūrėjas Damienas Chazelle, kuris, būdamas tik 32-ejų, tapo pačiu jauniausiu „Oskaru“ apdovanotu režisieriumi istorijoje. Jo filmo žvaigždė Emma Stone gavo „Oskarą“ kaip geriausia pagrindinė aktorė. Damieno Chazelle sukurtas miuziklas „Kalifornijos svajos“ iš viso pelnė šešis „Oskarus“ iš 14-os galimų ir tapo daugiausiai „Oskarų“ šį vakarą gavęs filmas.

Geriausio pagrindinio aktoriaus „Oskaras“ atiteko filme „Mančesteris prie jūros“ („Manchester by the Sea“) sužibėjusiam Casey Affleckui.

„Scanpix“/AP nuotr./Casey Affleckas
„Scanpix“/AP nuotr./Casey Affleckas

Geriausiu užsienio filmu paskelbta Irano drama „Komivojažierius“ („The Salesman“), tačiau jo režisierius Asgharas Farhadi ceremonijoje nedalyvavo dėl sausio pabaigoje Donaldo Trumpo pasirašyto įsako, kuriuo uždrausta į JAV atvykti žmonėms iš septynių šalių, tarp jų – ir Irano.

Daugiausiai apdovanojimų pretendavo gauti šio kino apdovanojimų sezono lyderis „Kalifornijos svajos“ („La La Land“), nominuotas net 14-oje kategorijų. Šis miuziklas nominacijų skaičiumi pasivijo rekordininką „Titaniką“ ir turi realių šansų jį pranokti, jeigu gaus 12 „Oskarų“. Antroje vietoje pagal nominacijų skaičių šiemet buvo mokslinės fantastikos filmas „Atvykimas“ („Arrival“) ir jauno juodaodžio gyvenimo istorija „Mėnesiena“ („Moonlight“), pelniusios po 8 nominacijas.

„Oskarų“ nugalėtojus skelbė ir auksines statulėles savo kolegoms įteikė tokios kino žvaigždės kaip Leonardo DiCaprio, Jennifer Aniston, Mattas Damonas, Dwayne'as Johnsonas, Alicia Vikander, Amy Adams, Salma Hayek, Javieras Bardemas, Halle Berry, Scarlett Johansson, Charlize Theron, „Penkiasdešimties pilkų atspalvių“ aktoriai Jamie Dornanas ir Dakota Johnson bei daugybė kitų.

VIDEO: Kino žvaigždės ant „Oskarų“ raudonojo kilimo

JŪSŲ DĖMESIUI – VISI „OSKARŲ“ NOMINANTAI:

GERIAUSIAS FILMAS:

  • „Atvykimas“ („Arrival“)
  • „Pjūklo ketera“ („Hacksaw Ridge“)
  • „Paslėpti skaičiai“ („Hidden Figures“)
  • „Liūtas“ („Lion“)
  • „Mėnesiena“ („Moonlight“)
  • „Tvoros“ („Fences“)
  • „Iki pragaro ir atgal“ („Hell or High Water“)
  • „Kalifornijos svajos“ („La La Land“)
  • „Mančesteris prie jūros“ („Manchester by the Sea“)

GERIAUSIAS REŽISIERIUS:

  • Denisas Villeneuve'as – „Atvykimas“ („Arrival“)
  • Melas Gibsonas – „Pjūklo ketera“ („Hacksaw Ridge“)
  • Damienas Chazelle – „Kalifornijos svajos“ („La La Land“)
  • Kennethas Lonerganas – „Mančesteris prie jūros“ („Manchester by the Sea“)
  • Barry Jenkinsas – „Mėnesiena“ („Moonlight“)

GERIAUSIAS PAGRINDINIS AKTORIUS:

  • Casey Affleckas – „Mančesteris prie jūros“ („Manchester by the Sea“)
  • Andrew Garfieldas – „Pjūklo ketera“ („Hacksaw Ridge“)
  • Ryanas Goslingas – „Kalifornijos svajos“ („La La Land“)
  • Viggo Mortensenas – „Šaunusis kapitonas“ („Captain Fantastic“)
  • Denzelis Washingtonas – „Tvoros“ („Fences“)

GERIAUSIA PAGRINDINĖ AKTORĖ:

