Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariai švenčia karalienės gimtadienį

Didžiosios Britanijos princas Williamas ir jo naujoji žmona Catherine šeštadienį dalyvavo oficialaus karalienės Elizabeth II gimtadienio minėjimo iškilmingoje ceremonijoje.
Iškilmių akimirka
Iškilmių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Monarchės vaikaitis Williamas buvo pasipuošęs ta pačia uniforma, kurią jis vilkėjo per vestuves, tik šįkart ją papildė meškos kailio kepurė. Princas dalyvavo tradicinėje Vėliavos pagerbimo ceremonijoje ir kariniame parade Londono centre.

Skaisčiai raudoną Airijos gvardijos garbės pulkininko mundurą dėvintis Kembridžo kunigaikštis parade jojo ant žirgo, o kunigaikštienė Catherine ceremoniją stebėjo su kitais karališkosios šeimos nariais iš balkono.

Ši ceremoniją tapo pirmąja proga pamatyti kartu susirinkusius karališkosios šeimos narius nuo balandžio 29 dieną vykusių princo Williamo ir Catherine Middelton vestuvių, kurias stebėjo apie 2 mlrd. žmonių visame pasaulyje.

Elizabeth II iš tikrųjų yra gimusi balandžio 21 dieną, tačiau Britanijos monarchų gimtadieniai tradiciškai minimi vasarą, kai orai palankesni renginiams po atviru dangumi.

Renginys, kuriame minimas karalienės 85-asis gimtadienis, vyko kitą dieną po to, kai jos vyrui princui Philipui  sukako 90 metų. Edinburgo kunigaikštis tapo ilgiausiai per Britanijos istoriją princo konsorto pareigas ėjusiu asmeniu.

Kasmet vykstančiame Raitosios sargybos parade žygiavo įspūdingus skaisčiai raudonus mundurus ir aukštas meškos kailio kepures dėvintys kariai.

Beje, per 2012 metų Londono olimpines žaidynes istorinėje karališkųjų paradų aikštėje vyks paplūdimio tinklinio rungtynės.

Per karalienės gimtadienį kasmet rengiama Vėliavos pagerbimo ceremonija; ši tradicija yra likusi nuo laikų, kai ruošiantis mūšiui, pulkų vėliavos būdavo lėtai nešamos prieš rikiuotę, kad kariai galėtų jas atpažinti.

Elizabeth II iš tikrųjų yra gimusi balandžio 21 dieną, tačiau Britanijos monarchų gimtadieniai tradiciškai minimi vasarą, kai orai palankesni renginiams po atviru dangumi.

Šiemet per šią ceremoniją buvo nešama Škotų gvardijos 1-ojo bataliono vėliava.

Karališkosios šeimos nariams išvykus iš Bakingamo rūmų, žiūrovai juos džiaugsmingai sveikino.

Karalienė ir princas Philipas, kuris taip pat buvo su meškos kailio kepure, važiavo puošniu fajetonu.

Monarchės karietą raitomis lydėjo jos vyriausieji vaikai – sosto įpėdinis princas Charlesas ir princesė Anne, taip pat princas Williamas ir karalienės pusbrolis Kento kunigaikštis princas Edwarda.

Catherine ir kiti karališkosios šeimos nariai, tarp jų kunigaikštienės svainis princas Harry, juos stebėjo iš kabineto, kuriame kadaise dirbo britų karo didvyris Velingtono kunigaikštis.

Po šios ceremonijos karališkosios šeimos nariai grįžo į Bakingamo rūmus ir pirmąkart susirinko jų balkone po princo Williamo vestuvių.

Tačiau šįkart centre stovėjo karalienė ir princas Philipas, stebėdami karių paradą.

Per šią ceremoniją virš Londono taip pat praskrido 25 orlaiviai, tarp jų Antrojo pasaulinio karo laikų lėktuvai „Spitfire“, „Hurricane“ ir „Lancaster“, šiuolaikiniai naikintuvai „Typhoon“ ir oro akrobatų eskadrilė „Red Arrows“.

Tuo tarpu princas Philipas, kuriam penktadienį 90-ojo gimtadienio proga buvo suteiktas naujas karališkasis titulas, sakė pagaliau galėsiantis sumažinti savo oficialių pareigų krūvį.

Karalienė jį paskyrė lordu aukštuoju admirolu – formaliu Karališkojo jūrų laivyno vadu, iš dalies pagerbiant princo karjerą laivyne, kurios Philipas atsisakė, kad praleistų gyvenimą monarchės šešėlyje.

Žodžių į vatą nemėgstantis patriarchas savo gimtadienį tradiciškai paminėjo be didelių iškilmių, dalyvaudamas viename labdaros priėmime ir pirmininkaudamas atsargos pulkininkų konferencijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai