Per pastaruosius metus „DC Comics“ kino studijos blogiukas Džokeris iš linksmo, karikatūrinio veikėjo, pirmiausia įkūnyto Cesaro Romero ir Jacko Nicholsono, virto suktu ir šaltakraujišku žudiku. Trumpai tariant, psichopatu.
Šį personažą siekiant paversti kuo tikroviškesniu, juo tapti kino filmuose nori garsiausi aktoriai, mat tai gali būti jų gyvenimo vaidmuo. Tai nutikti gali aktoriui Joaquinui Phoenixui, kuriam už šio blogiuko istorijos atskleidimą kino juostoje „Džokeris“ prognozuojamas „Oskaro“ apdovanojimas.
Ne paslaptis, kad norint tinkamai perteikti tokį sudėtingą personažą, reikia daug ir labai atsakingai ruoštis. Kiekvienas aktorius turi savo metodą. Savąjį Venecijos filmų festivalyje atskleidė ir J.Phoenixas.
„Po truputį gali išprotėti“, – pasakojo aktorius, žinomas kaip savo srities profesionalas, sugebantis itin giliai pasinerti į jam skirtą vaidmenį.
2009-aisiais vakaro pokalbių laidoje „Late Show With David Letterman“ jis apsimetė išprotėjusiu, apsiblaususiu savimi ir pranešė visam laikui nutraukiantis aktoriaus karjerą. Laidos vedėjas patikėjo J.Phoenixu, patikėjo ir žiūrovai.
Keletą mėnesių apie tai netilo ir žiniasklaida. Tačiau, kaip paaiškėjo, ji tik gaišo laiką, mat tai buvo dalis Joaquino pasirodymo netikram dokumentiniam filmui apie jį „I’m Still Here“.
J.Phoenixo pasiruošimas vaidmeniui filme „Džokeris“ buvo šiek tiek paprastesnis. „Tai nebuvo tik kančia, – apie jo personažui būdingas emocijas, kurias aktoriui reikėjo surasti, festivalyje susirinkusiai žiūrovų miniai sakė 44-erių J.Phoenixas. – Tai buvo džiaugsmas, jo negalėjimas surasti laimę ir jausti ryšį. Būti šiltam ir mylėti.“
Bet Joaquinas taip pat suprato įkūnysiantis ne mielą geraširdį žmogų. Aktorius domėjosi žudikų psichologija, pakeitė savo išvaizdą – dėl vaidmens atsikratė daugiau nei 22 kg.
„Svorio netekimas žmogų pakeičia ne tik fiziškai, bet ir emociškai bei psichologiškai – taip pat, kaip pradėjus badauti“, – „Toronto Sun“ atviravo J.Phoenixas.
Kad, kaip sako patys aktoriai, prisijaukintų personažą, neretai jie save kuo dažniau izoliuoja nuo išorinio pasaulio. Filmuojant juostą „Savižudžių būrys“, aktorius Jaredas Leto, kuriam buvo patikėtas nuo narkotikų priklausomo, supuvusiais dantimis ir krauju pasruvusiomis akimis Džokerio vaidmuo, filmavimo aikštelėje elgėsi kaip atsiskyrėlis.
„Niekada taip ir nesutikau Jaredo Leto, – „Apple Beats Radio 1“ sakė tame pačiame filme vaidinęs Willas Smithas. – Kartu dirbome pusmetį ir niekada neapsikeitėme net keliais žodžiais.“
Taip pat 44-erių J.Leto, savo veikėju norėjęs dar labiau visus įbauginti, vaidmenyje liko net tada, kai režisierius nutraukdavo filmavimą. Gąsdino jis ir savo kolegas, kuriems prieš filmavimo pradžią atsiuntė labai keistą dovaną.
„Atėjo jo pakalikas ir ant stalo numetė negyvą kiaulę. Štai kaip mes susipažinome su Jaredu Leto“, – „Vanity Fair“ sakė aktorė Viola Davis.
Kolegei Margot Robbie, vaidinusiai Džokerio mylimąją, J.Leto padovanojo gyvą juodą žiurkę dėžėje. Nypost.com rašoma, kad aktorė gyvūną pasiliko.
Bene labiausiai visiems įsimenantis Džokeris buvo tas, kurį vaidino aktorius Heathas Ledgeris. Jam, kaip ir kitiems, į personažą įsikūnyti nebuvo paprasta, tad jis ėmėsi ne ką mažiau šokiruojančių veiksmų.
Kad pasiruoštų „Tamsos riterio“ juostoje su Betmenu kovojančio Džokerio, nusikaltėlio, tapusio išprotėjusiu teroristu, griovusiu miestą, vaidmeniui, H.Ledgeris pasinėrė į šio veikėjo „sugedusį“ protą.
Betmeną vaidinęs Christianas Bale’as atskleidė, kad scenoje, kurioje blogiukas yra kamantinėjamas paties tamsos riterio, H.Ledgeris prašė būti iš tikro skriaudžiamas.
„Kuo stipriau mušiau Džokerį, tuo labiau jis tuo mėgavosi. Heathas elgėsi labai panašiai“, – „The Hollywood Reporter“ sakė Ch.Bale’as. Pasak jo, į Džokerį įsikūnijęs H.Ledgeris trankėsi į plytelėmis išklotas sienas, kai kuriose vietose jas sudaužydamas ar įskeldamas.
Prieš filmavimo pradžią, tada 26-erių Heathas, siekdamas susitapatinti su nusikaltėliu, šešias savaites praleido užsirakinęs viešbučio kambaryje. Jis su niekuo nebendravo, skaitė komiksus ir meditavo.
H.Ledgeris, miręs likus pusmečiui iki juostos premjeros, už savo pasirodymą joje laimėjo pomirtinį „Oskarą“ kaip geriausias antraplanis aktorius.