  • Isabelle Huppert – „Ji“ („Elle“)
  • Ruth Negga – „Lovingai“ („Loving“)
  • Natalie Portman – „Žaklina“ („Jackie“)
  • Emma Stone – „Kalifornijos svajos“ („La La Land“)
  • Meryl Streep – „Florence“ („Florence Foster Jenkins“)

GERIAUSIAS ANTRAPLANIS AKTORIUS:

  • Mahershala Ali – „Mėnesiena“ („Moonlight“)
  • Jeffas Bridgesas – „Iki pragaro ir atgal“ („Hell or High Water“)
  • Lucas Hedgesas – „Mančesteris prie jūros“ („Manchester by the Sea“)
  • Devas Patelis – „Liūtas“ („Lion“)
  • Michaelas Shannonas – „Naktiniai gyvuliai“ („Nocturnal Animals“)

GERIAUSIA ANTRAPLANĖ AKTORĖ:

  • Viola Davis – „Tvoros“ („Fences“)
  • Naomie Harris – „Mėnesiena“ („Moonlight“)
  • Nicole Kidman – „Liūtas“ („Lion“)
  • Octavia Spencer – „Paslėpti skaičiai“ („Hidden Figures“)
  • Michelle Williams – „Mančesteris prie jūros“ („Manchester by the Sea“)

GERIAUSIAS ORIGINALUS SCENARIJUS:

  • Tayloras Sheridanas – „Iki pragaro ir atgal“ („Hell or High Water“)
  • Damienas Chazelle – „Kalifornijos svajos“ („La La Land“)
  • Yorgos Lanthimosas ir Efthimis Filippou – „Omaras“ („The Lobster“)
  • Kennethas Lonerganas – „Mančesteris prie jūros“ („Manchester by the Sea“)
  • Mike'as Millsas – „XX amžiaus moterys“ („20th Century Women“)

GERIAUSIAS ADAPTUOTAS SCENARIJUS:

  • Ericas Heissereris – „Atvykimas“ („Arrival“) pagal Tedo Chiango knygą „Story of Your Life“
  • Augustas Wilsonas – „Tvoros“ („Fences“) pagal savo to paties pavadinimo pjesę
  • Allison Schroeder ir Theodore'as Melfi – „Paslėpti skaičiai“ („Hidden Figures“) pagal to paties pavadinimo Margot Lee Shetterly knygą
  • Luke'as Daviesas – „Liūtas“ („Lion“) pagal Saroo Brierley ir Larry Buttrose'o knygą „A Long Way Home“
  • Barry Jenkinsas ir Tarellis Alvinas McCraney – „Mėnesiena“ („Moonlight“) pagal Tarellio Alvino McCraney pjesę „In Moonlight Black Boys Look Blue“

GERIAUSIA MUZIKA:

  • „Žaklina“ („Jackie“) – Mica Levi
  • „Kalifornijos svajos“ („La La Land“) – Justinas Hurwitzas
  • „Liūtas“ („Lion“) – Dustinas O'Halloranas ir Hauschka
  • „Mėnesiena“ („Moonlight“) – Nicholas Britellis
  • „Pakeleiviai“ („Passengers“) – Thomas Newmanas

GERIAUSIA FILMUI SUKURTA DAINA:

  • „Audition (The Fools Who Dream)“ iš „Kalifornijos svajų“ („La La Land“)
  • „Can't Stop the Feeling!“ iš „Trolių“ („Trolls“)
  • „City of Stars“ iš „Kalifornijos svajų“ („La La Land“)
  • „The Empty Chair“ iš „Jim: The James Foley Story“
  • „How Far I'll Go“ iš „Vajanos“ („Moana“)
VIDEO: La La Land (2016 Movie) Official Clip – “City Of Stars”

GERIAUSIAS GARSO MONTAŽAS:

  • „Atvykimas“ („Arrival“)
  • „Liepsnojantis horizontas“ („Deepwater Horizon“)
  • „Pjūklo ketera“ („Hacksaw Ridge“)
  • „Kalifornijos svajos“ („La La Land“)
  • „Stebuklas virš Hadsono“ („Sully“)

GERIAUSIAS GARSAS:

  • „Atvykimas“ („Arrival“)
  • „Pjūklo ketera“ („Hacksaw Ridge“)
  • „Kalifornijos svajos“ („La La Land“)
  • „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“ („Rogue One: A Star Wars Story“)
  • „13 valandų: slaptieji Bengazio kariai“ („13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi“)

GERIAUSIAS UŽSIENIO FILMAS:

  • „Land of Mine“, Danija
  • „Gyveno kartą Uvė“ („A Man Called Ove“), Švedija
  • „Komivojažierius“ („The Salesman“), Iranas
  • „Tanna“, Australija
  • „Toni Erdmann“, Vokietija

GERIAUSIAS GAMYBOS DIZAINAS (dekoracijos):

  • „Atvykimas“ („Arrival“)
  • „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ („Fantastic Beasts and Where to Find Them“)
  • „Šlovė Cezariui!“ („Hail, Caesar!“)
  • „Kalifornijos svajos“ („La La Land“)
  • „Pakeleiviai“ („Passengers“)

GERIAUSIAS GRIMAS:

  • „Gyveno kartą Uvė“ („A Man Called Ove“) – Eva von Bahr ir Love'as Larsonas
  • „Žvaigždžių kelias į begalybę“ („Star Trek Beyond“) – Joelis Harlow ir Richardas Alonzo
  • „Savižudžių būrys“ („Suicide Squad“) – Alessandro Bertolazzi, Giorgio Gregorini ir Christopheris Nelsonas

GERIAUSIAS KOSTIUMŲ DIZAINAS:

  • „Sąjungininkai“ („Allied“) – Joanna Johnston
  • „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ („Fantastic Beasts and Where to Find Them“) – Colleen Atwood
  • „Florence“ („Florence Foster Jenkins“) – Consolata Boyle
  • „Žaklina“ („Jackie“) – Madeline Fontaine
  • „Kalifornijos svajos“ („La La Land“) – Mary Zophres

GERIAUSI SPECIALIEJI EFEKTAI:

  • „Liepsnojantis horizontas“ („Deepwater Horizon“)
  • „Daktaras Streindžas“ („Doctor Strange“)
  • „Džiunglių knyga“ („The Jungle Book“)
  • „Kubo and the Two Strings“
  • „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“ („Rogue One: A Star Wars Story“)

GERIAUSIA KINEMATOGRAFIJA:

  • „Atvykimas“ („Arrival“) – Bradfordas Youngas
  • „Kalifornijos svajos“ („La La Land“) – Linus Sandgrenas
  • „Liūtas“ („Lion“) – Greigas Fraseris
  • „Mėnesiena“ („Moonlight“) – Jamesas Laxtonas
  • „Tyla“ („Silence“) – Rodrigo Prieto

GERIAUSIAS MONTAŽAS:

  • „Atvykimas“ („Arrival“) – Joe Walkeris
  • „Pjūklos ketera“ („Hacksaw Ridge“) – Johnas Gilbertas
  • „Iki pragaro ir atgal“ („Hell or High Water“) – Jake'as Robertsas
  • „Kalifornijos svajos“ („La La Land“) – Tomas Crossas
  • „Mėnesiena“ („Moonlight“) – Natas Sandersas ir Joi McMillon

GERIAUSIAS ANIMACINIS FILMAS:

  • „Kubo and the Two Strings“
  • „Vajana“ („Moana“)
  • „My Life as a Zucchini“
  • „The Red Turtle“
  • „Zootropolis“ („Zootopia“)

GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS ANIMACINIS FILMAS:

  • „Blind Vaysha“
  • „Borrowed Time“
  • „Pear Cider and Cigarettes“
  • „Pearl“
  • „Piper“

GERIAUSIAS DOKUMENTINIS FILMAS:

  • „Fire at Sea“
  • „I Am Not Your Negro“
  • „Life, Animated“
  • „O.J.: Made in America“
  • „13th“

GERIAUSIAS DOKUMENTINIS TRUMPAMETRAŽIS FILMAS:

  • „Extremis“
  • „4.1 Miles“
  • „Joe's Violin“
  • „Watani: My Homeland“
  • „The White Helmets“

GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS FILMAS:

  • „Ennemis intérieurs“
  • „La Femme et le TGV“
  • „Silent Nights“
  • „Sing“
  • „Timecode“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis