Nors ilgą laiką gyveno Londone, tačiau po mirties Dmitrijaus Chvorostovskio palaikai buvo parvežti į tėvynę. Pirmadienį jis buvo pašarvotas Čaikovskio koncertų salėje Maskvoje, į nuo pat ryto plūdo minios – atsisveikinimas su pasauline operos žvaigžde yra viešas.
Išlydėti Dmitrijų Chvorostovskį į paskutinę kelionę susirinko ne tik artimieji ir minia gerbėjų, bet ir Rusijos kultūros bei politikos elitas. Į laidotuves taip pat atvyko ir operos solistė Asmik Grigorian su vyru, režisieriumi Vasilijumi Barchatovu.
15min primena, kad Londone gyvenęs Dmitrijus Chvorostovskis po dvejų su puse metų kovos su smegenų vėžiu mirė lapkričio 22-ąją savo namuose, apsuptas artimųjų. Dainininkas vos prieš mėnesį, spalio 16-ąją, paminėjo 55 metų jubiliejų.
Lemtingi 2015-ieji
Kad Dmitrijus Chvorostovskis turi smegenų auglį, pranešta jo „Facebook“ paskyroje dar 2015 metais. Susirgęs D.Chvorostovskis viename savo atvirų interviu pasakojo, kad dar prieš ligą tarsi jautė, kad turi susirgti.
„Mane apėmė apatija, labai pesimistiškas požiūris į viską, nebuvo nei džiaugsmo, nei pasitenkinimo savo darbu. Aš buvau labai pavargęs, pesimistiškas. Aš tarsi jau nebemylėjau gyvenimo. Aš tai jutau psichologiškai, – prisipažino D.Chvorostovskis. – Žinoma, kai pradedi kovoti, kitaip vertini gyvenimą ir jau norisi išgyventi. Mane įkvėpė ir neįtikėtina publikos meilė.“
2016 m. pabaigoje D.Chvorostovskis skaudama širdimi nutarė atsisakyti pasirodymų ir rimtai gydytis.
„Mieli draugai, gerbėjai ir kolegos, su dideliu liūdesiu esu priverstas atsisakyti dalyvavimo operos pastatymuose. Dėl ligos turiu pusiausvyros problemų, todėl man sunku dalyvauti spektakliuose. Aš bandysiu koncertuoti ir įrašinėti naujus albumus. Dainavimas yra mano gyvenimas. Ir aš labai noriu teikti džiaugsmą savo gerbėjams visame pasaulyje“, – tuomet rašė D.Chvorostovskis.
Prieš operą – rokas
D.Chvorostovskis į operą pateko toli gražu ne iš karto – inžinieriaus ir gydytojos sūnus gimtajame Krasnojarske lankė muzikos mokyklą. Muziką jo šeima mylėjo, tačiau ne visai tą, kurią tuomet pradėjo groti Dmitrijus: jis prisijungė prie vietinės roko grupės „Vaivorykštė“. Jei nebūtų palikęs šios grupės dėl „didesnės“ karjeros, galėjo tapti roko žvaigžde – išvaizda ir duomenys labai tam tiko.
D.Chvorostovskis buvo gerbiamas operos artistas ne tik filharmonijos bendruomenėje, bet ir toli už jos ribų, išvaizdus vyras sulaukdavo spalvingų epitetų, buvo vadinamas ir sekso simboliu, ir operos popžvaigžde.
Aukštas, charizma spinduliuojantis žilaplaukis dainininkas buvo patekęs į žurnalo „People“ gražiausių žmonių 50-tuką, o ten itin retai patenka klasikinės muzikos atstovai.
Vienas žymiausių pasaulio baritonų
Pamatyti ir išgirsti Metropolitano operos žvaigždės pasirodymą gyvai ne kartą galėjo ir Lietuvos publika.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pažaislio festivalyje koncertavusi Metropolitano operos žvaigždė Dmitrijus Chvorostovskis: „Aš esu už bet kurį geresnis“
Operos solistas 2013 vasaros pabaigoje muzikos gurmanams surengė išskirtinį koncertą Pažaislyje, kur pasirodė su Barbara Frittoli, Stefano Secco, Constantine Orbelian, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei Kauno valstybiniu choru, taip pat koncertavo Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Per savo karjerą D.Chvorostovskis dainavo su tokiais muzikos grandais kaip Luciano Pavarotti, Anna Netrebko, Lara Fabian ir kitomis žvaigždėmis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Į Kauną atvykusi Metropolitano operos žvaigždė Dmitrijus Chvorostovskis: „Kai esu alkanas, tampu piktas – tad klausinėkite greičiau“